Dost dlouho jsem nekomentoval politiku. Přeci jen volby byly za námi a nám, obyčejným občanům, nezbylo než čekat, jak se „ti nahoře“ dohodnou. Jaká je situace, to asi ví každý, kdo alespoň občas zapne zprávy. Že jde v první řadě o koryta a v řadě neposlední, jak by řekl pan prezident Klaus, o peníze, je také jasné.

Teď jsem si ale přečetl něco, co mě skutečně překvapilo! Podle iDnes.cz by ČSSD ráda zavedla úplně nové ministerstvo. Jeho název zní: Ministerstvo pro ženu a rodinu.

Je zřejmé, že většinu funkcí, jež by toto ministerstvo mohlo mít, zastává dnes Ministerstvo práce a sociálních věcí. Vymýšlení dalších zbytečných ministerstev je, bohužel, v této zemi folklórem. V tomto případě se ale opravdu nemohu ubránit dojmu, že jde o blbost a populismus.

Ti, co mě znají, dobře vědí, že k ženám mám veskrze pozitivní vztah a zejména jejich nelehké role matek si vážím. Samozřejmě si vážím i dalších věci, ale teď mluvíme o novém ministerstvu. Nepochybuji o tom, že ve velké většině případů (ale nikoli ve všech) je oním „tvůrcem tepla rodinného krbu“ právě žena. Ale není tomu tak vždy. Vezměme si například situaci, kdy sice žena zajišťuje chod rodiny, ale muž k tomuto vydělává a poskytuje finanční prostředky. Je snad méněcennější, než ona? Ostatně i mnohé genderové studie poukazují na fakt, že muži vydělávají více, než ženy a i při sebevětším idealismu dojdeme nakonec k tomu, že k dobře fungující domácnosti jsou právě finance jedním z klíčových (nikoli ovšem jediným!!) bodů. Muž má tedy (i když na rodinu nemá díky práci třeba tolik času, jako žena) v ruce jeden ze základních pilířů spokojené rodiny.

A role mužů nekončí jen „nošením peněz do domácí pokladny!“ Najde se mnoho chlapů, kteří pro rodinu a děti dělají skutečně vše. Sám jich mám ve svém okolí několik. Proč by tedy mělo existovat ministerstvo pro ženu a rodinu, které již svým názvem „diskriminuje“ muže?

Ano, uznávám, ženy jsou obecně „sociálně zranitelnější,“ nicméně ne vždy. Rozhodně ne v takovém procentu, aby se jen pro ně dělalo ministerstvo. „Normální“ rodinu přeci tvoří i muži! Ano, neříkám, že ve většině případů tomu tak je… …ale ani na ty „výjimky“ mezi námi by se nemělo zapomínat.

Čistě teoreticky: Ministerstvo pro ženu a rodinu se postará o kdejakou fetku, která porodila dítě, kdežto na slušného chlapa, starajícího se o děti, by se z výšky vysralo, neboť takové rodiny nemá ani ve svém názvu. No, není to diskriminace? Paroubku, ČSSD, tohle je opravdu blbost!

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *