Dnešním dnem spouští „tým ZaRohem.cz“ (skládající se ze mne a mé manželky) nový projekt: online test osobnosti. Dovolte mi, abych vám ho stručně představil.


Jak to začalo?


Manželka, studující t.č. na VŠB, přišla domů s tím, že si má jako domácí úkol udělat tzv. Test osobnosti. Nabídla mi, zda to chci zkusit také. I když byl test dlouhý – čítá 48 otázek – svolil jsem. Výsledek mě překvapil – stručný popis naprosto odpovídal realitě! Když jsem pak našel na Internetu podrobnější popis mého typu, doslova jsem zíral, jak je přesný. Seděly i ty nejmenší detaily. Zaujalo mě to a začal jsem se zajímat o metodiku, jakou je tento test dělán. Záhy jsem došel k názoru, že by neměl být problém to celé převést do online podoby.


Projekt v plenkách


Začal jsem přípravou dotazníku, která mi zabrala první den. Druhý a třetí den jsem naprogramoval jeho následné zpracování a vyhodnocení. Byla celá řada maličkostí, jež bylo nutné zapracovat – například jak kontrolovat, zda uživatel vyplnil všechny otázky, jak spočítat skóre, co dělat v případě, že dojde k rovnosti bodů v některé z kategorií. Skrze našeho webhostera Superhosting jsme pak zřídili doménu třetího řádu (tj. něco.zarohem.cz) pro snadnější přístup a zapamatování. Po třech dnech naše internetové dítko „vyhodilo“ první výsledky. Čtvrtý den přišel na řadu design a „omáčka okolo.“ Vím, že nejsem dobrý grafik, takže web vypadá tak, jak vypadá, když webovou stránku dělá programátor – tedy vše sice funguje, ale žádná pastva pro oči to není. Pátý den jsem pracoval na zakomponování reklamy – přeci jen projekt musí z něčeho žít. Co jsem tak sledoval, Google AdSense nabízí celkem zajímavé odkazy, související s tématem. Souběžně s tím již probíhalo testování a dolaďování nalezených chybiček. Nebylo jich mnoho – jednalo se především o překlepy v názvech proměnných. Nezapomněl jsem ani na registraci do vyhledávačů. Pozvánku na test dostaly dvě „beta-testerky,“ kterým touto cestou dodatečně velice děkuji.


Vše je připraveno!


Po pěti dnech byl již projekt připraven ke spuštění. Jako datum ostrého startu jsme stanovili právě dnešní den, tedy pondělí 27. dubna 2009.


Nuže, milí čtenáři, nebudu vás déle napínat – náš online test osobnosti si nyní můžete vyzkoušet sami. Budu rád, když se následně podělíte v diskuzi jak o své dojmy, postřehy a připomínky, tak třeba i o to, jaký výsledek vám vyšel a do které „škatulky“ jste se vešli.


Podrobnosti o tom, jak celý test funguje najdete na úvodní stránce projektu http://testosobnosti.zarohem.cz.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *