Naší policii kritizuji velice často, přesto se dnes postavím částečně (ale nikoli zcela) právě na její stranu. Jedná se o zákrok proti aktivistce Kateřině Jacques, ke kterému došlo 1. května na Palackého náměstí.

Sama o sobě je zamyšleníhodná účast paní Jacques na demonstraci. Samozřejmě nevidím nic špatného na tom, že protestuje proti neonacistům – naopak v tom (asi jediném) bych s ní souhlasil. Otázkou ale, proč si brala na demonstraci dětičky. Asi chtěla, aby dostaly od nějakého skinheada zápalnou lahví do hlavy, nebo co…. Zodpovědná matka, jako vyšitá :-/. Po policejním zásahu se paní Jacques, s hysterií sobě vlastní, nechala slyšet, jak teď ti haranti ztratili důvěru v policii a jak jsou strašně otřesení. Nepřátelsky naladěných skinheadů a anarchistů, jež po sobě házeli lahve, rajčata a nevím, co ještě, se samozřejmě milé děti nebály – ba co více, dozajista se jim to líbilo a pozitivně se to odrazilo v jejich vývoji.

Když jsem viděl video, které je např. na iDnesu, bylo mi jasné, že paní Jacques reagovala hystericky (“podívejte se, jak mi láme ruce” – přitom jí policista prokazatelně ruce nelámal, jen držel pouta).

Bytostně nesnáším nepřirozenou/dosazenou (a tedy i policejní) autoritu. Nicméně: pokud policie vyzve k opuštění prostoru (ať už na CzechTeku, nebo na Palackého náměstí), pak jsem povinen ji uposlechnout (ač se mi to bude sebevíce příčit – a že se mi to při mé povaze příčit bude). Pokud neuposlechnu vývzy, musím prostě počítat s tím, že budu zadržen, zpacifikován a předveden. V případě pí. Jacques nepochybuji o tom, že předvedení klidnou cestou nebylo – vzhledem k jejímu hysterickému záchvatu – možné.

Nesouhlasím s mnoha pravomocemi, které naše police má a stejně tak nesouhlasím s tím, jak je mnohdy proměňuje ve svévolnou buzeraci (viz dopravní policie na našich silnicích a viz např. zadržení fotografa jen za to, že fotografoval/točil policajta). Naše policie si patrně nikdy (nebo alespoň do doby, kdy v ní bude komunistický xindl) přirozený respekt nezíská. Nic to ale nemění na to, že prostě ať souhlasíme, nebo nesouhlasíme, tak musíme – a na to jsou tady zákony – výzvy k opuštění daného prostoru uposlechnout. A toto bych vynucoval i násilím, protože jinak tady vznikne bezbřehá anarchie, kde se budou mlátit skíni s anarchistama a všichni se Zelenýma.

BTW (pod čarou): IMHO taková hysterka, jako pí. Jacques, by asi vytočila i totálně flegmatického kliďase, natož pak psychicky labilního člověka s komplexy, kterým onen policajt nejspíše byl. Takže rozhodně nesouhlasím s termínem bezbranná žena, který média s takovou chutí používají. Spíše bych pí. Jacques označoval za namachrovanou hysterku, která si myslí, že když je v politice, může si dělat co chce a nikdo jí v tom nesmí bránit. Pokud ji pak někdo z jejího mylného přesvědčení vyvede, nezvládá normální reakce a reflektuje nepřiměřeným a hysterickým způsobem.

PS: Co myslíte, vznikla by taková aféra, při níž by padaly hlavy řadových policistů, snižovaly se platy a zastavovalo povýšení policehního ředitele, kdyby onou zmlácenou nebyla funkcionářka a pražská dvojka Strany zelených? Já myslím, že odpověď je jasná: všechno by se hezky zametlo pod koberec.

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *