Během uplynulého týdne vybraly své zástupce pro mezinárodní hudební soutěž Eurovision Song Contest další země. Podívejte se, kdo bude reprezentovat Řecko, Rusko, Makedonii, Nizozemsko, Irsko, Německo a Dánsko.

Řecko: Koza Mostra & Agathonas – Alcohol Is Free

Protože řeckou hudební scénu sledujeme velice podrobně (každý týden posloucháme přírůstky v řecké „airplay“, v autě nemáme jiná CD než s řeckou současnou muzikou), sledovali jsme výběr zástupce pro Eurosong velmi pozorně. Nakonec jsme ale nebyli moc nadšení.

Řecké finále proběhlo v pondělí 18. února a na výběr byly celkem čtyři písničky. Nakonec vyhrála skladba Alcohol Is Free od Koza Mostra & Agathonas.

Nám by se ale z nabízených více líbila „retro vypalovačka“ One Last Kiss v podání Thomai Apergi.

Rusko: Dina Garipova – What If

V úterý bylo oznámeno, že Rusko bude na Eurosongu reprezentovat vítězka talentové soutěže The Voice 2012 Dina Garipova, která ke své písničce What If už dokonce stihla i natočit oficiální videoklip.

Nemůžeme si pomoci, ale neměly být písně pro Eurosong originály?

Makedonie: Vlatko Lozanoski & Esma Redzepova – Empire

Makedonie má jasno v tom, že ji budou reprezentovat Vlatko Lozanoski a Esma Redzepova s písničkou Empire, nicméně zatím se tato skladba nikde na Internetu neobjevila… Patrně se čeká na oficiální představení.

Nizozemsko: Anouk – Birds

Nizozemsko bude zastupovat zpěvačka, kterou si budou pamatovat dnešní třicátníci z písničky Nobody’s Wife. Na Eurosongu vystoupí se skladbou Birds, nicméně ani tentokrát neposloužíme videoklipem – skladba bude představena 11. března.

Irsko: Ryan Dolan – Only Love Survives

Irsko v posledních dvou letech pokaždé reprezentovali dva šílenci, vystupující jako Jedward. Letos v květnu přijede do švédského Malmö Ryan Dolan, který zapěje písničku Only Love Survives.

Německo: Cascada – Glorious

Německo vsadilo na eurosongovou taneční klasiku a naše západní sousedy tak bude reprezentovat jedna z nejúspěšnějších tanečních skupin (více než 30 milionů prodaných desek) Cascada s písní Glorious.

Dánsko: Emmelie De Forest – Only Teardrops

Už v lednu bylo jasno v tom, že Dánsko bude reprezentovat vítězka tamní Melodi Grand Prix Emmelie de Forest s písní Only Teardrops. Písnička vyhrála v konkurenci deseti songů s poměrně velkým náskokem (26 bodů versus 19 bodů pro druhé místo).

Aktuálně probíhají v mnoha zemích semifinálové a finálové výběry, takže za týden se zase podíváme na další novinky.

Kategorie: Aktuálně

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *