Já se opravdu čím dál tím více nestačím divit…. Možná vás, milí čtenáři, už začínám nudit svými neustálými výpady proti naší policii, ale tohle, co jsem se dočetl, skutečně nelze ponechat bez komentáře.

Pamatujete si na prasáckou jízdu policejního prezidenta Husáka, který si to kalil po dálnici z Karlových Varů do Prahy rychlostí až 190 km/h? Kdo by si nepamatoval tuto ukázku policejní zvůle a vyvyšování, že?! Zákony jsou tady pro spodinu a policejní prezident je i na úplně obyčejné cestě do zaměstnání nejspíš polobohem, pro kterého žádný paragraf neplatí.

Husák celkem překvapil, když se sám vzdal na čtvrt roku řidičáku a zaslal deset litrů na konto nějaké nadace. Že šlo jen o malé gesto, ať už vzhledem k jeho platu, nebo s ohledem na fakt, že má přiděleného řidiče a řadový občan by přišel o řidičák třeba na rok, to je asi jasné každému, kdo netleská Pokémonům a Teletubbies.

Jak již bylo řečeno: policejní prezident se potrestal sám. Proč? Protože “nejsou páky,” které by ho mohly za takový čin patřičně “odměnit.” Argumentovalo se skutečností, že redaktoři, kteří Husáka sledovali, nezaznamenali jeho přestupek radarem, ale pouze porovnávali rychlost svého a Husákova vozu. A to prý jako důkaz nestačí.

Nicméně nebyla by to naše policie, aby se nepředvedla ve tradičním světle. Zatímco mistra prezidenta nelze za jeho jízdu nijak postihnout – nejsou přeci důkazy – novináře, kteří si dovolili totéž při jeho sledování, čekají patrně značné problémy. A to i přesto, že směrodatné důkazy neexistují ani v jejich případě! Prostě si dovolili příliš: nikdo přeci v této zemi nesmí ukazovat prstem na naše mocné, natož pak křičet “Král je nahý!”

Bylo nebylo, v jednom Kocourkově dali dva snaživí policisté David Kubalák a Roman Skřepek z policejního prezídia hlavy dohromady a sepsali návrh na zahájení správního řízení na redaktory Mladé fronty DNES. To následně zaslali elektronickou poštou (vida je, kluky jedny šikovné – kdo by do nich řekl, že to umí, co?) na kladenský magistrát se žádostí o prošetření. Tam je odmítli, takže naši leštiči klik použili funkci Forward a poslali totéž na kladenský dopravní inspektorát. Dost pravděpodobně se pokusili poslat své dílo i na kladenské hlavní nádraží a do kotelny…. Evidentně mají, chlapci naši, málo práce,….

A nyní o policejní logice: za touto snahou a náramnou – u naší policie takřka nevídanou – aktivitou prý (podle jednoho z autorů) stojí stížnosti občanů, kteří se měli dotazovat na to, zda bylo chování redaktorů MfD v pořádku. Takže se chlapci snažili a sepsali ono podání. Paradoxní na této kauze je, že stejné stížnosti měly přijít i na chování mistra Husáka, ale těmi se policisté v rámci rektálního alpinismu patrně nezabývali a nedokázali ani odpovědět, jak s nimi naložili (představit si to ale není těžké).

Myslím, že by mistr prezident Husák měl ještě zvážit pokutu, kterou sám sobě stanovil a poslat ji místo postiženým dětem těmto dozajista věrným a snaživým policistům.

Na závěr odkaz na zdroj informací: iDnes: Novinářům hrozí trest kvůli Husákově jízdě

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *