Mediální šílenství kolem malé Natálie a prasečí chřipky.* Lži kolem 9/11.*Janota chce progresivní daň.*Nenažraní doktoři chtěli stovku za neschopenku.*Tak tu prý diskriminujeme Cikány nejvíce v celé Evropě!
Pro Natálku zřídili další konto, peníze z něj dostane až v dospělosti


Zapnu televizi, je tam popálená Natálka, zapnu rádio – je tam Natálka. Natálka je i v novinách a internetových zpravodajstvích. Mám v lednici masovou konzervu. Bojím se ji otevřít – co kdyby tam byla…?


Opravdu už mám dost mediálního humbuku kolem popálené holčičky z Vítkova. Když ji propouštěli z nemocnice, říkal jsem manželce, ať se připraví, že bude masáž (míněno mediální). Preventivně jsme večer sledovali jen zprávy ČT v domnění, že budeme ušetřeni emocionálních výlevů, podkreslených tklivým hudebním doprovodem. Leč mýlili jsme se – ČT uspořádala za peníze svých koncesionářů přímý přenos z domácnosti, kde bydlí rodina malé Natálie. Asi jsme měli štěstí, že dívenka nebyla zrovna na záchodě, ale pouze si – naprosto nezinscenovaně – hrála se sourozenci.


Samozřejmě odsuzuji útok, při kterém málem uhořelo dítě. Neméně jsem ale rozčarován z faktu, že matka, jako by neměla základní instinkty, opustila hořící dům a dítě nechala svému osudu. Stejně tak se ptám, zda by stejnou (z hlediska odborného i z pohledu finanční náročnosti) lékařskou péči dostalo jakékoli jiné dítě. Upřímně o tom pochybuji – přeci jen ve zdravotnictví pracuji již šestým rokem a o přístupu mnohých (neřku-li většiny) lékařů jsem si udělal svůj obrázek.


Nechápu ale, proč se zakládá další konto pro tuto dívenku. Od národa už se vybralo tolik peněz, že rodina, bydlící do té doby nelegálně, získala grátis docela slušné bydlení. Asi to nestačilo. Dojemný příběh docela úspěšně posloužil k podojení citlivých a charitativně orientovaných lidí. Složili by se občané i na méně medializované občany? Těžko. Důkazem mi je požár, který před léty postihl dům Karla Lopraise – člověka, jež reprezentoval naší zemi a národní značku Tatra před zraky celého světa. Tehdy se ani žádná sbírka nedělala a pan Loprais si musel opravu hezky zacvakat ze svého. Přitom zcela bez pochyb udělal pro tuto zemi více, než celá rodina malé Natálie tři pokolení nazad.


Na toto téma si dovolím citovat jednoho ze čtenářů, který napsal: „Zprávy posledních dnů jsou buď o prasečí chřipce anebo o Natálce. Pokud sáhnu k hodně morbidnímu humoru…kdyby se Natálka nakazila prasečí chřipkou, novináři by se pravděpodobně dostali do stavu pravé a nefalšované nirvány.“
Dveře do pilotní kabiny zavřeny po celou dobu letu – let 77


Ohledně událostí 11. září 2001 existuje celá řada teorií. Jedinou správnou je ale pro média ta, kterou americký prezident obhajuje vojenské ataky na suverénní země – totiž terorismus. Kdokoli si dovolí tvrdit něco jiného, může se těšit na mediální výsměch ve stylu „to jsou zase ty vaše pochybné konspirační teorie.“


Zejména podezřelý je údajný náraz jednoho z letadel do Pentagonu. Již samotný otvor, který po tomto střetu vznikl, je podivný a naprosto neodpovídá svými rozměry kontaktu s tak velkým strojem, jakým měl být Boeing 757-200. Americké úřady ale chlácholí ovčany a snaží se tvrdit, že se obrovské letadlo poskládalo jako papírová vlaštovka a zmizelo uvnitř budovy. Co na tom, že na vnějším plášti není ani sebemenší stopa po kontaktu s křídly plnými paliva? Jak je možné, že doslova pár metrů od místa střetu jsou takřka netknuté stoly a hromady papírů, když jen kousek odsud mělo hořet letadlo se stovkami litrů kerosinu v nádržích, jež údajně dokázal svým žárem zlikvidovat ocelové nosníky ve Světovém obchodním centru? Strýček Bush přeci v televizi říkal, že to udělali zlí teroristé a že to tak nenechá. Také to tak nenechal – na invazích americké armády se za naše peníze podílejí i čeští vojáci.


Objevila se ale další zajímavá informace – dveře pilotní kabiny letu 77 (tj. ten, co narazil do Pentagonu) byly podle záznamů po celou dobu zavřené. Spáchali snad teroristé ohavný čin tak, že přelezli do kabiny oknem, jak to můžeme vídat v některých amerických akčních filmech? Nebo se snad do kokpitu dostali jako Terminátor pode dveřmi?


Nevadí – fakt, že v kabině letu 77 možná vůbec nikdy nebyl nikdo cizí, nezabrání Spojeným státům v tom, aby dále krmily tupé ovce nejen ve své zemi, ale i ve svých koloniích pohádkami o Alibabovi Bin Ladenovi. Zamysleme se alespoň nad tím, na jakých základech vlastně vznikla a staví současná totalita, zdůvodňovaná univerzálně bojem proti terorismu.


BTW: základy tzv. konspirační teorie kolem nárazu letadla do Pentagonu najdete na Wikipedii.
Skončí Romové, kteří se vrátili z Kanady, na ulici?


Cikáni, kteří odletěli do Kanady za vidinou lepších zítřků, se nám pomalu začali vracet zpět. Část z nich například proto, že se nezvládli naučit tamní řeč a po jejich se tam s nimi nikdo nebavil. Po celou dobu přitom neplatili nájem za svůj byt a nyní by rádi zpět. Co myslíte, skončí na ulici? Pokud si na tuto otázku odpovíte podle toho, co by se v případě ročního neplacení nájmu stalo vám, můžete se hluboce mýlit. Máme tady „pozitivní diskriminaci,“ což v praxi znamená, že pro menšiny platí jiná práva a zákony, než pro zbytek společnosti. Kdyby města odmítla navrátivším se bydlení zdarma, hned by naše země dostala černý puntík za diskriminaci. Že by tedy tito lidé zůstali bydlet na ulici, toho se opravdu neobávám – pan Kocáb se o to jistě za patřičné pozornosti médií postará. Kdo by si snad dovolil protestovat, že lidé, jež neplatí nájem, nemají právo užívat byt, bude označen za sprostého rasistu.
Posílal Romy do Indie, teď ho stíhá policie


Tak už tu konečně máme tu opravdovou ideopolicii, jakou znají čtenáři George Orwella. Občané jsou stíháni jen za to, že si dovolí něco myslet a případně své myšlenky sepíšou do knihy. Kniha je pak režimem označena jako závadná a ideopolicie se postará o zbytek. Provokovat v tomto státě očividně není radno.


Protože se dějiny častokrát opakují, jsem docela zvědavý na dobu, kdy se ke slovu dostanou ti, jimž je to dnes zakazováno. Snad si pak zase alespoň na pět let budeme moci vydechnout a lehce se nabažit svobody projevu.
Janota: ČR se bude muset vrátit k progresivnímu zdanění


Progresivní zdanění vidím jako bytostně nespravedlivou věc a jestli nemohu ODS upřít jednu dobrou věc, kterou udělala, pak je to právě zavedení rovné daně. Nevidím jediný důvod, proč by jakýkoli podnikatel či dobře placený zaměstnanec měl státu odvádět vyšší poměrnou část své mzdy. Přitom za to nedostává žádná privilegia – jím odvedené peníze si přerozdělí zpravidla ti, kteří sami do státní pokladny nic nepřinesli, nebo přinesli jen naprosté minimum.


Co vidím jako problém, jsou stropy – tedy určené maximální částky, které se odvádějí coby daně, nebo (pseudo)pojištění. Tím se vlastně z daně rovné stává daň degresivní. Cokoli jiného, než rovná daň, je ale podle mne nespravedlivé. Pokud jsme se jednou rozhodli danit občany 15%, nechť ten, kdo má 10 000 Kč platí 1 500 Kč a ten, kdo má milion, odvádí 150 000 Kč. Každý se tak bude podílet stejnou měrou vzhledem ke svým možnostem.


Snaha o vyšší zdanění „bohatých“ se pochopitelně u veřejnosti může setkat s pozitivní odezvou. Většina tohoto národa má zaklíčovanou závist a kdokoli, kdo vydělává více, je v jejich očích prachsprostý zloděj nebo přinejmenším prachsprostý podezřelý. Když těmto lidem někdo slíbí, že si na ty bohaté pěkně došlápne, uvítají to s nadšením. Neuvědomují si přitom tak prostý fakt, že ten „bohatý“ i tak odvádí státu i několikanásobně více peněz, než on sám.
Švýcarští intelektuálové bojují proti zákazu výstavby minaretů


Švýcarští intelektuálové chtějí zrušit zákaz minaretů a nahradit ho tolerancí


Tyhle „intelektuály,“ mezi něž by se svým způsobem (nikoli ale inteligencí) rád počítal i ministr Kocáb, mám opravdu rád :(. Hlásat o rovnosti, zamezení diskriminace a dalších podobných tématech jim jde dobře. Člověk by jim snad i uvěřil, že k jimi hájené skupině obyvatel skutečně mají pozitivní vztah. Jakmile ale dostanou šanci, aby to dokázali, mají s tím problém – jako například právě zmíněný Kocáb, který si dodnes nenašel čas, aby si vyzkoušel, jaké to je bydlet vedle cikánské komunity.


Nenechme se zmást těmito křivými „pravdoláskomily,“ kteří jen hrají hru, ale zapomínají přitom na jedno ze základních pravidel skutečné demokracie – totiž „hlas lidu, hlas boží.“
Pacienty možná čekají další poplatky u lékaře, až 100 Kč za neschopenku


Lékaři chtějí, aby pacienti platili za neschopenku sto korun


Co je špatné na poplatcích ve zdravotnictví? Kromě jejich zbytečnosti, bezkoncepčnosti a rozporu s právem na „bezplatnou zdravotní péči“ (bezplatnou do té míry, že si ji platíme skrze zdravotní pojištění) jsou špatné především tím, že nastartovaly jakýsi standard podle hesla „bez peněz k doktorovi nelez.“


Zprvu byli lékaři ze třiceti korun nadšení a byl to pro ně důvod, proč volit ODS. Zlepšil se tak jejich životní standard. Jenže bohužel i zde platí: podej prst a utrhnout Ti ruku. Pánům doktorům tudíž přestalo 30 Kč stačit a přišli s tím, že by rádi inkasovali 100 Kč za vypsání neschopenky. Prý je s tímto úkonem spojená administrativa, kterou pojišťovny neproplácí. Dle této logiky bychom měli doktorům platit i za to, že nekálejí a nemočí v ordinaci, protože za chození na záchod jim pojišťovna také neplatí.


Zásadním problém mám s dalším finančním dopadem, jež by takový poplatek přinesl především sociálně slabším a nízkopříjmovým skupinám. Přeci jen stovka může být pro důchodce částka, za kterou si nakoupí jídlo na den, možná i na dva. Tady ji má dát někomu za vyplnění jednoho papíru. Nezapomínejme ani na skutečnost, že zneschopnění znamená pro pracujícího občana, že bude přinejmenším tři dny bez peněz (za což opět můžeme poděkovat ODS).


Dívám se na tuto otázku i další optikou – pro lékaře bude samozřejmě výhodné vypisovat neschopenky, čímž nám opět stoupne nemocnost. Takový průměrný obvoďák zvládne, bude-li pečlivý, čtyři pacienty za hodinu, tj. hodinová sazba 400 Kč jen za neschopenky. To není špatné, připočteme-li si k tomu platbu od pojišťovny za provedené úkony a pravidelné měsíční kapitační platby jen za to, že má pan doktor pacienta v kartotéce. Očividně se činovníci z ČLK inspirovali našimi politiky a chtějí také žrát a hlasitě při tom mlaskat.


Osobně jsem zásadně proti jakémukoli dalšímu zvyšování přímých plateb lékařům. Důvod? Platím si pojištění a společně se zaměstnavatelem odvádím nemalé částky. Když projde toto, dostaneme se nakonec do stavu, že budeme platit i za to, že jsme si otevřeli dveře do ordinace, sedli na židli a pan doktor se nás zeptal na to, jak nám je. Pak nás pěkně zkasíruje „na dřevo“ a další peníze bude požadovat po pojišťovně z námi odvedeného pojištění.


Již nyní se k neschopenkám stavím tak, že kdybych onemocněl nemocí, na níž se nevztahuje karanténa (tj. s tím související proplácení i prvních tří dnů pracovní neschopnosti), budu nadále chodit do práce bez ohledu na to, že někoho nakazím. Případní nakažení mi mé tři dny zdarma na nemocenské nezaplatí. Že je to bezohledné? Ano, je! Stejně, jako celý systém neschopenek, zavedený ministry zdravotnictví ODS a stejně, jako požadavky ČLK.


Na toto téma ještě viz rozhovor se stínovou ministryní zdravotnictví za KSČM Soňou Markovou. Škoda, že tato dáma v nejbližší době patrně opravdovou ministryní tohoto resortu nebude :(.


PS: nakonec došlo ke shodě mezi ministerstvy a neschopenky budou propláceny ze státního – viz například zde a zde.
Pražští řidiči dostanou k Vánocům snížení rychlosti


Další ukázka debility pražského Magistrátu (kde vládne ODS) v praxi. Protože nejsou peníze na výstavbu protihlukových stěn, bude se ve vybraných úsecích snižovat maximální povolená rychlost na 50 km/h. Co na tom, že takové opatření ve skutečnosti nepřinese ani snížení hladiny hluku (auta budou projíždět nižší rychlostí a tudíž budou vytvářet hluk déle než při rychlejším průjezdu), ani pokles emisí, což prokázala předchozí vydařená akce s uzavřením jednoho pruhu v Legerově ulici?


Pokud po takto kontraproduktivních opatřeních budou Pražáci stále srdnatě volit ODS, pak mi opravdu nezbude, než udiveně kroutit hlavou nad jejich absentujícím intelektem. Kdo si do čela města zvolí stranu, která dělá politiku vysloveně proti svým voličům? Jenom naprostý debil (tímto se omlouvám pacientům s diagnózou debility – ti za svou nemoc, na rozdíl od mnoha voličů, bohužel nemohou).
Benzín v ČR bude od ledna jeden z nejdražších v regionu


Že máme ceny benzínu a nafty jedny z nejvyšších v celé Evropě jsme na našem blogu již psali. Bohužel, pokud v novinách či televizi prezentují srovnání s ostatními zeměmi, jakousi náhodou vždy zapomenou na Bosnu a Hercegovinu, Estonsko, Chorvatsko, Lucembursko, Maďarsko a další, kde je cena výrazně nižší. V tabulkách se vždy objevují jen ty země, kde jsou paliva (ale také platy, což se ale nezmiňuje) vyšší – asi abychom viděli, jak jsme na tom u nás v rámci Evropy ještě dobře.


Díky Janotově balíčku, kterým chtěl okrást nejen státní zaměstnance, ale zvýšením spotřební daně důkladněji podojit i všechny ostatní občany, se tak možná dostaneme na evropskou špičku. Levněji, než u nás, bude dokonce i v Rakousku a kdybychom srovnali ceny a platy, dočkali bychom se možná ještě většího překvapení. Děkujeme, pane Janoto, za to, že jste nás odrbal od hlavy až k patě a přesto jste dokázal navrhnout rozpočet s rekordním schodkem!
EU: Čeští Romové jsou nejdiskriminovanější menšinou v unii


Čeští Romové jsou prý nejdiskriminovanější menšinou v unii


Nejdiskriminovanější menšinou v Unii jsou čeští Romové, ukázala studie


Tato zpráva mi nejprve připadala jako špatně míněný pokus o vtip, nebo jako záměrně vytvořená „past na Dukáty“ na iDnesu. Vypadá to ale, že Agentura Evropské komise myslí své tvrzení vážně. Nuže poslyšte: nejvíce diskriminovanou minoritou v celé Unii jsou prý čeští Cikáni! Kdo by to byl řekl?


Jak k tomu ona agentura došla? Prý na základě rozhovorů se 23 tisíci přistěhovalci. Již toto samo o sobě svědčí o neobjektivitě celého průzkumu. Nikdo se například neptal obyvatel dané země, jaké mají oni sami zkušenosti a názory. Je to stejné, jako by se ptali vězňů, zda si myslí, že byli odsouzeni spravedlivě a následně vydali zprávu, že nejvíce nespravedlivě odsouzených je tam či onde, aniž by se zohlednili spáchané trestné činy.


Opravdu netuším, co bychom pro Cikány v naší zemi měli udělat více, aby přestali tvrdit, jak se tady mají špatně. Pan ministr Kocáb je velebí, div že tím nepřiměl některé méně mentálně zdatné diváky, aby si nějakou tu cikánskou rodinku nastěhovali k sobě domů. Dávky jim vyplácíme jen za to, že rodí děti a nechodí do práce – ne snad proto, že by nemohli. Ostatně mentalitu tohoto etnika přímo ukázkově demonstruje rozhovor s jednou takovou „multi-kulti“ ženou, uveřejněný v Reflexu:


„Slovenské ženy málo rodí. My rodíme hodně. Jednou nás bude víc než vás a budeme vám vládnout.“ „A co byste udělali jako první věc?“ ptám se jí. „Sebrali bysme bílým sociální dávky.“


Všimněte si naprosto neskrývaného rasismu a zakořeněné nenávisti. Říci tohle kterýkoli „bílý,“ bude mít problém a to ne malý – mohl by za podobná tvrzení, pronesená opačným směrem, klidně skončit za mřížemi.


Ostatně podívejte se na následující video a dobře poslouchejte, co si může dovolit říci Cikán v naší zemi. Cituji: „kurvo špinavá, Česká“ či „špíny český buzerantský.“ Takhle tady diskriminujeme tu cikánskou menšinu! Slyšeli jste někdy o tom, že by dotyčný dostal trest za své prokazatelně rasistické výroky?Povšimněte si také liknavého až smířlivého přístupu přítomných policistů. Přitom je to ta samá policie, která jiným lidem vyráží dveře od bytů a bere je do vazby jen proto, že si dovolili ve svém soukromém prostoru vyvěsit vlajku s hákovým křížem, nebo uspořádat koncert.


Vraťme se ale ještě k oné cikánské myslitelce z Reflexu. Vypustila i celou řadu jiných perel, nicméně tato stojí za to, protože přesně ukazuje smýšlení diskriminované, vyloučené a nevím ještě jaké komunity: „Měla doplňující dotazy a dlouze přemýšlela. Pak se zeptala: „Existujeme přece, my, Romové.“ „No jistě, že existujete.“ Nevěděl jsem přesně, kam míří. „Tak na nás vláda musí dostávat nějaké peníze.“ „Odkud?“ „No dávky. Pro každého na světě jsou přece určeny nějaké dávky.“ „Myslíte, že všichni žijí z dávek?“ „No a gadžové žijí líp, že si berou i část dávek, které jsou určeny pro nás.“ 


Tak, tohle jsou ti, o nichž Agentura Evropské unie mluví jako o diskriminovaných. Odplivni si, Evropo, nad tím, jak nelidsky se chováme k těmto lidem! I za apartheidu se černoši v Jihoafrické republice jistě měli lépe, než nyní Cikáni v Česku.


Mám návrh: pojďme všichni pracovat a odvádějme celé naše výplaty těm, kterým tak hrozně ubližujeme! Co na tom, že časem sami umřeme hlady? V přírodě není přeci nic nenormálního, když parazit usmrtí svého hostitele. Dnes očividně nedáváme dost a měli bychom s tím něco dělat, aby se na nás soudruzi z Bruselu nedívali skrz prsty. Dejme jim všechno, co máme a počkejme si na to, zda konečně budou spokojení.


Na závěr si dovolím ještě tři citace čtenářů iDnesu, kde kupodivu nezakázali diskuzi a dokonce jí nechali i celkem volný průběh:  • Vlka nebijou, proto, že je šedý, ale protože sežral ovci.

  • Na pracáku je diskriminují, protože po nich chtějí, aby pracovali, tak se nedivím, že si stěžují, vždyť je lepší ležet 20 let na sociálních dávkách. Už dvacet let intenzivně hledají zaměstnání, jenže všichni zapráskaní gadžové jim furt nabízejí jen práci.

  • Dotaz do pléna: kde a za jakých podmínek je možno stát se romem? Přijde mi, že je to docela dobrý džob – vlastní edice občanského zákoníka, trestního zákona, zájem médií, určitě by se mi veřejnost složila na dům bez toho, aniž bych musel platit dań darovací… Jdu do toho.


Myslím, že nasranost tohoto národa dosahuje docela velké míry. Otázkou je, zda s tím voliči budou či nebudou chtít něco udělat v následujících volbách. Jsem ale přesvědčen o tom, že pozitivní diskriminace a věčně shrbených hřbetů před „vyloučenými“ už bylo opravdu dost!
Zemřela doma, pohřební služba ji pak odnesla jako odpadky


Na tomto článku jsou zajímavé dvě věci. První – méně závažná – totiž že pojednává o tom, kterak pohřební služba naložila zesnulou do plastikového pytle a na lehátko ji položila až na chodbě domu. Pro pozůstalé to samozřejmě může být poněkud šokující, leč autor článku se ani slůvkem nezmínil o tom, jak vypadají propozice bytu a zda by se tam pohřebáci s lehátkem vytočili. Takto to ale pro čtenáře zní zajímavěji a dá se to dokonce použít do titulku.


Věcí druhou, která je ale zmíněna spíše okrajově, je skutečnost, že ke všem mrtvolám v Praze je volána pohřební služba Helfi. Autor naznačuje, že je na tom cosi podivného, ale věc dále nerozebírá. Přitom je pravdou, že Helfi má skutečně podezřele nadstandardní vztahy s některými „dodavateli zesnulých.“ Například v jedné velké pražské nemocnici, kde jsem pracoval, měla dokonce prostory (rozuměj „něco jako pobočku“) přímo vedle nemocniční patologie. Dobře zvolené strategické místo, co říkáte? Pak tato informace nějak prosákla do médií a Helfi z areálu nemocnice zmizela, leč pro mrtvoly si jezdila auta výhradně této pohřební služby dál. Můžeme spekulovat o tom, kdo za tím stojí a kdo dává kontakt pozůstalým právě na tuto firmu.


Proti tomu v ostravské nemocnici, kde pracuji nyní, mají na patologii nástěnku, na níž jsou vizitky patrně všech pohřebních služeb, operujících na území města. Kromě toho potkávám i pohřební vozy, které, na rozdíl od zmiňované pražské nemocnice, přijíždějí minimálně ze tří-čtyř různých firem. Tady asi pracovníci patologie nedávají jen „jediné správné doporučení.“


Podstatu věci dobře vystihl jeden čtenář v diskuzi: „stejně tak jako se nechávají uplácet dealery s léky (už teď možná víte proč Vám lékař řekl, že Vám změní lék) tak kšeftují s pohřebními ústavy (stejný princip jako policie ČR s odtahovkami) je to svým způsobem lidské.“

Kategorie: Týdnoviny

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *