Pátý díl vzpomínek na diskotékovou taneční hudbu devadesátých let věnujeme opravdové ikoně – Ianu Campbellovi alias Ice MC. Kdo by si dnes nevzpomněl na E-é?!

Campbellovi rodiče pocházeli z Jamajky, on sám se narodil 22. března 1965 a vyrůstal poblíž anglického Nottinghamu. Díky iniciálům I. C. získal na střední škole přezdívku Ice. Roku 1983 se přidal k taneční breakdancové skupině, se kterou procestoval Evropu.

V roce 1989 v Itálii potkal zpěváka, skladatele a producenta Roberta Zanettiho. Ještě ten rok vydávají první singl s názvem Easy, nesoucí se ve stylu hip-house. Skladba sklízela úspěch po celé Evropě, dosáhla na pátou příčku hitparády v Itálii a třetí v Německu.

Další singly Scream a Cinema taktéž zaujaly posluchače, takže koncem roku 1990 následovalo debutové album Cinema.

Roku 1991 vychází jako singl poněkud méně obvyklá skladba People.

V roce 1992 vychází druhé album My World, které ale nedokázalo dosáhnout úspěchů svého předchůdce. Připomeňme si například písničku Happy Weekend.

V roce 1994 vyšlo v pořadí třetí album Ice´n´Green, kde vokály nazpívala italská zpěvačka Alexia, která se později prosadila i v sólové kariéře. Tři vůbec nejúspěšnější písně Take Away the Colour, Think about the Way a It´s a Rainy Day doslova vystřelily do žebříčků po celém světě. Album bylo také vydáno v USA, singly z něj hráli nejen v klubech, ale též v rádiích orientovaných na střední proud taneční hudby.

Roku 1995 vychází album Ice´n ´Green – Remix Album, obsahující různé remixy předchozích hitů.

V roce 1996 se Ice MC po neshodách rozhodl opustit Zanettiho a Alexii. Krátce na to vydal nové album Dreadatour, které produkoval Masterboy. Hitem alba, které samo o sobě nebylo příliš úspěšné, byla skladba Give Me the Light. Zapomenout bychom neměli ani na Music For Money.

Koncem roku 1998, také pod Masterboyem, vydal dvě proma: Busy Body a Energy.

Následovala pauza až do roku 2002, kdy se Campbell rozhodl vrátit do Itálie a znovu navázal spolupráci se Zanettim. Výsledkem je poslední album Cold Skool z roku 2004 a série remixů straých hitů.

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *