Roky jsme měli v naší republice celkem klid, který bych specifikoval slovy „nohy v teple a zavřená huba.“ Pak přišla revoluce. Klidu poněkud ubylo, ale pořád se to ještě dalo…. O něco později vstoupilo Česko do Evropské unie. Ač jsem nepoznal jediného člověka, který by byl pro, natož takového, který by mi sdělil rozumný důvod pro „Ano EU“, přesto bylo v referendu rozhodnuto právě takto. Zajímavé, ale co se dá dělat. Asi je většina Čechů tak inteligentních, že své rozhodnutí udělala na základě vládní reklamní kampaně „Řekněte ANO.“

Asi si zaplatím billboardovou kampaň s textem „skočte z mostů“ – schválně, kolik idiotů se najde… 😀

Evropská unie se nejprve snažila protlačit svou „euroústavu.“ Ta naštěstí nezávisela jen na patolízalství české vládní garnitury a blbosti občanů, ale i na ostatních zemích. Ani jsem se moc nedivil, když EU-ústava neprošla v Holandsku a následně začaly padat naděje na její úspěch i ve zbytku Evropy.

EU se ale nevzdává a místo toho, aby se snažila budovat uskupení států, které budou ze svého „sjednocení“ těžit, vymýšlí zatím pouze zbytečné chujoviny. Tak například – náš český rum se, jak už jste asi zaregistrovali, nejmenuje rum, ale najdeme jej pod jinými názvy (např. „tuzemák“). A víte, co bylo důvodem k této změně? Evropský zákazník si prý pod slovem „rum“ představuje něco jiného, než co se vyrábělo u nás. Já fakt nevím, všechny evropské jazyky neznám, ale jsem si skoro jistý, že v žádné evropské zemi se „rum“ nic podobného nejmenuje.

Pifku měla EU i na naše syrečky, slivovici, nebo guláš. Aktuálně se mluví o „pomazánkovém másle.“ iDnes.cz k tomu uvádí: „Brusel totiž definitivně odmítl udělit Česku výjimku, která by dovolovala tradiční pochoutku pod tímto názvem zachovat.“ Opět ta samá otázka: ona je ještě nějaká země, kde mají „máslo“ (takto napsané, takto vyslovované?)? My, Češi, víme, co si pod názvem „pomazánkové máslo“ kupujeme. Pokud si to kupuje cizinec, je jeho věc, aby kupoval jen to, čemu rozumí. Já například také nevěděl, co obsahuje „piňakoláda“ a přesto ji jen kvůli mně nebudou barmani v EU přejmenovávat na „ananasovo-rumový nápoj.“

Co bude příště? Zakáže EU, aby se náš president jmenoval Václav Klaus, neboť by ho polské děti mohly zaměňovat se Santa Clausem? Z podobných kauz mám dojem, že Evropská unie chce ukázat, že alespoň něco zvládá – totiž bezbřehé a nesmyslné buzerace občanů členských zemí. Inu, do jaké prdele jsme před lety vlezli, tam si to teď pěkně vyžereme. Ja, Herr führer!

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *