Cestuji velice často – převážně vlakem, případně autobusy společnosti Student Agency. V minulosti jsem několikrát cestovala i autobusy konkurenčních společností – do Anglie, Španělska, … Na cestách jsem pochopitelně byla svědkem mnoha nepříjemných situací a řešení technických problémů autobusů. Sama jsem pracovala v Eurolines, takže vím, jak je někdy práce řidičů náročná a stresující. Občas u nich proto dojde i na nevybíravý slovník, který lze do jisté míry omluvit. Na druhou stranu jsem přesvědčená o tom, že to řidiče neopravňuje k tomu, aby zákazníkům vysloveně znepříjemňoval cestu svými “agresivními” projevy vůči ostatním řidičům a už vůbec ne směrem k zákazníkům.

Dne 13.9. jsem bohužel byla na lince – spoj Karlovy Vary – Praha svědkem naprosto neuvěřitelného jednání řidiče autobusu SA. Již při výjezdu z Karlových Varu nebylo těžké odhadnout, že způsob jízdy bude pouze pro otrlé cestovatele. Na druhou stranu však oceňuji řidičovu snahu připravit cestujícím adrenalinovou jízdu jen za 140,- Kč, když jinde se za adrenalinové zážitky platí v rámci tisíců… :-))) Pan řidič jel převážnou část cesty 100km/h – 120 km/h a komentoval řidiče před sebou opravdu vulgárními výrazy a gesty. Mám-li na tom najít něco pozitivního, nevěděla jsem kolik vulgárních výrazů lze najít v našem jazyce, takže jsem se vlastně i něčemu přiučila (zkušenost, kterou Vám nikdo nevezme) :-). Předjíždění na dvojité plné čáře, nedobrždění na červenou na semaforu, atd. nebylo výjimkou. Mezitím jsem využila služeb – WC v autobuse – kde však nefungovalo světlo. Dobře, řekla jsem si, na každé lince se může stát něco podobného a není důvod to komentovat i přesto, že bylo opravdu zajímavé jít na toaletu potmě… Další zákazník, který šel na WC však tento názor nesdílel a šel slušně sdělit stewardovi, že na WC nefunguje osvětlení. Poté co steward zjistil, že světlo opravdu nefunguje a není k dispozici náhradní žárovka, požádal zákazník řidiče, zda by bylo možné, aby někde zastavil. To samozřejmě nebylo možné ihned, neboť jsme v té chvíli jeli po dálnici. Záchodový incident nastartoval ještě větší agresivitu u řidiče. Dosti hlasitě pak komentoval zákazníka slovy, že by si snad na tom záchodě mohl posvítit mobilem, atd.. Když komentáře pokračovaly, zákazník jej upozornil, že ho slyší a že považuje jeho chování za nevhodné. Řidič to komentoval slovy, že si ten pán jako myslí, že když si zaplatil 140,- Kč, může si tam na něj otvírat držku…. Asi nemá smysl rozepisovat celou konverzaci.

Celý tento text jsem napsala a poslala i do společnosti Student Agency, abych vyjádřila, že takto si opravdu zákaznický servis a příjemnou cestu nepředstavuji. Dokonce jsem se dočkala následující odpovědi:

Dobrý den,

děkujeme za zájem o naše služby. Pan Jančura, ředitel společnosti, mě pověřil odpovědí na Váš email. Je mi velice líto, že došlo k situaci, kterou popisujete ve Vašem emailu a také, že cesta neproběhla k Vaší plné spokojenosti. Velice se Vám omlouvám, za chování řidiče, jehož přístup byl, jak vyplývá z Vašeho emailu a také jak jsme zjistili při prověřování celé věci, dosti neprofesionální. Samozřejmě máme vždy zásadní zájem na tom, aby chování posádky našeho autobusu bylo co nejvíce vstřícné a zdvořile.

Vaší reakci na tohoto řidiče jsem již předala nadřízenému našich řidičů, aby tuto věc s naším zaměstnancem prokonzultoval a abychom do budoucna něčemu podobnému předešli. Velmi nás tato situace mrzí. Řidic se choval nevhodné a v tomto případě ne tak, jak má.

Přijměte proto prosím naší upřímnou omluvu.

Také doufám, že pokud byste se s námi rozhodla v budoucnu znovu cestovat, vše proběhne k naší i k Váši plně spokojenosti. Uděláme v tomto směru maximum.

S přáním krásného dne

Simona Ostrá

zákaznické centrum autobusové dopravy

Kategorie: Aktuálně

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *