Ikona aplikace TeslaLED Flashlight

Dal by se telefon s LEDovým bleskem použít jako baterka? Jistě, že ano! A nejen to – s TeslaLED Flashlight z něj můžete udělat stroboskop, vysílačku morseovky, nebo třeba policejní maják.

Už jste někdy, třeba po návratu z práce či z restauračního zařízení, hledali ve tmě klíče? Nebo jste se v noci plížili do kuchyně na malé občerstvení, ale netroufali jste zapnout světlo, abyste někoho nevzbudili? Dnes vám představíme aplikaci TeslaLED Flaslight, která řeší nejen výše uvedené situace!

Máte-li telefon vybavený bleskem, patrně jste si všimli, jak jasný je jeho svit, a možná jste přemýšleli nad tím, zda by se nedal použít jako náhrada za klasickou baterku. I já, poté, co jsem vyměnil LG Optimus One bez blesku za Samsung Galaxy S II s bleskem, jsem hledal v Android Marketu aplikaci, která by posloužila pro tyto účely. Vyzkoušel jsem jich celou řadu, počínaje těmi opravdu nejjednoduššími, nabízejícími jen rozsvícení a zhasnutí LED, přes několik složitějších, až jsem skončil u TeslaLED, který si dnes představíme.

První výhodou je možnost vytažení wifgetu na plochu, takže pokud potřebujete světlo, nemusíte hledat v seznamu aplikací – stačí tapnout na ikonu na displeji a váš telefon se okamžitě promění v baterku. Používáte-li nějakou rozšířenou odemykací obrazovku (já např. WidgetLocker), můžete si widget umístit přímo na ni, takže k rozsvícení ani nemusíte odemykat displej. TeslaLED nabízí tři různé styly widgetů: monochromatický, klasický a HTC Sense.

TeslaLED nabízí tři různé styly widgetů: monochromatický, klasický a HTC Sense.
TeslaLED nabízí tři různé styly widgetů: monochromatický, klasický a HTC Sense.

Widget přitom nemusí sloužit jen jako vypínač – lze jím spouštět blesk v režimu stroboskopu, nebo rozsvítit na nastavenou dobu, po jejímž uplynutí světlo automaticky zhasne.

Widget nemusí sloužit jen jako vypínač - lze jím spouštět blesk v režimu stroboskopu, nebo rozsvítit na nastavenou dobu.
Widget nemusí sloužit jen jako vypínač – lze jím spouštět blesk v režimu stroboskopu, nebo rozsvítit na nastavenou dobu.

Podíváme-li se přímo na samotnou aplikaci, zjistíme, že umí mnohem víc věcí, než jen svítit bleskem. K jednotlivým funkcím se přitom dostanete posouváním obrazovky do stran. První obrazovka je nejjednodušší a bude, pravděpodobně, tou nejvíce používanou: jedním tapnutím na displej zapnete, druhým tapnutím vypnete svit LED diody.

Jedním tapnutím na displej zapnete, druhým tapnutím vypnete svit LED diody
Jedním tapnutím na displej zapnete, druhým tapnutím vypnete svit LED diody

Na další obrazovce Time limit dostanete navíc menu, ve kterém můžete nastavit, po jaké době se světlo automaticky zhasne. K dispozici jsou volby od 1 minuty, přes 2, 5, 10, 15, až po maximálních 30 minut.

Na obrazovce Time limit dostanete navíc menu, ve kterém můžete nastavit, po jaké době se světlo automaticky zhasne.
Na obrazovce Time limit dostanete navíc menu, ve kterém můžete nastavit, po jaké době se světlo automaticky zhasne.

Třetí obrazovka Strobe promění LED vašeho telefonu v stroboskopické světlo. Posuvníkem můžete nastavit kmitočet blikání. Kromě otázky praktické využitelnosti (ano, můžete si doma udělat diskotéku 🙂 ) se nedoporučuje tento režim používat v přítomnosti lidí, kteří jsou náchylní k epileptickým záchvatům.

Třetí obrazovka Strobe promění LED vašeho telefonu v stroboskopické světlo.
Třetí obrazovka Strobe promění LED vašeho telefonu v stroboskopické světlo.

Morseova abeceda je dnes spíše zábavou (ostatně: kdo z vás ji zná? 🙂 ), ale v určitých situacích se může hodit. Na čtvrté obrazovce Morse code stačí zadat požadovaný text a tapnout na ikonu žárovky.

Telefon interpretuje sdělení v morseovce blikáním LED i zvukem.
Telefon interpretuje sdělení v morseovce blikáním LED i zvukem.

Telefon interpretuje sdělení v morseovce blikáním LED i zvukem (ten je možné v nastavení vypnout). Kromě toho na displeji zobrazuje jednotlivé znaky a jejich vyjádření čárkami a tečkami.

Na displeji se zobrazují jednotlivé znaky a jejich vyjádření čárkami a tečkami.
Na displeji se zobrazují jednotlivé znaky a jejich vyjádření čárkami a tečkami.

Pátá obrazovka Press to activate funguje podobně, jako první, s tím rozdílem, že světlo svítí jen po dobu, po kterou se dotýkáte displeje.

Další položku Screen Light ocení majitelé telefonů bez blesku. Po nastavení požadovaného jasu a tapnutí na žárovku se na displeji zobrazí bílá barva, takže ho lze použít jako nouzové přisvětlení.

Screen Light ocení majitelé telefonů bez blesku.
Screen Light ocení majitelé telefonů bez blesku.

Poslední obrazovka Police Light funguje podobně, jako předchozí, jen místo bílého světla bliká na obrazovce střídavě červená a modrá barva, což má simulovat policejní maják. Nepopírám, že mě několikrát napadlo zkusit v tomto režimu položit telefon za čelní sklo auta během mých časně ranních cest do práce 😉

Police light  má simulovat policejní maják.
Police light má simulovat policejní maják.

V nastavení najdete pod položkou Configure Pages možnost změny pořadí obrazovek, dále lze vypnout a zapnout zobrazení ikony v notifikační liště, zvuk při vysílání morseovky, zvolit orientaci obrazovek, nebo to, jestli se má LED rozsvítit při spuštění aplikace a zůstat rozsvícená při zhasnutí displeje.

Možnosti nastavení aplikace TeslaLED
Možnosti nastavení aplikace TeslaLED

Na závěr je vhodné připomenout, že není dobré používat blesk fotoaparátu dlouhodobě. Kromě velké náročnosti na baterii telefonu hrozí údajně také riziko spálení LED, což by rozhodně bylo nemilé.

Aplikaci TeslaLED musíme pochválit především za její jednoduchost a přitom výbornou funkčnost i originální nápady.

TeslaLED Flashlight můžete stáhnout zdarma z Android Marketu, případně, pokud byste chtěli autorovi poděkovat, je nabízena také placená verze za necelý dolar.

TeslaLED Flashlight na telefonu Nexus One

Ikona aplikace TeslaLED
TeslaLED Flashlight
TeslaCoil Software
Verze 3.0.2 (12. 12. 2011)
Velikost 512 kB
2.1+

QR kód
Zdarma

QR kód
generuje SvetAndroida.cz

Kategorie: Android

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *