Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Android > NewsRob: Google Reader v mobilu

NewsRob: Google Reader v mobilu

16.11.2010 | Karel Kilián

Při počtu informačních zdrojů, které sleduji (aktuálně 215), je jediným způsobem, jak vše stíhat a nepřehlédnout nic důležitého, čtečka RSS kanálů. Tu najdete dnes již prakticky v každém webovém prohlížeči (kromě Chrome), nicméně pokud používáte více počítačů, budete pravděpodobně řešit otázku, jak mezi nimi synchronizovat data (přinejmenším to, aby článek, který jste přečetli na jednom PC, byl indikován jako přečtený i na druhém PC). Jedním z možných řešení je (a podle mne jde o nejlepší řešení) Google Reader - tedy webová čtečka, která v daném okamžiku zobrazuje totéž na všech počítačích, na kterých ji budete používat.

Sám Google Reader aktivně používám - nyní jsem v rámci úspory času přešel na desktopový FeedDemon (zájemcům nabízím svou podrobnou recenzi), který je s Google Readerem plně synchronizován. Samozřejmě jsem řešil i otázku, jak číst své zdroje na mobilním telefonu. Podmínky byly jasné: čtečka by měla být schopna pracovat (po načtení obsahu) v offline režimu a musí být synchronizována s Google Readerem. NewsRob tyto mé požadavky nejen do puntíku splnil, ale v mnoha směrech dokonce překonal.

NewsRob se představuje

Rozhraní aplikace je velmi prosté: v horní části najdete tři tlačítka, o jejichž funkcích si záhy povíme. Největší část okna zabírají načtené články, přičemž pokud v Google Readeru třídíte své odběry do složek, budou stejným způsobem rozděleny i v NewsRobu. Úplně dole se pak nachází reklamní proužek, kterého se můžete zbavit zakoupením plné verze Pro (stojí necelých 7 USD).

  • První tlačítko zleva slouží k aktualizaci. Po jeho stisknutí dojde k načtení zadaného počtu zpráv a k odeslání informací o tom, jaké články jste již přečetli, případně nějakým způsobem označili - synchronizace je tedy obousměrná. Vše se prakticky okamžitě promítá i do Google Readeru (a logicky též do aplikací, které máte na Reader napojené).
  • Druhým tlačítkem označíte všechny články jako přečtené. Co bude označeno, záleží na tom, kde se právě v NewsRobu nacházíte - jste-li na nejvyšší úrovni, budou jako přečtené označeny všechny články, pokud se zanoříte níže, označí se jen články v dané složce nebo zdroji.
  • Poslední tlačítko je přepínač mezi zobrazením všech, nebo jen nepřečtených článků (plné kolečko=zobrazit jen nepřečtené, prázdné=zobrazit všechny).

Hlavní obrazovka NewsRob
Hlavní obrazovka NewsRob

Proti umístění nejdůležitějších tlačítek zcela nahoru budu mít svou jedinou výtku: občas se totiž stane, že místo stisku tlačítka nechtěně vyvolám systémovou informační lištu.

Do jednotlivých složek se dostanete tapnutím, čímž se zobrazí všechny v nich načtené zdroje. Dalším tapnutím se již dostanete k samotným článkům. Pokud nechcete procházet jednotlivé zdroje jeden za druhým, bude vás zajímat položka na prvním řádku nazvaná all articles, která vypíše všechny články v dané sekci.

Po otevření článku se zobrazí v šedé horní liště jeho nadpis a krátký popis (tzv "perex" - některé zdroje sem publikují celý text článku). Tapnutím na horní lištu se pak článek načte celý, včetně grafiky. Mezi články můžete listovat buď tlačítky pro nastavení zvuku, nebo prostě posouváním prstu po displeji (listováním).

Otevřený článek s perexem
Otevřený článek s perexem

Užitečné funkce

Patrně jste si již ve snímcích obrazovky všimli hvězdičky vedle titulku. Tou si můžete daný článek označit a toto označení se následně promítá i do Google Readeru (konkrétně se "ohvězdičkované" články zobrazují v sekci Položky s hvězdičkou). Já zpravidla hvězdičky používám buď pro rozsáhlejší články, které si později přečtu na počítači, nebo pro označení článku, který chci dále zpracovat.

Další užitečné funkce se skrývají v kontextovém menu.

  • Browser - otevře aktivní stránku ve výchozím webovém prohlížeči.
  • Share in Reader - nasdílí položku v Google Readeru (odpovídá ikonce Sdílet). To využijete například, pokud oblíbené články prezentujete přes Google Buzz.
  • Share link - je patrně nejsilnější devizou této čtečky. Umožňuje odeslat nebo uložit titulek, odkaz a perex přes systémové aplikace. Snadno a rychle tak například můžete článek, který vás zaujal, poslat e-mailem, publikovat na Twitteru či Facebboku, poslat SMSkou, nebo uložit do nějaké jiné aplikace.

Menu aplikace NewsRob
Menu aplikace NewsRob

Možnosti nastavení

V nastavení pak najdete možnosti synchronizace s Google Readerem (zda se má synchronizovat vše nebo jen nepřečtené položky), zvolit, kdy se má synchronizace provádět (automaticky, ručně, nebo jen v případě připojení přes wifi), jak často má probíhat (jednou za hodinu, každé 4 hodiny, každých 12 hodin a jednou denně) a jakým způsobem chcete být upozorněni na to, že máte nové načtené články (notifikací, přehráním zvuku, blikáním LEDky, vibrací). Je také možné určit, kolik položek najednou bude maximálně staženo a zda se má jako dočasné úložiště použít paměť telefonu nebo SD karta. Víc si asi od mobilní RSS čtečky přát nemůžeme.

Nastavení NewsRob
Nastavení NewsRob

Resumé

NewsRob se stal mým oblíbeným společníkem pro chvíle volna, díky kterému stíhám sledovat novinky, ať jsem kdekoli v terénu. Jeho hlavní plusem je stoprocentně fungující synchronizace s Google Readerem a široké možnosti sdílení. Jistě není náhoda, že se NewsRob pravidelně objevuje ve výčtech nejoblíbenějších či nejpoužívanějších ("must have") aplikací na Androidu.

Informace o aplikaci NewsRob

Testovaná verze: 4.4.2
Licence: freeware (existuje i placená verze Pro, která je bez reklamy a má některé funkce navíc).
Stránky autora: newsrob.blogspot.com
Stránka programu: newsrob.blogspot.com
Stránka AndroLib: http://www.androlib.com/android.application.com-newsrob-wmq.aspx
Stránka AppBrain: http://www.appbrain.com/app/newsrob-(google-reader-rss)/com.newsrob
Počet stažení dle AppBrain: více než 250 000
Hodnocení dle AppBrain: 4,45/5
Velikost aplikace v telefonu: 1,05 MB
QR kód:

QR kód NewsRob
QR kód NewsRob


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist