Kdysi dávno jsem Jarka Nohavicu nechápal, pak se mi začaly jeho písničky (tedy alespoň některé) docela líbit. Nicméně po CzechTeku a jeho “Už zase bijou děti” (nebo jak se ten brak jmenoval), jsem si ho “přeřadil” do škatulky tendenční zpěvák.

Dnes jsem v jedné diskuzi náhodou našel odkaz na jeho písničku Ladovská zima a musím říci, že takhle jsem se dlouho nenasmál! Přeci jen Nohavicův ostravský pohled na letošní zimu má své nesporné kouzlo. Vzhledem k tomu, že na ostravsku trávím hodně času, musím říci, že slova “v Praze kalamita jak na Sibiři: tři centimetry sněhu! A u Muzea čtyři!” mají něco do sebe. Spolu s Nohavicovým ostravským přízvukem znějí jako pěkné rýpnutí.

A nejen do tohoto “fenoménu” Nohavica v Ladovské zimě rýpe. Jeho písnička je vtipným komentářem k této zimě a strefuje se snad do všech s ní spojených problémů. Pokud byste si ji chtěli poslechnout, máte možnost buď ve formátu MP3 (6,15 MB, z Nohavicova Písničkového blogu), nebo (kdyby ten odkaz nefungoval, jak se mi právě zdá) ve formátu WMA (1,53 MB, ze serveru Ftipky.cz)

Kategorie: Aktuálně

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *