Zůstávat na starých verzích aplikací je nejen zbytečné, ale především velmi nebezpečné. Kromě nových funkcí totiž výrobci přidávají také opravy nalezených chyb a záplaty na známé bezpečnostní díry. Uhlídat aktualizace nejspíš sami zvládnete jen v případě, že používáte minimum programů a pokud většina z nich nabízí automatické updaty. Co ale dělat, jestliže máte nainstalované desítky aplikací? Rychlý přehled o těch, jež mají nové verze, poskytne například Secunia PSI, kterou jsme recenzovali v červnu 2008. Neméně dobře ale poslouží i FileHippo.com Update Checker, za kterým stojí jeden z největších serverů pro stahování software, což by mělo být garancí vždy nejnovějších verzí.

Co tedy FileHippo.com Update Checker umí?

Update Checker prohledá naskenuje nainstalovaný software (první sken trvá déle, další zpravidla jen jednotky sekund) a nasbírané informace pak porovná s databází FileHippo.com, kde zjistí, zda existují nějaké novější verze. Případné aktualizace následně zobrazí v prohlížeči i s odkazy na stažení. Aplikace, která si z pevného disku ukousne jen něco málo přes 200 kB, je přitom nabízena zcela zdarma.

Update Checker běží na každém PC s operačním systémem Windows 7, Vista, XP, 2003, 2000, ME nebo 98. Ke své funkci vyžaduje nainstalovaný Microsoft. NET Framework 2.0.

Instalace

Instalátor a bohužel ani samotný program nejsou zatím lokalizovány do češtiny. Po odklepnutí úvodní obrazovky budete požádáni o souhlas s licenčním ujednáním, abyste si v dalším kroku mohli vybrat, zda se má aplikace spouštět společně se systémem (doporučujeme!) a kam se mají vytvořit zástupci (na plochu a do menu Start). Posledním krokem je volba cesty, kam se program nainstaluje. Jak vidíte, instalační proces vás ničím nezaskočí.

Vytvoření zástupců a spouštění programu při startu
Vytvoření zástupců a spouštění programu při startu

Máte aktuální programy?

Hned po skončení instalace se FileHippo.com Update Checker spustí, což poznáte podle ikonky v systémové oblasti (vedle hodin). Automaticky proskenuje počítač a formou bubliny vás upozorní na dostupnost aktualizací.

Pokud nad ikonkou zastavíte kursorem, uvidíte kolik programů má nové verze, eventuálně počet dostupných betaverzí. Po kliknutím pravým tlačítkem myši se objeví se následující možnosti:

 • View results – otevře ve výchozím prohlížeči výsledky skenu. V části Updates Detected uvidíte všechny aplikace, u kterých je k dispozici nová verze. Kliknutím na odkaz pak se dostanete na stránku s podrobnějšími informacemi; chcete-li rovnou stáhnout novou verzi, klikněte na zelenou šipku směřující dolů. Sekce Beta Updates Detected by vás měla zajímat jen v případě, že rádi testujete vývojové verze aplikací. Pro běžnou práci instalaci betaverzí nedoporučujeme.
Nalezené aktualizace
Nalezené aktualizace
 • Rescan for updates – spustí vyhledávání nových verzí. Program hledá aktualizace při každém spuštění, takže tuto položku využijete jen tehdy, pokud jste počítač dlouho (několik dnů) nerestartovali, nebo ho místo vypínání uspáváte či hibernujete.
 • Customize results – zde můžete nastavit schování aktualizace ze seznamu výsledků, případně úplné vynechávání dané aplikace.
  Nastavení zobrazení aktualizací jednotlivých programů
  Nastavení zobrazení aktualizací jednotlivých programů
 • Settings – nastavení programu. Vybírat můžete ze čtyř jazykových mutací (angličtiny, španělštiny, polštiny a japonštiny), nastavit zobrazování výsledků (např. vypnout nabízení betaverzí), konfigurovat připojení k Internetu v případě, že používáte proxy, a aktivovat či deaktivovat spouštění aplikace společně se systémem.
 • Visit www.FileHippo.com – otevře ve výchozím prohlížeči stránky FileHippo.com.
 • Restore from tray – otevře okno programu.
 • Exit – ukončí program.

Více k tomu, abyste získali přehled o aktualizacích svých programů, potřebovat nebudete. Nezapomínejte ale na jednu důležitou věc: FileHippo.com Update Checker není schopen zkontrolovat naprosto všechny programy. Jeho schopnosti jsou omezené na ty, jež nabízí ke stažení na svém serveru. Z tohoto důvodu doporučujeme nástroje na kontrolu nových verzí kombinovat – například s již výše zmíněnou Secunia PSI.

Resumé

Díky poměrně velké a často aktualizované databázi aplikací získáte ve FileHippo.com Update Checkeru užitečného pomocníka, který vám usnadní sledování, zda některý z nainstalovaných programů nevyšel v nové verzi. Vzhledem k nebezpečí souvisejícím s používáním starších verzí lze tedy tento nástroj doporučit ke každodennímu nasazení.

Informace o programu FileHippo.com Update Checker

Testovaná verze: 1.038
Stránky výrobce: www.filehippo.com
Stránka programu: www.filehippo.com/updatechecker/
Velikost souboru: 247 kB
Licence: freeware
Podporované operační systémy: Windows 7, Vista, XP, 2003, 2000, ME nebo 98.
Minimální požadavky: Microsoft. NET Framework 2.0.
Instaluje se: ano
Česká lokalizace: ne
Odkaz ke stažení: http://www.filehippo.com/updatechecker/FHSetup.exe

Kategorie: Počítače

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *