Nejspíš začínám být infantilní, ale hned na začátku této recenze prozradím, že film Strašpytlík, který podle IMDB.com získal jen 5,5 bodu, byl pro mne nejvtipnějším “animákem” tohoto roku.

Pohádka vypráví příběh malého kuřátka, které vyvolá poplach v městečku jen kvůli tomu, že mu spadl na hlavu žalud. Obyvatelé městečka jsou tímto naštváni a dávají najevo své rozezlení. Otec kohout se pak malého kuřete nezastane, což dává prostor pro několik celkem dojemných scének.

Děj se pak rozvíjí – kuřeti se podaří získat pro město titul v baseballovém turnaji a stává se tak miláčkem všech. Na scéně se ale objevují mimozemšťané, kteří na Zemi zapomenou své dítko a rozhodnou se naši planetu zničit, jen aby dítě našli. Poslední třetina se tak stává jakousi animovanou verzí Války světů a zábavy je zde méně. Konec filmu je vám ale asi jasný :).

Celkově vzato – po dějové stránce je to opravdu film pro děti. Některé situace ale pobaví i dospělé a zejména rybí obyvatelstvo městečka vám nejednou polechtá bránici. Jak jsem již řekl na začátku – viděl jsem většinu kreslených filmů, které se letos objevily, ale Strašpytlík od Disney mě pobavil opravdu nejvíc. Pokud se tedy chcete odreagovat, odpočinout si a nečekáte geniální scénář a dialogy ve stylu psychologických filmů, mohu tuto pohádkovou komedii jedině doporučit. Dospělé neurazí a vaše dítka určitě pobaví.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *