Volby asi dopadnou špatně*Občané přijdou o další peníze!*Proč asi vláda neřeší předražené dálnice?*Další tahanice kolem značky C15a*Evropská komise ukazuje, proč NEPODEPSAT Lisabon!
Kvůli nadměrnému schodku hrozí Česku pokuta


Kvůli vysokému schodku hrozí Česku pokuta


Až se budete pozastavovat nad tím, proč prezident Klaus tak zoufale blokuje Lisabonskou smlouvu a nedělá „Áno, všichni podepsali, já musím také. Áno, všichni vyskákali z oken, jáááá-a…,“ tady máte odpověď. Dokud jsme byli samostatným státem, byl náš rozpočet výhradně naší věcí. Nikdo nám do něj nekecal. Nyní, když se ekonomika nalézá v krizi a pan Kalousek sestavil tak nesmyslný rozpočet, že jsme se dostali do rekordního schodku, přišla ještě Evropská komise s tím, že nám možná napaří pokutu. Prý aby ten schodek byl ještě o kousek větší. Není to už jen naše věc, protože nejsme svrchovaným suverénním státem. Opět tu máte odpověď na častou otázku eurohujerů, totiž co že je vlastně ona suverenita, kterou se Václav Klaus tolik ohání. Suverenita je něco, čeho jsme se částečně vzdali a co bychom měli podepsáním Lisabonské smlouvy ztratit definitivně. Již nyní si západní velmoci přerozdělily moc a země jako Česko se prostřednictvím Lisabonu mají stát jejich protektorátem. Tomu se prezident republiky snaží zabránit. Bohužel je zde stále mnoho těch, kteří se nezamýšlejí – stačí jim fotky vysmátých Irů, kteří po důkladné jednostranné mediální masáži řekli ono očekávané „Ano!“ Ano, my chceme přijít o svou svobodu – o to se snaží v první řadě Paroubek, následovaný Fischerem, Topolánkem, Vondrou a dalšími zrádci. Živě vidím fotografii z podepsání Mnichovské dohody. Jen místo Édouarda Daladiera, Adolfa Hitlera a Benita Mussoliniho stojí Nicolas Sarkozy, Angela Merkelová a Silvio Berlusconi. Nebojte, pánové a dámo, my tady toho Vaška donutíme, aby vám to podškrábl, jak jsme se sehnutým hřbetem slíbili!


Myslím, že velice trefně situaci v Irsku okomentoval js ve svém článku Výkon moci dříve a nyní: „…při pohledu na lid, kterak slaví a raduje se ze ztráty části suverenity a dalších svobod (kterou si sám právě odhlasoval), se politikové musejí smát přímo ďábelsky…“
ČSSD by ve Sněmovně měla nejméně křesel za poslední dva roky


ODS a ČSSD voliče ztrácejí, TOP 09 a zeleným přibyli


ČSSD a TOP 09 posilují na úkor ODS a komunistů, tvrdí průzkum


TOP 09 by ve volbách předstihla komunisty, vyhrála by ČSSD


V uplynulém týdnu se objevily tři průzkumy volebních preferencí. Ani jeden nenadchne voliče, který si nepřeje u moci ČSSD nebo ODS. Napříč všemi skandály se stále najde dost těch, jež půjdou a hodí jim svůj hlas. Neumím si to vysvětlit, respektive vysvětluji si to takto: jádro obou stran je složené z fanatiků („modrá/oranžová, pyčo!“) a z těch, jež se nechají utáhnout na vařenou nudli. Paroubek už potřetí zkusí vyhrát volby s poplatky ve zdravotnictví, Topolánek zase bude slibovat, jak si každá rodina, důchodce, zdravotník a dělník polepší po finanční stránce. Co na tom, že po volbách se nestane nic z toho, co uvidíme na billboardech? Jako by voliči neměli paměť, aby si řekli „hele, naposledy nám slibovali tohle a tamto a nesplnili to. Letos nám to slibují zase.“


Zajímavé je porovnat předvolební průzkum, který agentura STEM přepočítala na křesla v Parlamentu. ČSSD by získala 74 křesel. Mohla by složit koalici s KSČM, která má 28 křesel, leč Paroubek se spolupráci s jedinou opravdu levicovou stranou brání. K moci v krajích byli komunisté dobří, nějaký náznak vděku ale čekat nemohou. Navíc by se jednalo o velmi křehkou většinu a to by bylo, aby modrá mafie nenašla tři zkorumpovatelné poslance, kteří by záhy po volbách přeběhli s tím, že kompletně změnili svůj názor, přesvědčení i politickou orientaci.


Druhou variantou je koalice ČSSD+TOP09+KDU-ČSL+Strana zelených. Tu si dost dobře neumím představit zejména z toho důvodu, že TOP09 a KDU-ČSL se zrovna moc nemusí. Navíc TOP09 se zatím tváří jako alternativa pro pravicové voliče a spoluprací s ČSSD by podle mého mínění zradila ty, kteří jí chtějí dát svůj hlas. V našich končinách by ale zrada na voličích nebyla ničím neobvyklým.


Poslední variantou je velká koalice ČSSD a ODS, což vlastně můžeme zakoušet dnes prostřednictvím Fischerovy vlády. Budiž – aktuálně je to jen „překlenovací vláda,“ byť ono překlenování trvá déle, než se čekalo. Kdyby ale po volbách v roce 2010 došlo ke spojení ČSSD a ODS, byla by to pro mne ta největší zrada, co se v tomto státě od revoluce udála. Navíc obě strany jsou nejvíce napojené na nejrůznější podsvětí a podezřelé osoby, takže si umím představit, že budou schopné spolupráce proto, aby měly vlastní prospěch.


Nemáme se nač těšit – vyhlídky této země jsou špatné a bohužel to nevypadá, že by v následujících volbách zavál do Sněmovny nějaký ten svěží vánek. Přitom by to ten zatuchlý a nejrůznějšími hnusy pročpělý vzduch tak potřeboval! Zkuste se zamyslet nad tím, zda strana, kterou jste posledně volili, splnila to, co slibovala. Teprve pak přemýšlejte nad tím, zda jí dáte další šanci!
Dlouhodobí marodi přijdou od ledna měsíčně o tisícikoruny


„Das ist eine simulanten tschechische Bande,“ pronesl na půdě Parlamentu v lednu 2008 hulvát Mirek Topolánek. Patrně ty desítky tisíc lidí na onkologiích, internách, dialýzách a dalších odděleních chodí k lékaři jen proto, že se jim nechce pracovat, nebo protože si jen potřebují popovídat. V tomto pomateném duchu se děje od dob ministra Julínka cosi, čemu ODS přezdívá „reforma zdravotnictví.“ Začalo to poplatky, jejichž smyslem bylo jediné: odradit pacienty od toho, aby s banální chřipkou lezli k doktorovi, když se mohou léčit sami. Skutečnost, že i banální chřipka (nebo chcete-li nachlazení) může mít při nesprávné léčbě či přechození velice vážné následky v podobě interních onemocnění ohrožujících život, Julínek ani jeho strana samozřejmě nemluví. Stejně, jako nemluví o tom, že pacient není natolik kompetentní, aby dokázal rozpoznat například mezi běžnou bolestí hlavy a rozvíjejícím se nádorem na mozku. Aby ušetřil, koupí si Ibalgin a za pár měsíců, kdy už je bolest nesnesitelná a prášky neřešitelná, může být (a často bývá) pozdě.


Nuže, modří ztížili pacientům přístup k ošetření u lékaře, nyní pokračují další vlnou: těm, co musí kvůli nemoci zůstat déle doma, seberou peníze. Však ono to ty lazary a simulanty dokope, aby zvedli zadky a šli zase robit! Přitom už nyní je nemocenská spíše výsměchem, který ovšem není vtipný v momentě, kdy nemocnému nepokryje ani náklady na základní životní potřeby. První tři dny nemoci se neplatí, ačkoli odvody do pokladen zdravotních pojišťoven se nijak nesnížily, nyní za stejný odvod dostanete ještě o něco méně.


Zpráva uvádí příklad: „Člověk s hrubým příjmem asi 20 000 měsíčně tak například za čtyři měsíce nemoci dostane od státu celkem o 5310 korun méně než letos. Za druhý měsíc dostane totiž o 1050 korun méně a za každý další pak přijde dokonce o 2130 korun.“ Přitom 5310 Kč pro zaměstnance s příjmem 20 000 Kč hrubého (necelých 16 tisíc čistého) je už docela citelná částka! Hyenismus mocných je o to markantnější, když si uvědomíme, že páni poslanci berou v době své nemoci nemocenskou ve výši svého platu bez jakýchkoli škrtů. Jako by pánové zapomínali, kdo jim na ty platy přispívá – ano, jsme to my, pracující lid, který když onemocní, je nutné vzít pěkně u huby. Zákon stáda: silnější vyhrává, slabší umírá stranou.
Proč vláda neřeší problém předražených silnic a dálnic


Komunisté ve svém plátku opět trefují hřebík na hlavičku. Zabývají se otázkou, kterou jsem nedávno řešil s jedním ze svých kamarádů: totiž proč vláda škrtá rozpočtové výdaje dotýkající se občanů, aniž by se zamyslela nad výdaji na infrastrukturu. Ty jsou přitom mnohem citelnějším odtokem ze státní kasy. O předraženosti nových úseků dálnic bylo popsáno mnoho novinového papíru, ale neděje se nic. Přitom za cenu dálnice z Olomouce do Ostravy by se pomalu mohl postavit podmořský tunel :-P.


Václav Věrtelář komentuje situaci slovy: „V této oblasti se dokonce výdaje zvyšují, snad až o 20 miliard. Problém není v tom, že by se snad silnice a dálnice neměly stavět v předpokládaném rozsahu, ale v tom, že se staví velmi draze a pomalu. V poslední době to dokazuje řada hodnocení. Velmi úzce to přitom souvisí s problematikou nátlakových skupin (betonové lobby) a s korupcí…. …Na vysoké ceny staveb u nás upozornila ve své závěrečné zprávě i Národní ekonomická rada vlády (NERV), která na základě údajů Eurostatu konstatovala, že ceny staveb infrastruktury jsou u nás o 62 % vyšší než u bytové výstavby. V západní zemích jsou přitom zhruba stejné. Existují i konkrétní srovnání staveb dálnic u nás a například v Německu. U nás jsou o desítky procent dražší.“


Zejména k posledním větám: vidíte to – u nás jsou dálnice o desítky procent dražší, než v Německu, kvalitativně je ale ručička vah na zcela opačné straně. Kdo se projel po dálnici u našich západních sousedů, mohl jen tiše závidět. Bohužel lepší dálnice než my mají i Maďaři, Slovinci či Chorvati.


Smutné na celé věci je, že nahlas o tomto problému mluví jen komunisté. Všechny ostatní strany mlčí a dělají, jako by se nic nedělo. Z rozpočtu se vyhazují miliardy na předražené stavby, ale u huby je nutné vzíti občana, nikoli tyto firmy. Bohužel díky propojení státního sektoru skrze Ředitelství silnic a dálnic a soukromých firem nelze očekávat zájem na tom, aby se toto bezuzdné plýtvání zastavilo.
Topolánek varoval před návratem komunismu v ČR


Když už pravice neví coby, začne strašit komunismem. Možná se na dušičky Topolánek převlékne za komunistu a bude strašit malé děti. Také se tak bojíte? Já osobně upřímně ne. Chápu, že je to ohraná deska, kterou pravice pouští pořád dokola. Přesto se najde mnoho těch – zejména v řadách mladých lidí, jež ani nezažili socialismus – kteří si řeknou „Áno, komunismus je špatný, protože to psali v novinách/říkala Borhyová na Nově.“ Přemýšlet totiž bolí. Co třeba se zamyslet nad tím, že se pan předseda ODS za těch zlých komunistů neměl tak špatně, když mohl vystudovat vysokou školu? A takových jsou bohužel v tomto národě statisíce: za socialismu se neměli špatně, mohli studovat, pracovat, měli klid a nohy v teple, ale jak se karta otočila, obrátili kabát a nyní na nás dělají „buubu!“ Někteří – jako například senátor Štětina – dokonce díky těm zlým komunistům mohli dělat zahraniční reportéry a po revoluci se aktivně snaží o zrušení KSČM. Tomu, přátelé, říkám pokrytectví nejhrubšího zrna. Bohužel v Česku je to poměrně častá vlastnost a zejména na pravicové politické scéně podobných křiváků najdete bezpočet.


Já bych chtěl na základě svých zkušeností na oplátku varovat před Topolánkem. Na rozdíl od něj jsem schopen dodat i věcné argumenty, co dělala jeho vláda špatně a čím uškodila naší zemi. Stačí se podívat na nynější stav – za ten může rozpočet sestavený právě Topolánkovou vládou. Takže varuji před návratem Topolánka k moci. Proti němu by byl i návrat staré KSČ úplnou srandou.
Osobní auta mohou v zimě na D1 bez přezutí, zmírnil ministr loňské nařízení


Osobní auta budou smět na D1 i s letními gumami


Já už myslel, že aféra s dopravní značkou C15a „Zimní výbava“ skončila s loňskou zimou. Možná si ještě vzpomenete, jak nejprve osadili značky na dálnici, pak je zakryli, pak zase odkryli, následně hejtman Vysočiny začal vymýšlet, kterak takto osadit všechny cesty vedoucí do kraje a skončilo to tím, že byla platnost této značky zkrácena nejprve dodatkovou tabulkou a následně i změnou zákona. Poněkud mi to připomíná současnou Paroubkovskou politiku: jeden den ano, druhý den ne, třetí den zase ano a zkuste si tipnout, co bude Paroubek říkat zítra….


Aktuálně přišlo ministerstvo dopravy s tím, že značka na dálnici bude, ale s dodatkovou tabulkou, omezující její platnost jen pro nákladní automobily. Osobní auta se tedy po tankodromu D1 budou moci klouzat s letními pneumatikami. Za to asi lobby výrobců pneumatik vládě ministra Fischera nepoděkuje. No jo, asi nemazali, tak to klepe….


Každopádně očekávám, že po několika týdnech a nehodách přijde další změna úpravy a po ní další a další… …a takhle to půjde až do konce dubna. Než tedy po listopadu vyrazíte na dálnici, budete si muset nejprve zjistit, jaký stav na ní aktuálně platí.
Ministr Kocáb chce zvýšit počet žen v politice


Počínání ministra Kocába na politické scéně snad ani nechci komentovat. Někoho tak nekompetentního mohou mít ve svých řadách opravdu jen Zelení. Teď oprášil starý nápad určit kvóty na počet žen v politice. Podle Kocába by tedy neměla o vstupu do Parlamentu rozhodovat schopnost či neschopnost (to ostatně leckdy nerozhoduje ani dnes) či stranické „zásluhy,“ ale to, co má dotyčný mezi nohama. Já bych doporučoval nastavit kvótu pro politiky, kteří mají v hlavě to, co pan Kocáb – horní hranice této kvóty by byla nastavena na 0%. Otázkou je, kolik z dnešních politiků by mohlo zůstat.
Romským dělníkům už se nelíbí, že jsou v urážlivé reklamě


Kocáb: Reklama využívající romské dělníky je cynická a vypočítavá


Přišel takhle někdo ve středu za cikánskými dělníky a nabídl jim, že když budou do pátku nosit trička s nápisem „Měl jsem se líp učit!“, dá jim cigarety, pivo a klobásu. Dělníci na nabídku kývli a stali se tak mediálními hvězdami – fotili a natáčeli si je nejen kolemjdoucí, ale i novináři. Nikomu to nevadilo, ostatně kdo vám dnes dá něco zadarmo, že?


Ve čtvrtek ale cigarety a alkohol došly. Cikáni se tedy rozhodli, že trička nosit nebudou. Co na tom, že je měli nosit do  konce pracovního týdne? Jenže co s tím zadavatel udělá? Vypité pivo ani vykouřené cigarety jaksi nejde vrátit zpět. Najednou byl nápis na tričku urážlivý, k čemuž se přidaly i nejrůznější procikánské organizace. Server Romea.cz dokonce tvrdil, že dotyční nosili reklamní trika pod nátlakem – asi do nich zadavatel to pivo násilně nalil a ještě je donutil kouřit. Prostě rasismus nejhrubšího zrna.


Samozřejmě nemohl chybět odborník a milovník této minority Kocáb. Nabídku na bydlení v cikánském domě sice odmítl, ale jak se může předvést před médii, nikdy nezaváhá.


Zábavná byla reakce zaměstnavatele: „Vůbec jim to nevadí, stejně to nejsou žádní inteligenti.“ Že došly cigára a chlast ale poznají. Jen by mě zajímalo, zda se někdo zabýval tím, zda oni dotyční diskriminovaní a ponižovaní nepili alkohol v pracovní době.
Otočka zpět aneb O čem jsem psal před rokem


Rath nutí podepsat kandidáty ČSSD „závazek věrnosti“


Před rokem vzbudil v médiích rozruch David Rath. Ten chtěl po kandidátech do středočeského kraje podepsat dokument, ve kterém se zavazují hlasovat podle stranických usnesení. V případě, že by „přeběhli,“ museli by zaplatit pokutu ve výši čtyř milionů.


Opakovaně volám po tom, aby existovaly páky na poslance, jež zradí svůj stranický program. Ano, na jednu stranu je tu požadavek, aby poslanec byl nezávislý. Na stranu druhou je tu ale fakt, že poslanec se do parlamentní lavice dostává především proto, že je na kandidátce nějaké strany. Ta strana stanovila program a pro ten program byla voliči volena. Jednoduchý a transparentní postup je podle mne následující: v otázkách, jež byly nějakým způsobem ošetřeny předvolebním programem, by měl poslanec za všech okolností hlasovat v souladu s ním. Naopak u věcí, jež v programu nebyly, by mohl hlasovat dle svého uvážení. Nechávat poslancům volné ruce znamená nechat jim prostor pro korupci, což je ostatně ukázkově vidět na loterijním zákonu.


Jak jsem psal před rokem: „Chtějí-li poslanci… …hlasovat „nezávisle,“ nechť laskavě kandidují jako nezávislí a nezneužívají tak šance, kterou jim jejich strana poskytla.“

Kategorie: Týdnoviny

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *