Dnes se podíváme na kapelu, jejíž veselé písničky ukončila tragická letecká nehoda.

Passion Fruit byla eurodanceová skupina, skládající se v době své největší slávy ze tří dívek: Němky, Španělky a Nizozemky:

  • Maria Serrano Serrano (26. listopadu 1973 – 24. listopadu 2001), vystudovaná zdravotní sestra, uplatnila se jako tanečníce, modelka a zpěvačka.
  • Nathaly(ie) van het Ende (2. ledna 1975 – 24. listopadu 2001), roku 1995 druhá na Miss Nizozemska, objevila se v mnoha hudebních videích.
  • Debby (Deborah St. Maarten) (narozena 1973 v Delft), tanečnice a modelka, byla k vidění v mnoha hudebních videoklipech nizozemských a belgických umělců.

Původní sestava, která vznikla v roce 1999, byla ale zcela jiná – čítala tři ženy a jednoho muže, který obstarával rapové party:

  • Blade (Manye Thompson)
  • Dawn (Viola Schubbe)
  • Pearl (Carla Sinclair)
  • MC Steve (Mario Tub)

V tomto obsazení vznikl nejúspěšnější singl “The Rigga Ding Dong Song“, vydaný 24. června 1999, který dosáhl na “top 10” ve čtrnácti zemích, včetně deváté příčky v Německu a prvního místa v Mexiku. Původní sestava je k vidění na obalu singlu a ve videu.

The Rigga Ding Dong Song

V říjnu 1999 ale MC Steve skupinu opouští a kvůli dalším neshodám nahrávací společnost X-Cell Records celý projekt ukončuje. Management později pod názvem Passion Fruit prezentuje úplně novou sestavu.

Nastupuje koncept, který byl v devadesátých letech poměrně obvyklý: osoby, které vídali diváci na obrazovkách a na koncertech, nebyly identické s těmi, jež skutečně písničky nazpívaly. V případě Passion Fruit sice Maria, Debby a Nathaly nazpívaly některé vokály, nicméně hlavní hlas, včetně písničky “The Rigga Ding Dong Song”, byl nazpíván kubánsko-německou zpěvačkou Leticií Pareja-Padron.

6. března 2000 vychází další písnička “Wonderland“, která si sice nevedla vysloveně špatně, na úspěch první pecky ale nedosáhla – například v Německu byla v prodeji singlů nejvýše na 22. místě.

Wonderland

5. června 2000 Passion Fruit startují s letním hitem “Sun Fun Baby (Looky Looky)“. V tomto případě se singl neprosadil ani do horní třicítky.

Sun Fun Baby (Looky Looky)

Prakticky skoro přesně o rok později – 25. června 2001 – vydávají Passion Fruit čtvrtý singl “Bongo Man” s vypůjčenými samply. Jeho výsledky jsou víceméně stejné, jako v případě předchozího hitu.

Bongo Man

Historie kapely skončila traficky – 24. listopadu 2001 byly členky Passion Fruit na palubě letu 3597 společnosti Crossair, který letěl z Berlína do Curychu. Při přistávání chybou pilota letadlo ve výšce 2,5 kilometru narazilo nedelako města Bassersdorf do zalesněného kopce. Maria Serrano-Serrano a Nathaly van het Ende zemřely na místě (kromě nich zahynula také bývalá zpěvačka kapely La Bouche Melanie Thornton a dalších 21 cestujících), zatímco Debby St Maarten spolu s dalšími sedmi lidmi přežila s vážnými zraněními, ze kterých se léčila ještě řadu let poté. Několikrát se mluvilo o jejím návratu na hudební scénu, nicméně kvůli zdravotním a osobním důvodům byl návrat opakovaně odložen.

3. prosince vychází poslední singl “I’m Dreaming of…A Winter Wonderland“, jehož výtěžek management věnoval pozůstalým obětí tragické havárie. Z hudebního hlediska ale ani tato písnička díru do světa neudělala.

I’m Dreaming of…A Winter Wonderland

V podstatě tutéž písničku můžete znát také jako “I’m Dreaming Of…A White Christmas“.

I’m Dreaming Of…A White Christmas

Těsně před nehodou Passion Fruit pracovaly na svém druhém studiovém albu, které mělo odstartovat jejich novou kariéru pod značkou Edel. K tomu už ale nikdy nedošlo.

Zdroj: Wikipedia.

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *