V návaznosti na můj starší článek Pár veselých příhod ze života „ajťáka“ jsem si vzpomněl na další dvě příhody, které by vás (snad) mohly zaujmout….

Opět příhoda z mé činnosti v jedné nadnárodní firmě. Tehdy jsem ještě do hardware moc neviděl a rozebraný počítač byl pro mne skoro třináctou komnatou. Přesto mě toho času přijali jako technika.
Dostal jsem za úkol vyměnit základní desku v jednom z reklamovaných počítačů. Snaživě jsem tedy vymontoval tu původní a zamontoval novou. Zasadil jsem procesor, paměti, zapojil disk, floppy mechaniku, CD-ROM a všechny příslušné kabely. Jak se občas stává, jedna součástka, kterou jsem neznal, jaksi zbyla. Tak jsem ji dal do šuplíku a počítač jsem zapnul. Nenajel a ani nepípnul.
Zavolal jsem tedy šéftechnika s tím (díkybohu za tento nápad), aby mi počítač zkontroloval. Veledůležitý šéftechnik se nahnul do bedny a položil mi dotaz: „Už jsi to zapnul?“ Tušil jsem zradu, takže jsem odpověděl záporně a doplnil to komentářem, že si svou práci chci nejprve nechat zkontrolovat. „Tak to máš štěstí,“ konstatoval on, „nemáš tam terminátor (nebo jak se ta součástka, co jaksi zbyla, jmenovala) a bez něj bys odpálil procesor (tehdy jeden z nejdražších modelů).“
Poděkoval jsem a po jeho odchodu jsem zamontoval i onen terminátor. Andělé strážní byli tehdy na mé straně, protože i přesto, že jsem počítač bez instalované komponenty zapnul, se procesor (alespoň na první pohled) nepoškodil a bez problémů najel.

A ještě jedna story, tentokráte z jiné firmy, o tom, jak je důležité mít vždy zálohovaná data. Nějak spadla databáze jednoho FOXáckého programu, co běžel na serveru. Tak volám programátorovi aplikace, co s tím a že reindexace nepomohla.
On na to: „No, tak to obnovte ze zálohy.“
Já: „No a kdybych čistě teoreticky tu zálohu neměl? Kdyby se třeba nepovedla?“
On: „No, tak to bych musel přijet.“
Já: „Hm, tak jak to tak vidím, asi radši přijeďte.“ 😀

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *