Po Petrovi “Pixym” Staničkovi skončil minulou neděli s blogováním další z úspěšných českých bloggerů – Arthur Dent, který své zápisky vystavoval pod hlavičkou Převážně neškodný…. Hlavní důvod tohoto kroku shledávám v tomto odstavci Arthurova posledního příspěvku: “Přišlo mi několik tisíc komentářů, které byly z valné většiny zajímavé, podnětné, vtipné nebo aspoň milé. Zbytek neměl cenu ani těch kilobajtů, které zabírá na disku a jejich jediný efekt byl ten, že se pisatelé mohli ukájet myšlenkou, že jejich plivanec je někde veřejně vidět.”

Situaci kolem ukončených blogů komentuje vcelku výstižně na Lupě Eduard Hlava. I zde si dovolím malou citaci, neb Eduard Hlava je taktéž bloggerem, má vlastní zkušenosti a tudíž už poznal, jak to při blogování chodí: “Blog přestává být pro autora zábavou, přetrvává pouze návyková nutnost. Čtenáři vyžadují, přikazují, reptají a soudí.”

Každopádně jak Pixy, tak i Arthur Dent patřili mezi mé oblíbence, které jsem rád četl. Leckdy pobavili, často “donutili” své čtenáře k zamyšlení, občas se podělili o své naštvání či radost. Podíl “intelektuálních blogů” na českém Internetu tak, bohužel, opět o něco poklesl :(. Doufám, že ze sekce “Oblíbenci:)” v levé liště tohoto webu nebudu muset mazat už nikoho dalšího :-/.

P.S.: I když – jak tak koukám na blog Plavovlásky, která blogla naposledy v květnu, tak se obávám, že mazání Oblíbenců není pro tento rok konec :(((

Kategorie: Aktuálně

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *