V týdnu od 31. července do 6. srpna jsme byli spolu s manželkou na dovolené na Slovensku. Najezdili jsme celkem 1666 kilometrů, posbírali 183 keší a navštívili celou řadu zajímavých míst. Pořídil jsem stovky fotek a ty nejzajímavější jsem se rozhodl publikovat na našem blogu formou fotoreportu. Ve středu jsme si to zamířili do města Bardejov, kde jsme si prošli centrum i legendární Bardejovské Kúpele.

Bardejov je malebné historické město nacházející se v severovýchodním Slovensku, nedaleko hranic s Polskem. Své návštěvníky okouzluje zachovalou středověkou architekturou a atmosférou starobylého města. Hlavním centrem města je náměstí, které je obklopeno malebnými kamennými domy s barevnými fasádami a šikmými střechami. Klenotem na náměstí je gotický kostel sv. Egídia, jehož věže dominují nad okolní krajinou a nabízejí úchvatný výhled na okolní krajinu. Město je také známé svými historickými lázněmi, které lákají návštěvníky k relaxaci a regeneraci v tradičním prostředí.

Kromě své bohaté historie a architektury je město obklopeno nádherným přírodním prostředím. V blízkosti města se nachází národní parky a malebná krajina, která láká turisty k pěší turistice, cykloturistice a dalším venkovním aktivitám. Město si uchovalo svůj autentický charakter a stále přitahuje milovníky historie, kultury a krásné přírody, kteří sem přicházejí objevovat jeho poklady a užít si klidný odpočinek ve středověkém kouzlu.

 


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *