Po posledním článku Karel K. komentuje módu a pipky (nejen) z OC Chodov :)) jsem objevil vynikající klip mé stále oblíbenější kapely UDG. Již klipy, které jsem viděl před tímto, mě uchvátily – ať už to byl Motýl, kde zpěvák balancoval ve výšce 21. patra na střeše hotelu Kupa na pražském Jižním městě, nebo Zpěvy deště v hlavní roli s výbornou a svou Bárou Hrzánovou, točené především v okolí žižkovského vrchu Vítkov.

Když jsem ale shlédl klip k další z mých oblíbených písniček Hvězdář, zůstal jsem v němém úžasu. Vměstnat do necelých tří minut kompletně pojatý příběh o mladém páru, kde chlapec odstartuje u dívky anorexii tím, že si prohlíží vyzáblé modelky v časopisech, přes řadu detailů s tím souvisejících, si zaslouží poklonu. A také velkou pochvalu! Málokdy si uvědomujeme, jak malé detaily mohou působit v konečném důsledku a právě příběh, který UDG ztvárnili, jeden takový “detail” ukazuje v celé jeho nahotě.

Zamilovaný páreček - tady to ještě funguje....

Takže zamyšlení první: kolika mužům se opravdu líbí vyzáblé, až kostnaté modelky? Jistě jich několik bude. Ale kolik jich je procentuálně? Podle mne to nebude mnoho…. Myslím, že většina mužů vyzáblé ženy opravdu nechce.

Kolika mužům se opravdu líbí vyzáblé modelky z časopisů?

Zamyšlení druhé: tentokrát pro děvčata, která neustále přemýšlí nad tím, kde a kolik by měla zhubnout. Ostatně znáte nějakou dívku či ženu, která by byla spokojená se svou postavou a neřešila, že si připadá tlustá? Takže, milé dámy, než nad svým pozadím, stehny, nebo velikostí prsou se zkuste někdy zamyslet samy nad sebou a nad tím, jak se chováte, vystupujete a působíte.

Je vůbec nějaká žena spokojená se svou postavou?

A zamyšlení třetí tentokrát nebude až tak zamyšlení, ale spíše vyslovením slov díků kapele UDG. Není mnoho interpretů, o kterých bych mohl říci, že mě berou. Kromě Terra Ignoty (kterým dělám webovky) je to ještě Dan Landa a z těch komerčnějších pak třeba Divokej Bill. Kapele UDG chci poděkovat za kvalitní hudbu, dobré texty a vynikající klipy, které jsou buď zajímavé (Motýl), nebo mají dobrý příběh (Zpěvy deště, Hvězdář).

Bohužel snaha po dokonalosti z časopisů leckdy končí špatně....

Na závěr si troufale dovolím hodit link na klip Hvězdář, protože ten byste opravdu měli vidět. Snad s tím nebudou nějaké problémy. Kdyby ano, bude samozřejmě stažen….

Takže chcete-li vidět příběh, který mě oslovuje, račte se podívat na Hvězdáře.

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *