Tak mi odchází kolega a kamarád, se kterým jsme v říjnu loňského roku udělali menší převrat na našem oddělení. Odchází do firmy, kam počátkem loňského roku odešel i můj předchůdce (kterého jsem nahradil). Nástupní plat má hned dvakrát větší, než mi nabídla nejmenovaná ostravská softwarová firma i než jsem měl zpočátku v naší nemocnici.


Jeho odchod vyvolal docela slušné haló, takže se na našem oddělení živě debatovalo, volal si ho náměstek, šéf, …


Já sám se zatím odcházet nechystám, ačkoli v perspektivě jednoho roku se nejspíš také vydám za lepším. Hlavně z finančního hlediska, ale také z důvodu osobní realizace. Zkuste si představit, jaké školení si můžete vybrat, když na 40 zaměstnanců připadá 30 000 Kč (jako celkem na všechny!!). Pro neznalé podotýkám, že administrátorská školení začínají na 15 000 Kč. Můj předchozí zaměstnavatel byl ochoten investovat až 60 000 Kč ročně za zaměstnance, aniž by to podmiňoval nějakými závazky. To nás ještě personalistka doslova nutila, ať si vybereme nějaké školení, protože je povinnost zaměstnavatele, aby se staral o průběžné vzdělávání svých lidí.


Zatím se tady, v nemocnici, snažím “udělat” co nejlepší životopis, abych měl svému příštímu zaměstnavateli co nabídnout (a on aby mi měl za co dobře zaplatit 🙂 ). Ono přeci jen je něco jiného, číst si knížky, případně si experimentovat doma na virtuálním počítači, nebo mít k dispozici síť s nějakými 600 počítači a vše implementovat v praxi.


Uvidíme, odkud sem budu psát za rok :).

Kategorie: Aktuálně

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *