Vyváženě a objektivně – posuďte sami!

Zatímco u nás se o etnické příslušnosti smí v médiích mluvit a psát jedině tehdy, pokud je to vhodné v rámci propagandy v duchu “podívejte se, jak ta ošklivá většina zase ublížila cikánům,” na Slovensku je to jinak. Slováci se od nás odjakživa lišili tím, že si nebrali servítky a v poslední době opakovaně dokázali, že na rozdíl od Čechů “mají koule.” Vzpomeňme například na premiérku Radičovou, která se důsledně ohradila proti diktátu Evropské unie, požadujícímu poskytnutí peněz pro krachující Řecko. To náš Saša Vondra a další vládní eurohujeři se nezmohli ani na sebemenší náznak protestu.

Podobné je to i v otázkách problémů s menšinami, kolem kterých se u nás chodí jako kolem horké kaše, zavádí se (prý pozitivní) diskriminace slušných občanů a běda tomu, kdo si dovolí poukázat na jakýkoli problém s cikány! Žádné problémy s nimi přeci nejsou, ba naopak – je to přeci většinová společnost, která je utiskuje, nedává jim dostatečně vysoké dávky, neodevzdává dobrovolně svůj majetek a hází zápalné láhve do postýlek malých dívenek.

Podívejme se na to, jaký pohled na soužití s cikány nabízejí slovenské televizní stanice. Kromě takřka jistého údivu nad tím, jakým problémům musí čelit slušní občané, se zkuste zamyslet, zda se s podobnou mírou vyváženosti a objektivity setkáte třeba v naší České televizi, která se přitom tímto sloganem tak ráda ohání.

PS: nejsou ti Slováci nakoec rasisti, když říkají pravdu tak, jak je?

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *