Pokud máte auto, určitě to znáte: zaparkujete, vyřídíte si, co potřebujete, vrátíte se a hle: na boku šrám, prohnutý blatník, nebo alespoň otlučené dveře někým, kdo prostě potřeboval otevřít sousední auto dokořán, aby vůbec vylezl. Viník zpravidla již nějakou tu chvíli není na místě a nenechal ani omluvu, ani kontakt na sebe.

Tak jsem si tak včera šel z práce na sraz s kamarádkou Dášou a v ulici Ukrajinská se snažila zaparkovat jakási blond slečna svého Peugeota. Na první pohled bylo jasné, že autíčko je o nějakých třicet čísel delší, než mezera, do níž se snažila vecpat. Nicméně dotyčná se zřejmě řídila slovy zedníka Pepy “Neznám slovo nejde” a trpělivě popojížděla tam a zpět, přičemž zuřivě točila volantem na všechny strany. Nakonec se za ní vytvořila fronta čítající šest aut, což je v této vcelku klidné ulici doslova kolona. Řidiči chvilku pozorovali snažení oné mladé dámy, ale po několika minutách jim došla trpělivost a upozornili ji troubením, že tam nemíní čekat do večera. Milá slečna tedy ukončila své pokusy a vyrazila hledat štěstí o kus dál. Při tom ale odřela zadní nárazník stojící Škody Superb. Určitě si toho byla vědoma – jednak to byl dosti hlasitý zvuk a druhak i chvíli poté stála a přemýšlela (nebo se alespoň snažila), načež šlápla na plyn a odjela. Na novoučkém Superbu zůstal docela pěkný šrám.

Chvilku jsem přemýšlel, co dál. Vzpomněl jsem si, kolikrát už někdo takto orval auto mé tchýně, na které nejsou zrovna levné opravy. Zrovna poslední zásah dostala moje manželka, když jí nějaký debil na křižovatce ustřelil celé levé zrcátko a samozřejmě ujel. Nové stálo 10 000 Kč. Takže jsem vyšátral z tašky papír, tužku a dal jsem majiteli Superba za okno lísteček s tím, že jsem byl svědkem poškození jeho vozidla, napsal SPZ viníka a kontakt na sebe, kdyby potřeboval svědka. Zatím se neozval – třeba škodu nepovažuje za velkou. Ale jsem si naprosto jistý, že se i příště zachovám právě takto. Už mám totiž těch blbců na silnicích vážně dost a i když od novelizace Silničního zákona přišlo o řidičák 36 000 z nich, pořád je to evidentně málo!

Kategorie: Aktuálně

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *