M. Kocourek ještě  jako poslanec za ODS (dnes hlavní  ekonomický expert ODS) v televizní “7” v lednu 2004 (moderátor pí Bobošíková) prohlásil: “ano jsme si vědomi, že za vlády OF a z něj vzniklé ODS bylo v letech 1990 až 1996 rozkradeno v ČR více jak 3 biliony (tedy více jak 3.000 miliard) korun”. Mimochodem, v té době byla součástí vlády také bývalá strana ing. Kalouska. Rozkradení tak enormní sumy peněz a majetku (za které nebyl doposud a nikdy nikdo nebude pohnán k zodpovědnosti) muselo mít a stále má vliv na hospodářství, ekonomickou morálku našeho státu i morálku značného množství jeho občanů. Konec konců, volební preference pro ODS, TOP 09 i VV jsou toho jasným dokladem.

Věčné omílání  sdělovacích prostředků a podsouvání občanům do vědomí i podvědomí, způsobem založeným takřka na bázi reklamní psychologie, že levice je ten nehospodárný, rozhazovačný element nezodpovědně utrácející to, co spořivá, vysoce zodpovědná pravice nashromáždila, slaví nesporné úspěchy. Zvláště u občanů navyklých bezmyšlenkovitě a nekriticky přebírat všechno, co jim pravicové hromadné sdělovací prostředky opakovaně, takřka neustále nakukávají a podsouvají. Neuvěřitelná drzost zlodějů křičících a řvoucích chyťte zloděje, slaví nesporný úspěch u nemalé části našeho národa rozmanitě specifických vlastností..

Pravdivost tvrzení, že ČSSD způsobila propad dluhu o 100 miliard, je hodně na vodě. Je to holt takové jaksi Kalouskovské tvrzení, kterému chce mnoho lidí věřit. Ale i kdybychom připustili jeho reálnost,  představoval by takový propad pouhé 3% dluhu, který již na počátku stačily vyrobit právě strany ODS a KDU-ČSL.

Poslanec za ODS Michal Doktor řekl před asi 2 měsíci v PS sněmovně zcela jasně a otevřeně: Ti bohatí jsou ti chytří a ti chudí jsou ti hloupí! A to vzdor tomu, že rozebrání, či lépe rozkradení majetků v hodnotě tří bilionů bylo založeno více než na chytrosti – na bezostyšnosti, drzosti a vedle toho hlavně a především na informovanosti a dostupnosti pramenící z příslušnosti (přímé, příbuzenské, přátelské, atd.) k nomenklatuře KSČ a řady jejích odnoží. Dlužno v této souvislosti připomenout informaci odsouzenou k zapomnění, že při “sametové” revoluci řízené částí Stb, obdrželi nomenklaturní příslušníci KSČ pokyny, návody k převzetí ekonomické moci. (Prosím případné diskutující studenty, aby nepožadovali předložení důkazů. Stačí když si ověří nesporný fakt, že po té, co byli tehdejší studenti zbiti, po pečlivé přípravě na tento akt, po té, co je na vhodně vybrané místo přivedl příslušník Stb Živčák, infiltrovaný jako alias Růžička, tak když národ nereagoval dle představ organizátorů, byl Živáčkovi vydán rozkaz sehrát mrtvého studenta. Teprve následně po zveřejnění informace o zabitém studentovi se věci daly do pohybu a byl zahájen proces přebírání politické moci jedněmi a ekonomické moci druhými, komunistickou nomenklaturou počínaje, estébáky a spřátelenými veksláky konče).

Pokud tedy položím vedle sebe skutečnost rozebrání majetků v hodnotě tří bilionů a výše uvedená fakta, je snad poměrně snadné domyslet, kolik lidí nezměrnou pracovitostí, umem a pílí si vydobylo velké majetky existující mimo zmíněnou hodnotu tří bilionů majetků rozkradených. Pokud někdo chce i nadále setrvat v nevíře k uvedeným skutečnostem, stačí dál nevěřit a nic si neověřovat.

Úvodem jsem se zmínil o morálce a preferencích stran. Něco málo tedy k tomu.

Věci veřejné VV:

v oficiální tiskové zprávě ze dne 24.2.2010 John uvádí, že: “nikdy s Romanem Janouškem nepodnikal. Když přijal konkrétní úkol ” zajišťovat vydávání 70 milionů kusů časopisu VZP ve firmě Ora Print, Roman Janoušek už v ní nebyl.”

Výrok Radka Johna z tiskové konference strany Věci veřejné z 25.2.2010 – na dotaz na svoji roli při vydávání 1000 kusů kuchařky pro Lesy ČR prohlásil: “To je další prasárna lidí z ČSSD. Kuchařka se mě vůbec netýká, vůbec jsem o ní nerozhodoval… S kuchařkou nemám nic společného.

Přiznání Radka Johna podpisu smlouvy s Lesy ČR – 26.2.2010: “Na podpis smlouvy na kuchařku si vzpomínám. Byla to smlouva na knižní publikaci a desetidílný seriál pro televizi, takže ta cena působila jako přiměřená”. 1 knížka v hodnotě 130 Kč za 1000 Kč – paráda.

Fakt: za Ora Print smlouvu s Lesy ČR podepsal právě Radek John z pozice předsedy představenstva Ora Printu, a to spolu se svým místopředsedou Zoranem Kazimirovičem!

John: “Je zaměstnanec povinen vědět, jestli někdo, kdo není ve firmě, nemá náhodou ve firmě manželku? Ale rozhodně tam žádná Janoušková nepracovala.”

Skutečnost: manželka Romana Janouška byla 9 let členkou dozorčí rady Ora Print, a to od roku 2000 až do roku 2009. Z toho 7 let byl Radek John předsedou představenstva té samé firmy, tedy Ora Print.

John: “Zisk Ora Print v roce 2005 nebyl 34 milionů Kč, jak tvrdí ČSSD, ale 1 milion korun”

Fakt: Ve finančním roce končícím 30.6.2005 vykázal Ora Print provozní zisk 34 milionů korun. (Z VZP vytunelováno za 10 let 700 milionů Kč – samý príma kšeft).

Závěr který se nabízí: notorický lhář Radek John pod kuratelou Romana Janouška prokazatelně transformoval Věci veřejné v tunelářskou klaku pražského podnikatelského podsvětí.

TOP 09 – kníže který  si prodloužil o něco málo dobu jeho ministrování dík pokryteckému, falešnému auditu, s Kalouskem jehož veletoče zmiňovat snad netřeba, slintají jeden protimluv za druhým, co jim slina na jazyk přinese. Považte si, že zavedou školné a zajistí, aby žádný talent nepřišel nazmar ze sociálních důvodů. Sníží platy ve státním sektoru i sociální dávky a zároveň zajistí, aby problémy hospodářské krize nebyly řešeny na úkor žádné sociální skupiny. Spoluúčast pacientů nezvednou skokově, ale jen na necelý dvojnásobek. Nakonec zavedou přísnější kontrolu činnosti vědeckých institucí a zároveň zvýší jejich autonomii. Je možné, že právě takové protimluvy přitahují voliče?

No a ve věci dluhu, na který měl Kalousek nemalý přímý podíl rozesílá natolik realisticky vyrobené složenky na zaplacení dluhu občanům, že se tu a tam někdo ze starších lidí složí.

Přemýšlím nad obrovskou převahou mladých lidí fandících pravici. Je to snad obdiv k podvodům a podrazům považovaným za nějakou chytrost? Je to obdiv k žebříčku hodnot s nejvyšším stupněm zisk, prachy? Je to inklinace ke lžím, k jednoduchosti? Je to jenom stud, jakože být pro levici znamená připojovat se k “sockám”? Nebo je to jen dospíváním v predátorském, bezohledném, nemilosrdném, podvodném, prolhaném systému, umožňujícím zneužít jakoukoli lidskou slabost, pro vlastní obohacení i za cenu totálního zdevastování lidské bytosti?

(Závěrem už jen k dotazům ohledně superhrubé mzdy. Průser – zkratkovité a nepřesné vyjádření pro pokrytecké darebáctví, které spatřuji v tom, že mě, blbečkovi, chce někdo názorně “ukazovat”, jak mnoho je odváděno na stát. Že je pro občana prospěšnější méně odvádět a více spořit při snižování sociálních výdajů. Na to sníží moji daň na údajných 15%, abych viděl jak to se mnou myslí dobře a tu daň 15% mě nafaří na superhrubou mzdu, takže cáluju z cifry o 15 litrů vyšší.. Paráda pro blbý a já se mohu radovat, že je rovná daň,  protože až budu brát sto litrů, tak z toho budu mít profit. Do té doby ovšem nutno neonemocnět a neztratit zaměstnání).

Luděk Prokop, 18.5.2010.

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *