Kde vzal Melčák čtyři miliony na byt? Nepoví!*Jestli se nenecháte sečíst jako ovce, dostanete pokutu. Bububu!*Štetina se štítí komunistů, ačkoli se za nich měl dobře*Google a evropský trh? Jen ocamcaď pocamcaď.


Melčák si koupil čtyřmilionový byt, původ peněz odmítá vysvětlit

Kdepak asi pan Melčák vzal čtyři miliony na svůj byt? On sám to nebude nikomu vysvětlovat; co je ale horší, je skutečnost, že ačkoli pracoval jako veřejný činitel, placený z našich daní, vysvětlovat ani nic nemusí.

Přijít na to, jak přišel k milionům, ale možná nebude obtížné. Stačí si vzpomenout, co tento poslanec předvedl v minulém volebním období. Byl sice zvolen za ČSSD, nicméně následně přeběhl do opačného tábora a hlasoval s ním. Zastánci demokracie podobné jednání neodmítají a argumentují, že poslanec by se neměl podrobovat stranické politice, pokud je v rozporu s jeho přesvědčením. Sám jsem ale pro, aby podobní zrádci mohli být nejen vyloučeni ze strany, ale také aby jejich křeslo dostal někdo loajálnější. Důvod je prostý: pak bychom se nemuseli divit tomu, že někdo přišel záhadným způsobem k milionům korun.

V září roku 2009 jsem o Melčákovi napsal: „Miloš Melčák je pro mne odpadem společnosti a bezcharakterním člověkem, jehož jedinou motivací jsou peníze.“ Teď už asi správně tušíte, co vidím za jeho politickým přeběhlictvím. Myslím, že Jiří Paroubek nebude daleko od pravdy, když říká: „Ještě budeme překvapeni, co všechno si teď pan Melčák pořídí.“


Za bojkot a lhaní při sčítání lidu hrozí až desetitisícová pokuta

„Bububu, vy tupé ovce, hezky se nechejte sečíst a nedržkujte!“ Tak alespoň působí mediální masáž, týkající se sčítání lidu, které by mělo proběhnout v březnu příštího roku. Takže se všude dočítáme, jak musíme hezky vyplnit formulář, že nesmíme lhát a co nám případně hrozí, když nebudeme poslušní. Ovládání mas strachem je jednou z osvědčených praktik moci.

Stále více se mi dere na mysl nápad vyjádřit svůj nesouhlas s touto akcí nějakou formou protestu. Co takhle přesvědčit co možná nejvíce lidí k tomu, aby do kolonky „náboženská víra“ napsali buddhismus? To by se pak stát podivil nad tím, kolik máme najednou v národě buddhistů :)). Ověřovat tento údaj prakticky nelze, proto ani není možné kohokoli obvinit ze lži a následně pokutovat.

V podobném duchu se nese i článek Sčítání ovcí Roota z D-Fense, který napsal: „Máme tedy dvě varianty, buď nekomunikovat, nebo sice komunikovat a nechat se sečíst, ale podstrčit státu nějaké nesmyslné údaje. Pokud budeme podstrkovat nesmyslné údaje, pak pochopitelně jen takové, které nelze nijak snadno ověřit…“

Co vy na to, milí čtenáři? Přidali byste se k tomuto nápadu? Nebo se necháte poslušně sečíst?


Protipirátská dohoda ACTA: od internetu vás neodpojí, ale prohledají vám počítač

Tendence sledovat všechny a všechno po vzoru Velkého bratra z románu 1984 je stále evidentnější. Zatím největším počinem v tomto směru je tzv. „protipirátská dohoda,“ veřejnosti známá pod zkratkou ACTA. Její součástí je například možnost prohledávat počítače a osobní věci při pohraničních kontrolách (nemáme náhodou Schengenskou dohodu, která měla otevřít Evropu?). Některé zdroje dokonce tvrdí, že v případě nalezení nelegálního obsahu bude příslušný nosič či počítač zabaven. Neumím si představit, jak celník pozná, zda MP3ky v mém notebooku jsou pořízeny nelegálně, nebo jestli jsem si je nagraboval ze zakoupených nosičů.

Navrhuji pokračovat v nastoleném směru a aby nám náhodou nepřebíhali hranice piráti s hudbou staženou z Internetu, vybavit hraniční přechody závorami a území jednotlivých států obehnat vysokým plotem. Pro lepší přehled o tom, kdo a kam cestuje, zaveďme doložky do pasů, případně osvědčené devizové přísliby. Alespoň budeme moci za dalších dvacet let zase slavnostně bořit železnou oponu.


Brusel tlačí na Česko i kvůli vzduchu na Ostravsku a ptá se: Co s tím uděláte?

Evropskou komisi prý zajímá špatné ovzduší na Ostravsku. Česko teď bude muset do Bruselu poslat dopis s vysvětlením, proč obyvatelé Ostravy a okolí dýchají nejhorší vzduch z celé Unie. Možná by mohli do vyjádření uvést, že tím vlastně podporujeme Indii, aby spoluobčané pana továrníka Mittala nemuseli dýchat sračky, jdoucí z jeho podniků. Případně bych ještě doplnil v ostravských denících ochotně publikovanou fotografii, jak pan Mittal sází stromeček, aby v Bruseli viděli, že je to vlastně hodný člověk, kterému záleží na ekologii.


Senátor Štětina dal v Praze 10 Richterovi košem, vadí mu spolupráce s komunisty

Senátora Štětinu kritizuji poměrně často a myslím, že právem. Jsem důvodně přesvědčen o tom, že se jedná o jednoho z mnoha lidí, kteří se za komunistů měli dobře, ale po revoluci otočili kabát a dnes si hrají na jejich velké odpůrce. Štetina se naposledy nechal slyšet, že nedokáže spolupracovat s politiky, kteří vsadili na spolupráci s komunisty. Zajímavé, že před listopadem 1989 neměl tento člověk díky příznivému kádrovému profilu problém vystudovat vysokou školu a jezdit za hranice, což nasvědčuje pozitivním vztahům s tehdejším režimem. Vsadím se, že kdyby se k moci opět dostali komunisté, Štětina by zase překabátil.

Překvapil mě názor z diskuze, který získal nejvíce souhlasných hlasů – Josef Ambrož se v něm podivuje nad stejnou otázkou: „Jak může bývalému členovi KSČ vadit spolupráce s komunisty! I když jsem nikdy nebyl komunista, jsou mi milejší ti, co nepřevlekli kabáty a zůstali v KSČM, než ti co stačili vystřídat několik politických stran!“


Španělku uznali jako majitelku Slunce. Po všech, kdo jej užívají, chce poplatek

Španělka Angeles Duranová se nechala zaregistrovat jako vlastník Slunce a nyní prý bude požadovat poplatek po každém, kdo Slunce používá. Divím se jen jedné věci: že s tímto krokem jako první nepřišla OSA a že už dávno nevybírá poplatky od nás všech. Nicméně pořád je ještě volný vzduch, takže očekávám, že ho Ochranný svaz autorský brzy přijme za svého člena a každý občan bude muset vykazovat kolikrát se kde nadechl a podle toho platit tantiemy. Vybrané peníze si pak rovným dílem rozdělí OSA, Karel Gott, Michal David, Helena Vondráčková, Petr Janda a další za socialismu i dnes oblíbení „zasloužilí umělci.“


Komise vyšetřuje Google. Zneužívá své dominance, tvrdí konkurence

Tato zpráva navazuje na tu předchozí především co se týká logiky. Oč jde? „Na chování Googlu upozornilo několik dalších serverů, například britský srovnávač cen Foundem a francouzský vyhledávač v právnických textech ejustice.fr. Tvrdí, že Google jejich stránky znevýhodňuje ve svém vyhledávači, protože jde o konkurenční služby. Podobnou stížnost na Google poslal i server Ciao, který patří Microsoftu.“

Připomeňme si základní fakt: vyhledávač Google je produktem soukromé firmy. Je jen na ní, jakým způsobem bude fungovat a je výhradně na uživatelích, aby se na základě své spokojenosti (tj. relevance nalezených výsledků) rozhodli, zda budou používat právě tento vyhledávač, nebo nějaký jiný. V Evropě je to ale jinak: když poprvé spustíte Windows, musí vám jejich výrobce nabídnout výběr webového prohlížeče. Postup, kdy firma přidá do svého produktu jiný svůj produkt, je v rámci EU hodnocen jako „zneužití pozice na trhu.“

Při stejné logice by vám nový automobil Škoda měl před prvním otočením klíčku v zapalování nabídnout, zda nechcete místo motoru z produkce VW třeba pohonnou jednotku Porsche, nebo Lamborghini. Je to absurdní představa? Možná, ale v Evropské unii nikoli nemožná. Svobodný trh, ve kterém výrobce/dodavatel nabízí a uživatel/zákazník podle nabídky vybírá, je evidentně už jen v říši hezkých ekonomických teorií. Všichni jsme přeci úplně blbí, tak nám EU musí pomáhat.

PS: podrobněji a hned z několika pohledů probral stížnost na Google Patrick Zandl na Lupě ve článku Poškodil Google internetové služby, nebo ho atakují seovyžírkové?.


Huml navrhuje povinné zimní pneu, stihlo by se to ale až příští sezónu

Za nápady typu „povinné zimní pneumatiky pro všechny“ nevidím nic jiného, než lobby pneumatikářského průmyslu. Kdyby naši mocní použili zdravý rozum, museli by uznat, že podobnými opatřeními se nic nezmění. Ano, zimní pneu sice drží lépe na sněhu, možná i lépe brzdí při teplotách pod +7 C, ale nejsou všespasitelné. Vždy záleží na řidiči a jeho chování. Blbci za volantem nepomohou ani gumy s hřebíky, naopak zkušený řidič za běžných podmínek zvládne většinou bezpečně jezdit i s letním vzorkem.

Jde ale o něco jiného: pokud budeme muset mít např. do března či dubna zimní pneumatiky, tak je při teplotách kolem +20 C zničíme výrazně rychleji, protože na takové podmínky nejsou dělané. Logicky si pak o to dříve budeme muset koupit další sadu. A to je, podle mého mínění, jediný důvod, proč se tento nápad stále snaží někdo prosazovat.

Čistě teoreticky: proč by měl stát svým občanům diktovat, jaké pneumatiky mají mít? Neměl by se náhodou starat o důležitější věci?


Takhle jsme nevolili?

js komentuje nespokojenost voličů s povolebním paktováním ODS a ČSSD. Příčinu, kromě programových shod, vidí v tom, že lidé nevolí pro někoho, ale proti někomu, což je fakt, který také poměrně často kritizuji. Politika přitom není fotbalový zápas, kde proti sobě stojí dva týmy a vyhrát může jen jeden. Naštěstí máme poměrně velký výběr, byť, to je nesporné, díky uvedenému jevu má jen občas nějaká malá či začínající strana šanci se prosadit. Dokud ale voliči budou myslet stylem „hlavně ať se tam nedostanou modří/oranžoví,“ tak se nějakého posunu dál nedočkáme.


PS: zítra se můžete těšit na můj kritický komentář na téma posílání MMSek s fotografiemi unesených/ztracených dětí na telefony zákazníků.

Kategorie: Týdnoviny

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *