Dnes si představíme další program, sdružující nejpopulárnější geolokační aplikace do jednoho rozhraní a nabízející čekin ve všech na jedno tapnutí.

V pondělí jsem vám představil aplikaci Checkin King, která nabízela možnost přihlášení (“čekování”) ke čtyřem geolokačním službám (Gowalla, Foursquare, Google Places a Facebook Places). Čtenář Jan Čermák v diskuzi pod článkem upozornil na FootFeed, který, dle jeho slov “je lepší alternativou k tomuto programu.” To samozřejmě byla velká výzva, takže jsem si FootFeed nainstaloval a pustil se do testování.

Registrace a propojení se službami

Prvním krokem je registrace na serveru FootFeed. Tu můžete provést buď přímo v aplikaci, nebo na webu. Požadovány nejsou žádné vysloveně osobní údaje – jen jméno, příjmení, e-mail, login a heslo. Pokud se registrujete přes web, je nutné následně účet aktivovat přes odkaz, který přijde e-mailem (mně na GMailu zpráva spadla do spamu, takže pokud vám nepřijde, hledejte ji zde).

Registrace nevyžaduje žádné vysloveně osobní údaje
Registrace nevyžaduje žádné vysloveně osobní údaje

Následně zadáte své přihlašovací údaje k těm službám, které chcete používat. To opět můžete udělat buď skrze aplikaci, nebo ve webovém rozhraní, kde je to přeci jen o něco pohodlnější, protože nemusíte zadávat jména a hesla, ale pouze povolíte přístup k příslučným účtům. FootFeed zvládá geolokační služby Fousquare, Gowalla, Google Latitude a Facebook Places, sdílet svou polohu můžete také na Twitteru a Facebooku. Nutno podotknout, že v době testování (úterý 12. července ráno) veškerou práci s aplikací významně zdržovala pomalá komunikace s Gowallou, díky které se i běžné operace protahovaly na desítky sekund.

Pak propojíte FootFeed s těmi službami, které chcete používat
Pak propojíte FootFeed s těmi službami, které chcete používat

Hurá do terénu!

plikace používá víceméně standardní rozhraní, kdy v horní části okna najdete lištu s pěti záložkami, čímž bude blízká především uživatelům Foursquare. Na první záložce Checkin najdete základní přehled – tedy především to, se kterými sítěmi jste FootFeed propojili a kolik máte celkem přátel.

Úvodní obrazovka aplikace FootFeed
Úvodní obrazovka aplikace FootFeed

Můžete se také přes volbu Friend’s Check-Ins podívat, kde se naposledy přihlásili vaší přátelé, nebo v Check-In stats zhlédnout statistiky vašich čekinů. Pokud se nacházíte na místě, které dobře neznáte, a nevíte kam jít a co dělat, můžete shledat užitečnými Nearby Tips & To Dos, čerpající z doporučení vašich přátel z Foursquare.

Kde se naposledy přihlásili vaší přátelé? Statistiky čekinů
Kde se naposledy přihlásili vaší přátelé? Statistiky čekinů

Na záložce Places se po provedení lokalizace vypíšou nejbližší místa, ke kterým se můžete přihlásit. Bohužel, podobně jako v případě aplikace Checking King, stačí drobný rozdíl v názvu bodu v jednotlivých službách (třeba jen jinak zadané velké/malé písmenko) a budete se muset na každé službě čekovat zvlášť.

Nejbližší body v okolí (všimněte si, že lékárna je uvedena dvakrát)
Nejbližší body v okolí (všimněte si, že lékárna je uvedena dvakrát)

Po tapnutí na zvolené místo se dozvíte, přes které geolokační služby budete přihlášeni a několik dalších detailů. Co nefungovalo, byla záložka Check-Ins, kde byste měli nalézt seznam dříve přihlášených uživatelů, ale v praxi jsem narážel pouze na hlášku No checkins yet!, ačkoli to nebyla pravda. Stejně tak se nenačítala ani mapa s vyznačeným bodem.

Po tapnutí se dozvíte, přes které geolokační služby budete přihlášeni
Po tapnutí se dozvíte, přes které geolokační služby budete přihlášeni

Při čeknutí můžete zadat krátkou zprávu/status a zvolit, zda ho chcete sdílet na Twitteru či Facebooku.

Při čeknutí můžete zadat krátkou zprávu a zvolit, zda ho chcete sdílet na Twitteru či Facebooku
Při čeknutí můžete zadat krátkou zprávu a zvolit, zda ho chcete sdílet na Twitteru či Facebooku

Na rozdíl od programu Checkin King, kde potvrzení spočívalo v prostém zobrazení textové hlášky, budete podstatně podrobněji informováni o výsledku celé operace, protože se dozvíte například to, kdo se na daném místě přihlásil nejčastěji (v Gowalle je tedy leaderem spotu, ve Foursquare starostou/mayorem) a v případě Foursquare i to, kolik jste získali bodů. Zde tedy FootFeedu připisujeme bod za lepší dotaženost. Možnost prohlížet a směňovat předměty z Gowally bohužel chybí i v tomto programu.

O výsledku čeknutí budete podrobně informováni
O výsledku čeknutí budete podrobně informováni

V sekci Deals by pravděpodobně měly být vidět akční nabídky, které jsou doménou především na Foursquare. Ačkoli výchozí aplikace indikuje v blízkém okolí nejméně tři akce, FootFeed o všech taktně mlčí se celý seznam je tak prázdný.

Pod záložkou Friends najdete seznam svých přátel, ve kterém se můžete podívat, na jakých místech se přihlásili naposledy. Bohužel i zde se zobrazovali pouze přátelé z Foursquare, z Gowally či Latitude ovšem nikoli.

V sekci Friends najdete seznam svých přátel
V sekci Friends najdete seznam svých přátel

Konečně na poslední záložce Profile je, jak asi čekáte, váš profil, tedy konkrétně seznam svých posledních čekinů, statistiky a možnost zadání údajů o své osobě či změny hesla.

Nastavení profilu
Nastavení profilu

Tím jsme vyčerpali všechny funkce a možnosti, které FootFeed poskytuje.

Resumé

FeetFood nabízí podobnou funkcionalitu, jako v pondělí recenzovaný Checkin King. Evidentní je výrazná orientace na Foursquare, kterému se nejen podobá, ale se kterým také nejlépe spolupracuje, neboť kromě venues zvládá také práci s přáteli a doporučeními. Naopak v případě Gowally a Latitude jsme narazili na poměrně zásadní nedostatky, byť nejdůležitější funkce – vyhledání nejbližších bodů a přihlášení se k nim – fungovala bez problémů. Srovnáme-li zmíněné programy, budeme jen těžko hledat vítěze, neboť v základní funkcionalitě oba nabízejí v podstatě totéž. Jestliže ale používáte více než konkurenční služby Foursquare, shledáte pravděpodobně jako atraktivnější FootFeed.

Vezmeme-li v úvahu hodnocení na AppBrain, pak je vítězem Checkin King – na AppBrain má 3,14 hvězdiček, kdežto FootFeed jen 2,89. Na Android Marketu je ale skóre vyrovnané – oba programy mají tři hvězdičky. Doporučujeme tedy FootFeed i Checkin King vyzkoušet oba a rozhodnout se až na základě toho, který vám bude vyhovovat více. Z mého pohledu se nedá říci, že by jedna aplikace v nějakém směru doslova zválcovala tu druhou.

Informace o aplikaci FootFeed

Testovaná verze: 1.1 ze 27. ledna 2011
Licence: zdarma
Stránka programu: footfeed.com
Stránka Android Market: https://market.android.com/details?id=com.footfeed
Stránka AppBrain: www.appbrain.com/app/com.footfeed
Počet stažení: 10 000 až 50 000 dle AppBrain, 10 000 až 50 000 dle Android Marketu
Hodnocení dle AppBrain: 2,89/5
Velikost souboru: 654 KB
České rozhraní: ne
Podporovaná verze Androidu: 1.5 a vyšší
QR kód:

QR kód aplikace FootFeed
QR kód aplikace FootFeed

Kategorie: Android

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *