Pro práci s textovými zprávami jsem z výchozí aplikace přešel na Handcent SMS. Měl jsem k tomu několik důvodů, z nichž tím nejzásadnějším je schopnost odstranit z napsané zprávy před odesláním diakritiku. Handcent SMS navíc nějakým (pro mne ne dost dobře pochopitelným) způsobem umožňuje nastavit vlastní oznamovací zvuky nejen pro SMS, ale také pro e-maily a další akce. Hodně mi také vyhovuje zobrazování zpráv v formou “vyskakujícího okna.” V praxi to funguje následovně: zatímco běžná SMS aplikace na Andoidu informuje o nové zprávě jen zvukem, případně rozsvícením displeje a/nebo notifikační diody, Handcent SMS otevře i při zamčené obrazovce okno, skrze které je možné rovnou odpovědět, zprávu smazat, nebo zavolat odesílateli. Nikdy tak neztratíte přehled o nových zprávách a o tom, komu dlužíte odpověď.

Právě notifikace a “vyskakující okna” jsou ale nejproblémovější částí zmiňovaného programu. Na Internetu najdete celou řadu stránek, kde si uživatelé stěžují, že jim to, ono, nebo obojí přestalo v Handcent SMS fungovat. Někdy pomohl restart telefonu, jindy vyndání baterie, v některých případech ale nepomohla ani svěcená voda. Typicky se tento problém projevuje po samovolném restartu telefonu, nebo po provedení aktualizace Handcentu.

Sám jsem na nefungující upozornění na nové zprávy narazil opakovaně. Nakonec jsem ale (snad) našel způsob, který funguje a vrátí vše do funkčního stavu. Nuže, jak na to:

  1. Otevřete Hancent SMS.
  2. Stiskněte klávesu Menu a na displeji zvolte Settings.
  3. Přejděte do sekce Notification Settings.
  4. Deaktivujte zatržítka Enable popup a Notifications.
  5. V sekci Popup setting deaktivujte zatržítko Screen on for popup.
  6. Opusťte aplikaci Handcent SMS.
  7. Vypněte a zapněte telefon.
  8. Nyní zopakujte postup v bodech 1-6 s tím, že nyní uvedená zatržítka aktivujete.
  9. Opět vypněte a zapněte telefon.

Nyní by již vyskakující okna i notifikace měly fungovat.

Pokud vám výše uvedený návod nepomůže, nemá smysl se o své rozladění dělit v diskuzi pod tímto článkem. Nejsem autorem Handcentu a nejsem schopen garantovat, že postup, který se mi osvědčil, bude stejně dobře fungovat i na jiných telefonech.

PS: čtenář skrz upozornil na možnou souvislost nefunkčních notifikací ve spojení s nainstalovaným programem SMS Jízdenka. Nemohu to potvrdit ani vyvrátit, nicméně je pravda, že na telefonu Vodafone 845, kde notifikace permanentně zlobily, jsem SMS Jízdenku nainstalovanou měl. Naopak na LG Optimus One jsem si ji ještě nenainstaloval a Handcent šlape jako hodinky…. Pokud tedy máte problémy s notifikacemi a současně máte aplikaci SMS Jízdenka, můžete ji zkusit odinstalovat.

PPS: Souvislost mezi nefunkčními notifikacemi a programem SMS Jízdenka již potvrdil i autor programu. Chcete-li tedy oznámení na displeji, nejspíš nezbude než SMS Jízdenku odinstalovat.

Kategorie: Android

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *