Nějaký ten pátek se šušká o zrychlení internetových připojení prakticky u všech významných poskytovatelů. Mně dnes udělalo radost UPC se službou Chello – v “mém” tarifu Classic zvedli rychlost linky ze 2 Mbps na 3 Mbps a především zvedli povolený měsíční download (FUP) ze 20 GB na 30 GB.

Uživatelé Chello Plus se mohou těšit na 6 Mbps (50 GB limit), Chello Professional pak dokonce na 12 Mbps (100 GB limit). “Slabší” tarify jsou zatím beze změny.

Nové rychlosti, nabízené UPC, najdete zde.

Vodafone sice včera na tiskové konferenci také potěšil, neb nehodlá zatím měnit ceny, ani rušit staré tarify či výroční Oskarty s výhodným voláním. Dokonce zatím chtějí nechat v provozu i “zadarmovou” webovou SMS bránu, která je IMHO jednou z hlavních výhod Oskara proti konkurenci. Nicméně nastal den D – 1. únor – a webová brána sice běží na nové adrese sms.vodafone.cz, ale prakticky nefunguje. Buď se nenačte vůbec, nebo se nenačte obrázek s kódem, který je nutné opsat (zkuste opsat čísla, která nevidíte) a nebo, když už se obojí povede, zkolabuje odesílání zprávy. Od rána se mi tak nepovedlo do sítě Vodafone poslat ani jednu textovku :(. Uvidíme, jak se s tím operátor popere, ale vzhledem k tomu, že měli dost času na přípravu (SMS bránu snad ani nemuseli upravovat – ta fungovala u Oskara bez chyby), bych čekal, že to dnes bude fungovat bez problémů. Realita je ale jiná.

Aktualizováno ve 12:25: takže Vodafonu nefunguje skoro celý web. Nejen, že nejdou posílat SMSky a celý web jede neskutečně pomalu (to asi pověsili server na modem), ale vůbec se nejde přihlásit do internetové samoobsluhy! Podle diskutujících na serveru Mobilmania se problémy objevily včera kolem 23. hodiny, přičemž od té doby samoobsluha nefunguje. Objevují se i tvrzení, že nefungovala (nefunguje?) ani hlasová samoobsluha a že voláním na zákanzickou linku může zákazník strávit i více, než 15 minut, než je přijat operátorem. Vodafone, tohle se vám tedy opravdu povedlo!!!

Kategorie: Aktuálně

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *