Chcete bydlet? Dělejte bordel – Kocáb vám pomůže! * Chování zlodějských policistů bylo jen hloupé. * Neplatičům vrátili zpět část jejich dluhu. * Paroubek je papaláš, Topolánek komunista. * Sobotka obětním beranem těchto voleb.
Kradoucí policisté nejsou výjimeční


Je to hloupé, říká šéf policistů, kteří kradli pivo


Minulý týden jsem zde dával odkaz na video, ve kterém bylo možné vidět dopravní policisty, kterak si do služebního vozidla nechali naložit několik bas piva z havarovaného kamionu. Čekali byste okamžitý vyhazov a sypání popela na hlavu? Ale přátelé, tady jsme v Česku a především: tohle je česká policie. Zmínění policisté, ač jsou zcela jistě snadno identifikovatelní, stále pracují u policie, protože případ je prý “vyšetřován.” To je také jedno z typických specifik: i když i hodně hloupý policajt by z videa poznal, že kolegové jednoduše kradou, musí se to vyšetřit. Na sypání popela také nedošlo – zastupující šéf pražské dopravní policie se pouze vyjádřil v tom smyslu, že chování jeho podřízených bylo “hloupé.” Patrně měl na mysli, že se nechali hloupě zachytit na kameru. Že kradli? Ale prosím vás! Kradou politici, proč by nemohli krást policajti?
Holandský návrh na záchranu tlače: Daň z internetu


V Holandsku by jim to hulení už měli zakázat. Protože celkem logicky i v této zemi dochází k ústupu klasických papírových novin ve prospěch internetových médií, zřídili tam Komisi pro budoucnost tisku. Ta přišla s podobným návrhem, jaký nedávno zazněl i z Velké Británie: chce zavést plošnou daň z Internetu. Vybrané peníze by pak posloužily na podporu tištěných periodik, za což se dá schovat prakticky cokoli.


Možná by si Angličané i Holanďané měli uvědomit, že vzestup internetových médií je naprosto logický a pokud papírová média nemají co nabídnout, pak je naprosto normální, že zájem o ně poklesne. Nezastaví ho ani sebevětší podpora, sebelepší reklamní kampaň. Stačí se podívat u nás a zeptat se, jakou přidanou hodnotu vám dají papírové noviny, kromě toho, že se s nimi dá jít na záchod, nebo do vany.


Ostatně už v roce 2002 jsem na toto téma napsal: “Je mi občas líto lidí, kteří si kupují papírové noviny aby si přečetli to, co na Internetu bylo už včera. Moc se těším na dobu, kdy budu cestovat metrem a “prolistovávat” si aktuální zprávy na nějakém tenoučkém a lehkém zařízení, přičemž ty zprávy budou staré jen pár minut.”
Exekutor musí vrátit peníze, které zabavil v Chomutově, rozhodl soud


Máme tady další výsměch všem občanům, jež poctivě platí pokuty, poplatky a daně. V Chomutově, vedeném toho času primátorkou Řápkovou, si posvítili na tzv. neplatiče. Mnozí z nich dlužili městu desítky tisíc korun, ale odmítali své dluhy splácet, protože věděli, že na ně nikdo nedosáhne. Nakonec na ně dosáhl exekutor, kterého si pozvali přímo na úřad, kde odebíral právě vyplacené dávky. Spravedlnosti bylo učiněno zadost, řekli byste, leč opět si připomeňme, že žijeme v Česku, kde některé minority mají větší práva, než majorita. Mezi tato práva patří také právo na neplacení bez postihů. V tomto duchu nakonec rozhodl soud v Ústí nad Labem, který přikázal navrátit vybranou částku zpět dlužníkovi. Dávka prý slouží k uspokojování základních potřeb, což – jak jsem zaznamenal v jiných podobných případech – obnáší především alkohol, cigarety a výherní automaty. Aby na tyto potřeby dotyční měli, nesmí se jim na peníze sahat, ani když dluží městu několik nájmů nebo pokut.


Rozhodnutí soudu je výsměchem prakticky všem, protože v případě slušného člověka by po nezaplacení pokuty či nájmu došlo k okamžitému vystěhování, respektive exekuci majetku. Kocábovi chráněnci se ale mohou smát na celé kolo: nejen, že nemusí nic platit, což je přesvědčení, ve kterém žijí dlouhá léta, ale teď jim ještě vrátí peníze, které dlužili. Myslím, že Chomutov čeká několik veselých a hlučných nocí.
Chudák zemědělec…


Zemědělci blokovali české dálnice a silnice


Komunistické zemědělství aneb dotace pro programátory!


Poměrně bouřlivé reakce vyvolala blokáda silnic a dálnic protestujícími zemědělci. V kostce jde o to, že mlékárny nevykupovaly od zemědělců mléko za cenu, jakou by si představovali, tak zemědělci sedli do svých strojů a blokovali nevinné řidiče. Zrovna v květnu jsem psal na toto téma následující odstavec, v němž se očividně hodně shoduji s js (první odkaz):


“Zemědělec je podnikatel, jako kterýkoli jiný, přesto má mnohá privilegia. Když přijdou záplavy, zemědělci dostávají dotace, když je naopak sucho a neurodí se, dostávají je zase. Toto není v žádném případě spravedlivá hospodářská soutěž! Když hospodskému začne chodit do podniku méně lidí, také mu stát nedosype zbytek peněz ze státní kasy. Neúspěch na základě vnějších vlivů je prostě rizikem povolání a pokud se to zemědělcům nelíbí, nechť se věnují jinému oboru!”


V podobném duchu se nese i text Radka Hulána (poslední odkaz), který téma koření svým (ne)oblíbeným komunismem. Docela výstižná je věta: “Zemědělec má pocit, že má jakési svaté právo na svoji existenci, a když se nemůže uživit, je to prý problém vlády, a nikoliv jeho samotného.”


Aktuální dění ukazuje, jakou zkázou pro trh jsou jakékoli dotace. Kdyby je čeští zemědělci nedostávali v tak masivní míře (ještě k tomu z peněz nás všech), asi by je ani nenapadlo v případě nezdaru požadovat cokoli po státu. Jakékoli financování tohoto sektoru je prostě špatné nejen z hlediska pročištění trhu, ale právě také z toho důvodu, že se stává jakousi nepsanou povinností.


Co se cen mléka týká: je věcí zemědělců, aby si vyjednali podmínky se svými odběrateli. Je-li nabízená částka příliš nízká, nechť prostě přestanou prodávat a najdou si jiného odběratele. Když ho nenajdou, mohou pěstovat krávy na maso, nebo se věnovat něčemu úplně jinému.


Z hlediska spotřebitele nelze ale koncovou cenu mléka navyšovat do nekonečna. Už dnes je mléko a mléčné výrobky poměrně drahé a kvalita leckdy neodpovídá požadované ceně.
Paroubek vrátil Topolánkovi výroky o papalášství, zaútočil na jeho rodinný původ


Vyčítat Topolánkovi komunistický původ nedává smysl


Tak se nám ti chlapci naši zase poškádlili. Jak malí kluci! Jeden o druhém řekl, že je papaláš, protože vyhrál jakousi cenu, druhý se nenechal zahanbit a na rozšlápnutou bábovičku reagoval rozšlapáním kyblíčku. Že jsou oba dva před tou přemýšlivější částí národa za blbce, to jim patrně nedochází.


Asi každý ví, že nemám rád Mirka Topolánka. Je, kromě mnoha dalších výtek, ukázkou člověka, který se za socialismu měl dobře a po převratu obrátil kabát, aby se měl ještě lépe. Takových, co díky komunistům a pěkným kádrovým profilům, vystudovali vysoké školy, aniž by pociťovali jakýkoli vděk tehdejšímu režimu, jsou tisíce. Viz například senátor Štětina, kterému nevadilo v roce 1967 vystudovat VŠE, o rok později vstoupit do KSČ, aby se po revoluci postavil do pozice největšího komunistobijce v této zemi.


Podívám-li se ale na Paroubkovu narážku ze druhé strany, pak se musím zeptat, zda právě předseda ČSSD má morální právo kritizovat něčí komunistický původ, když taktéž za socialismu vystudoval vysokou školu a byl ředitelem RaJ. Připadá mi to, jako když zloděj křičí chyťte zloděje. Navíc hodnotit kohokoli podle toho, co dělali jeho rodiče, může v mnoha případech vytvořit zcela mylný obraz o dané osobě.


Každopádně co se škádlívá, to se rádo mívá a skutečnost, že by ČSSD a ODS mohly vytvořit po volbách koaliční vládu, si štěbetají nejen vrabci na střeše, ale i mnohá česká média. Důkladně si tedy rozmyslete, komu dáte svůj hlas, abyste si po volbách nepřipadali zrazení.
Sobotka bydlel v Praze, bral příspěvky pro mimopražské


Sobotka přiznal, že zneužíval poslanecké náhrady


Jistě není náhodou, že se toto téma objevilo krátce před volbami a týká se politika ČSSD, těšícího se značné (leč pro mne nepochopitelné) popularitě. Bohuslav Sobotka si koupil byt za sedm milionů. Ze základního poslaneckého platu by si na něj nejspíš nevydělal, ale poslanci mají i různé “bonusy” a náhrady. Systém poskytování těchto náhrad je navíc velmi neprůhledný a svádí k jeho zneužívání. Ostatně rčení “Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu” je Čechům blízké. Poslanec Sobotka tedy využil situace a stávající systém vysál do poslední kapky, přičemž bral například náhradu pro mimopražské poslance, ačkoli bydlel v Praze.


Zkusme se ale podívat objektivnější optikou. Sobotka není ani zdaleka jediným poslancem, čerpajícím veškeré náhrady v maximální možné výši. Jen u těch ostatních to není tolik vidět, neboť vyinkasované částky utráceli postupně a neupoutali pozornost médií takovým způsobem, jako spořivý Sobotka koupí nového bytu. Kdyby náhrady rozpouštěl za maličkosti, nejspíše by se o něj média nezajímala, stejně jako se nezajímají o desítky jeho kolegů.


Nezapomeňme ale na jeden fakt: jsme v Česku, kde je normální, že poslanci lžou. Podobný případ se stal nedávno ve Velké Británii, kde následně padaly hlavy. Toho se u nás nejspíš nedočkáme, takže se pan Sobotka stal jakýmsi obětním beranem a ideálním tématem před volbami do Parlamentu. Potvrzuje se ale jeden fakt: kdo lže, ten krade.


PS: objektivní a zamyšlení hodný článek na toto téma napsal Miroslav Korecký – viz Miláček národa, padouch nebo hrdina?


PPS: že Sobotka není jediný, kdo vydatně využívá poslaneckých náhrad, ukazuje i článek Platí to sněmovna, tak co, říká poslanec, který je v nájmu u své manželky. Poslanci Josef Kochnan (ODS) a Vlastimil Aubrecht (ČSSD) v něm odpovídají na otázky, týkající se pronájmu kanceláře, na který čerpají plnou výši, tedy 30 tisíc korun (leckdo tohle nemá ani jako základní plat). Ani jednomu z nich není přitom proti srsti, že v prvním případě kasíruje tuto částku manželka pana poslance a ve druhém předseda krajské sekce strany.
Soud radí Pecinovi: Dokažte, že DS ohrožuje demokracii, my ji zakážeme


“Zničit krtka, zničit krtka!” Přesně s takovou vehemencí probíhá snaha o zrušení stále populárnější Dělnické strany. I když soud už jednou rozhodl o tom, že její existence je v pořádku, bude to ministerstvo vnitra zkoušet znovu a znovu, dokud se nepodaří dosáhnout požadovaného cíle.


Moc mě pobavil obrat, že Dělnická strana “ohrožuje demokracii.” Jako bych se vrátil o několik let nazad, když jsem četl tuto formulaci. Vybavuji si síru plivající texty o tom, kterak se podvratné živly pokusily podkopat pevné základy našeho socialistického zřízení.


Cíl je sice jiný – tentokrát je jím Dělnická strana – ale smysl snažení stejný – tedy snaha o potlačení názorů, s nimiž by se mohla ztotožnit část veřejnosti. To přeci nemůžeme dopustit, aby v této zemi lidé měli jiný názor, než který jim dnes a denně servírují média! Prostě republiku si rozvracet nedáme! Tak a všichni: kupředu, levá!
Saitek Pro Flight: jako profesionální pilot


Odbočím od politických témat, abych se podělil o své nadšení. Firma Saitek vyrábí celou řadu produktů, určených pro fandy leteckého simulátorového lítání. Výběr je skutečně široký a já aktuálně uvažuji o sadě Pro Flight Yoke System. Pokud se rozhoupu, přibudou k volantu s force feedbackem a joysticku ještě berany a “throttle quadrant.” Podrobnější recenzi, u které jsem opravdu slintal :-P, si můžete přečíst na PC Tuningu. Samozřejmě pokud si tuhle “hračku” koupím, můžete se těšit na článek s popisem a dojmy!
Stopy českého předsednictví: Od “jedovatého” Klause po nahého Topolánka


Kdo říkal, že nám ztopořený Topolánek neudělal takovou ostudu, jako pád vlády, nechť ráčí věnovat pozornost tomuto článku. Novinář Philip Pank z britských Timesů si například při otázce na dojmy z českého předsednictví vybavil toto: “Z českého předsednictví u nás na ostrovech vzbudily rozruch dvě zprávy – Mirek Topolánek tak, jak ho pánbůh stvořil v Berlusconiho vile a jeho hádka s prezidentem Klausem o to, kdo potřese první rukou Obamovi.” O pádu vlády ani slovo, ale předseda vlády “na Adama” očividně zaujal.


V podobném duchu se nese i vyjádření slovenské žurnalistky: “”Nikdo nezapomene na fotografie Topolánka v Berlusconiho vile, na Entropu nebo na vystoupení prezidenta Klause v europarlamentu.”


BTW: umíte si představit například ruského premiéra Putina, jak se někde promenáduje “dole bez?” Já tedy ne, protože Putin není úplně blbý, že…
Češi hrozí Kanadě diplomatickou válkou kvůli vízům


Díky nepřizpůsobivým, kteří nalezli v Kanadě zemi zaslíbenou, kde padají pečení holubi a sociální dávky z nebe, se naše země dočkala hrozby víz. Kupodivu jsme si ale proti Kanadě dovolili přijít s tím, že na oplátku budeme vyžadovat víza po držitelích diplomatických a služebních pasů. Vida, tak proti Kanadě to jde, ale proti USA nikoli. Proč? Protože USA je v porevolučním období novým cílem řitních alpinistů, ochotných slíbit i věčné časy a nikdy jinak.
Kocáb se dohodl s Kopicovou – nabídne squatterům dům


Kocáb řeší problém Milada: Nabídl squatterům dům. Mohou si vybrat byty


Jednání squatterů je sociální teror


Kocáb šlape po právech slušných lidí


Událost kolem squatu Milada jsem glosoval již ve středu článkem 15 kroků k rychlému bydlení zdarma.


Shrňme si dosavadní dění: v jedné pražské budově bydlelo nelegálně několik lidí. Když majitel přišel s tím, že chce budovu vyklidit, její obyvatelé se v ní zabarikádovali a jako způsob vyjádření použili přivázání se ke komínu. Situaci přijel hasit známý komik Kocáb, který nebyl sto pochopit, že když někdo někde bydlí bez svolení majitele, tak tam prostě nemá co dělat a pokud odmítá prostor vyklidit, mělo by proti němu být použito veškerých zákonných prostředků.


Kocáb ale vidí celou řadu věcí jinak, než normální (míněno ve smyslu duševně zdravý) člověk, takže v tomto případě se postavil na stranu nelegálních obyvatel. Těm zajistil náhradní bydlení, dokonce se prý budou moci podívat a vybrat, kde se jim bude nejvíce líbit. V průběhu čtvrtka pak přišly další informace o tom, že by dotyční ani nemuseli platit nájem.


Rodiny s dětmi a mladí lidé museli při těchto zprávách asi pěkně zalapat po dechu: jak to, že oni dostanou bydlení a všichni ostatní si buď musí vzít hypotéku, nebo žít v podnájmu s rizikem, že budou vystěhování? Proč se Kocáb stará o bandičku vyhulenců, porušujících všechny možné zákony a nejeví zájem o ty, kteří by podobnou pomoc skutečně potřebovali a chovají se v souladu se zákony?


Jednání ministra Kocába mi nepřipadá ani trochu v pořádku. Už jen skutečnost, že se dostavil na místo dění, je poněkud podivná. Co tam dělal? Tohle byla práce pro policii: jednalo se o vyklizení nemovitosti, obývané lidmi, jež tam neměli co dělat! Možná bych ještě pochopil přítomnost ministra vnitra, ale co tam pohledával ministr pro lidská práva a menšiny? Bydleli snad v Miladě kamarádi jeho podařené dcery Natálie?


Kocábova aktivita je dalším výsměchem všem slušným, pracujícím, v souladu se zákonem se chovajícím občanům této země. Ministr ukázal, že chcete-li v této zemi něčeho dosáhnout, máte šanci jedině tehdy, pokud na sebe halasně upozorníte (slovy pana Čunka když budete “dělat bordel na náměstí.”). Pokud tedy máte doma malé dítě a zoufale potřebujete bydlet, vylezte i s kočárem na komín a odmítejte slézt. Třeba přiletí Superman Kocáb a také vám nějaké bydlení najde.


PS: docela by mě zajímalo, proč Michael Kocáb, když tedy potřebám squatterů tak rozumí, nenabídl své obydlí, nebo alespoň byty v jeho sousedství :). Je to přeci takový lidumil, že by mu snad podobné typy, jaké se pohybovaly kolem squatu, nemusely vadit.
Řízení auta bez řidičáku již nebude trestné


Už když jsem tuto zprávu slyšel v ranním Radiožurnálu, přemýšlel jsem nad tím, čeho tímto krokem chtěli zákonodárci dosáhnout. Slovy klasika: komu tím prospějou? Zatímco dosud bylo řízení motorového vozidla bez patřičného oprávnění trestným činem se všemi důsledky z toho vyplývajícími (tj. až roční trest, zápis v rejstříku trestů, …), nově to bude jen přestupek. Přitom toto počínání není ani zdaleka výjimečné – kolik obecních alkoholiků, kterým byl zabaven řidičák a přesto jezdili, bourali a někdy i zabíjeli, jsme už viděli ve večerních zprávách? I když tu existovalo riziko trestu, stále bylo mnoho těch, kteří se tomu jen smáli a vesele jezdili bez papírů. Jen v loňském roce bylo přitom vyšetřováno čtrnáct tisíc případů, což činí v průměru 54 denně a to je sakra hodně.


Když se podívám na naše silnice, vidím jak málo naučí řidiče autoškola. Až na výjimky z ní vyjdou řidiči, kteří jsou v provozu zmateční, nejsou schopni se rychle rozhodovat a leckdy vyrábějí pěkné boty. Alespoň ale znají dopravní značky a mají nějaké základy předpisů. Jak ale asi jezdí ten, kdo v autoškole vůbec nebyl? Myslím, že není vůbec mimo konstatování dopravního experta, který říká, že auto je zbraň a s pistolí též nemůžete střílet, pokud nemáte zbrojní pas.

Kategorie: Týdnoviny

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *