Tak, pomalu ale jistě to tady začíná zasmrádat hnilobou, takže nadešel čas, abych do tohoto blogu taky něco napsal :).

Po republice se začaly objevovat billboardy s Grossem, na kterých jsou kromě jeho obličeje ještě nápisy “jsem sociální demokrat” a “myslím to vážně.” Přímo vybízejí k tomu, abych si otevřel editor fotek a upravil to na “jsem sociální případ,” “jsem sexuální deviant,” nebo “myslím… …myslím… …no to… …opravdu myslím???” Jestli zbude někdy čas, schválně si s tím pohraji. Každopádně takovou pitomost jsem v našich ulicích asi ještě neviděl. V ČSSD jistě poplácávají Standu po zádech za dokonalý marketing… …mno, když si vezmu, jak vymyly národu mozek billboardy s “ANO” pro EU, tak věřím tomu, že tenhle blbý národ sežere Grossovi i to, že to fakt myslí vážně (a možná i to, že je sociální :)) ).

Další téma, ke kterému jsem se dostal při rozhovoru se svou kamarádkou, jež se blíží ke “zkoušce dospělosti”: povinná maturita z matematiky. Prezident Václav Klaus se proto podle iDnesu zlobí na ministerstvo školství, že ji (matematiku) chce vyloučit z povinné maturity. Podložil to svou vizí, že “to je obrovský základ racionálního myšlení.” Já osobně si dovolím nesouhlasit. Mám sice logické myšlení, v matematice jsem patřil na základní škole i gymnáziu k nejlepším, dokonce ji považuji za jednu z nejkrásnějších věd, ALE přesto si myslím, že povinnost odmaturovat z matematiky je hloupost. Proč?

Důvod první

Matematika a její způsob výuky na našich školách odpovídá mužskému myšlení. Tím nechci říci, že by ženy snad neměly na to, aby tento předmět zvládaly (jistě se najde i mnoho těch, jež ho zvládají na výbornou)! Chci pouze poukázat na skutečnost, že učebnice a celá metodika je postavena tak, že ji snáze pochopí muži. Osobně jsem se přesvědčil o tom, že je-li stejná látka vyložena jinak, jsou i ženy schopné ji pochopit a aplikovat v praxi. Jenže když je celý předmět podáván způsobem, s jakým se můžeme setkávat na našich školách, pak je nutno říci, že ženy (respektive jejich drtivá většina) by byly povinnou maturou diskriminovány.

Důvod druhý

Existují lidé, kteří nejen že nikdy v životě matematiku středoškolské úrovně nepoužijí (a je jich většina: řidiči počínaje, přes prodavačky, až po spisovatelky), ale leckdy na ni opravdu “nemají buňky.” Náš mozek je stále jistou záhadou, ale jistě není sporu o tom, že se může v jednotlivých směrech více či méně rozvíjet. Pak se samozřejmě snadno stane, že někdo má úžasné nadání (tedy buňky) na jazyky, ale naopak matiku není schopen pochopit. Z takového člověka může být například špičkový simultánní překladatel, tak mi řekněte jediný důvod, proč by například tento měl mít neukončené středoškolské vzdělání jen proto, že “vybouchl” u zkoušky z matiky?

Jistě by se našly i další důvody…. Chápu maturitu z českého jazyka: jednou jsme Češi, tak bychom měli u zkoušky z češtiny coby středoškoláci obstát. Češtinu navíc potřebujeme a používáme každý den. Ale jsme snad matematici, abychom museli obstát u maturitní zkoušky z matematiky??? Kolikrát v životě jste počítali, jaký úhel svírají strany trojúhelníku o délce 1 a 2 metry? A to jsme pouze u trigonomentrie!

Z jiného soudku: zatímco předcházející ministr zdravotnictví Kubynii, který by postupně vyházel všechny zaměstnance zdravotnictví, vymyslel a začal realizovat projekt sloučení tří pražských nemocnic, jeho nástupkyně Milada Emmerová chce celou “hurá akci” stopnout. Podle iHnedu je důvodem, že “spojení Bulovky, Všeobecné a Thomayerovy nemocnice podle ministryně není dostatečně připraveno a navíc nedává záruku, že bude společný komplex efektivně fungovat.” Ministryně ani nečeká na výsledky ekonomických analýz stávajícího stavu, jež měly být rozhodující v tomto plánu. Ve zdravotnictví jsem měl tu čest pracovat a musím konstatovat, že je tam stále stejný bordel…. Každopádně alespoň něco musím Kubinyimu schválit: odvolání ředitele krčské nemocnice. Přeci jen do zákulisí tohoto ústavu jsem pronikl docela hluboko a musím říci, že to byla šokující zkušenost, kterou diváci Pohotovosti, Chicago Hope a dalších seriálů asi nikdy nepochopí (a také nikdy neuvidí).

Kouření škodí zdraví. Potvrzuje to i článek o nehodě, k níž došlo na plzeňské dálnici. Kamion zde z neznámých důvodů najel do stojícího autobusu, před kterým stála žena s cigaretou. Protože zákony fyziky jsou platné vždy a všude, autobus byl po nárazu mrštěn vpřed a ženu sejmul. Podle Lidovek byla ona cigareta zaplacena vysokou cenou: “Žena je nyní hospitalizována na ARO motolské nemocnice s velmi závažným poraněním hlavy a páteře.” Tak snad alespoň na té krabce od cigaret neměla nálepku, že kouření poškozuje sperma a způsobuje neplodnost….

Kategorie: Aktuálně

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *