Po zásahu policie na CzechTeku se nejen na Internetu vynořila celá řada názorů. Menšina stojí na straně policie, většina pak na straně zmlácených technařů. Je skoro neuvěřitelné, kolik lidí dostalo úplné, pravdivé a objektivní informace, na základě kterých si utvořili jednoznačný a mnohdy neměnný názor. Sám za sebe říkám, že nestojím ani na jedné straně, neboť nemám tolik informací, abych se mohl nestranně rozhodnout a za tím rozhodnutím si stát.

Nejsem ani vševědoucí Halina Pawlowská, ani ikonou opoziční strany ODS alá Lucie Bílá, abych mohl jen na základě toho, že někde někoho zbili, kritizovat zásah policie. Nejsem ani Jarek Nohavica, který na základě těchto událostí složil písničku Už zase bijou děti, jež je o ničem jak po stránce hudební, tak i po stránce obsahové. Mělo-li jít o pokus stát se novodobým Hutkou, nebo Krylem, pak subjektivně hodnotím tento pokus jako hodně nezdařilý.

Co mi ale na celé události vadí nejvíce, jsou lži. A to lži na obou stranách. Ze strany technařů již mnohokrát zaznělo, že lže policie, ministerstvo a nevím kdo ještě. Jenže – lžou i oni sami. Příklad? Technaři tvrdili, že je policisté nevyzvali k opuštění inkriminované louky. Viděl jsem záběry z www.policejnistat.cz a krom dalších zajímavých momentů jsou tam záběry na policejní felicii kombi, která jezdí po louce a megafonem vyzývá ve třech jazycích k jejímu opuštění. Ať už si policisté, jejich vedení, ministerstvo, nebo sám Paroubek vymysleli, že smlouva k užití louky není platná, tak bez ohledu na cokoli: pokud jsou občané vyzváni k opuštění prostoru policií, musí to respektovat! Diskuze v takovém momentě rozhodně není možná (je možné později podat stížnost, soudit se apod.). Viděli jste někdy zásahy amerických policistů? Stačí jen špatný pohyb, nebo uděláte něco jiného, než po vás policista žádá a během mžiku ležíte na zemi s pouty na rukách. Má-li mít policie respekt, musí si za svými požadavky stát a tvrdě je vyžadovat.

Z výše uvedených záběrů je jasné i to, že v okamžiku, kdy policisté udělali “rojnici” a jali se vytlačovat technaře, mnoho z účastníků akce stálo na místě, jako tvrdé Y, případně mávali, pískali, tančili a někteří házeli nejrůznější předměty. Pak se podle mého mínění nemohou divit tomu, že dostali co proto…. Když si stoupnu před jedoucí vlak, taky si později nemohu stěžovat, že mi ujel nohy.

Aby bylo jasno: rozhodně nestojím jen na straně policistů. Naopak – kdo čte tenhle blog nějaký ten pátek, ten jistě ví, že mám proti naší policii dosti silnou averzi. Ale nechci podléhat masové propagandě a využívat této situace k tomu, abych si plivnul a kopnul (do mrtvoly :)) ). Je mi jasné, že mezi zasahujícími jednotkami byla celá řada magorů bez mozku, kteří do toho šli, aby si mohli bouchnout pendrekem. Debility, typu vhazování dýmovnic do otevřených okýnek aut, by měly být vyšetřeny a patřičně potrestány, stejně jako brutální počínání.

Ale myslím si, že by z technařů neměli být děláni chudáčci, kteří se přišli bavit a někdo je jen tak bez důvodu zmlátil. I když – samozřejmě když se to pěkně pokroutí a prodá do médií, dá se z toho vytěžit pěkná, laciná popularita, že Lucie, Halino, Jarku a ODS?

Kategorie: Aktuálně

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *