Chcete zůstat v obraze a vědět o všem, co se kolem vás i v celém světě děje? Pak vám možná přijdou vhod čtyři aplikace: dvě RSS čtečky, jedna specializovaná čtečka  a nástroj, do kterého si poznačíte články, které si budete chtít přečíst později.

gReader

Sledovat několik desítek informačních zdrojů vyžaduje kromě dostatku času také šikovnou aplikaci pro jejich správu. Původně jsem jako čtečku RSS pro Google Reader používal NewsRob. Později jsem ale vyzkoušel gReader a zůstal u něj. Je totiž o něco svižnější a lépe vyhovuje mým představám.

Ve prospěch NewsRobu mluví především rychlost listování mezi články, gReader nabízí širší možnosti konfigurace. Hlavní výhodou obou jmenovaných programů je obousměrná synchronizace s Google Readerem, díky které nebudete muset řešit, které články jste již četli v mobilním telefonu a které v prohlížeči. Své zdroje informací tak budete mít dostupné kdykoli a kdekoli.

Viz gReader: Aktuální informace na dosah ruky.

Ikona aplikace
gReader (Google Reader | RSS)
noinnion
Verze 2.4.8 (6. 11. 2011)
Velikost 1,4 MB
2.1+

Ikona aplikace, kliknutím otevřete Android Market
Zdarma
generuje SvetAndroida.cz

NewsRob (Google Reader / RSS)

NewsRob je perfektní čtečka, propojená s Google Readerem. Nabízí celou řadu funkcí, včetně dobře propracované možnosti čtení offline.

Po několika měsících spokojeného užívánáí jsem ale přešel na aplikaci gReader, která je “odlehčenější” a tak nějak “svěžejší.”

Viz NewsRob: Google Reader v mobilu

Ikona aplikace
NewsRob (Google Reader / RSS)
Mariano Kamp
Verze 4.8.3 (7. 11. 2011)
Velikost 505 kB
2.1+

Ikona aplikace, kliknutím otevřete Android Market
Zdarma
generuje SvetAndroida.cz

Read It Later Pro

Read It Later má mnoho funkcí – například umožňuje ukládat webové stránky, které si můžete přečíst později i bez připojení k internetu.

Největším přínosem konceptu Read it Later je nezávislost na platformě. Můžete používat prakticky jakýkoli prohlížeč či operační systém a vždy budete mít při ruce všechny potřebné funkce: tedy přidání článku do seznamu k přečtení, práci se seznamem a označování článků jako přečtených. Velmi užitečná je také integrace do dalších aplikací. Záleží jen na vás, zda si budete do Read it Later ukládat články, které nechcete luštit na malém displeji telefonu, ale chcete si je přečíst hezky pohodlně na počítači, nebo naopak si nastřádáte články na cestu či dovolenou a budete si je číst v mobilu.

Viz Read it Later: Přečtěte si to, až budete mít čas

Ikona aplikace
Read It Later Pro
Read It Later
Verze 1.3 (22. 7. 2011)
Velikost 1,4 MB
2.1+

QR kód aplikace, kliknutím otevřete Android Market
56,34 Kč
generuje SvetAndroida.cz

SvetAndroida.cz

Aplikace SvětAndroida.cz, jejímž autorem je můj redakční kolega a kamarád Michal Mátl. Jedná se o aplikaci, ve které můžete sledovat a číst články z největšího českého potálu o Androidu. Pro větší přehlednost jsou texty rozděleny do sekcí články, recenze, videa a soutěže. Přes ikonky ve spodní části se dostanete na další zdroje tohoto serveru, především pak sociální sítě.

Viz Recenze aplikace Svět Androida: Už vám neunikne žádná novinka!

Ikona aplikace
SvetAndroida.cz
Inmite s.r.o.
Verze 1.0.3 (17. 11. 2011)
Velikost 1,2 MB
2.1+

Ikona aplikace, kliknutím otevřete Android Market
Zdarma
generuje SvetAndroida.cz

Kategorie: Android

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *