Radikální nárůst obliby telefonů s operačním systémem Android sebou přinesl také zájem o aplikace, jimiž lze výrazně rozšířit schopnosti telefonu. Český uživatel měl ještě tento týden na výběr pouze ty programy, které jejich autoři poskytli zdarma. Placené aplikace bylo možné oficiálně stahovat pouze v devíti zemích.

Ve čtvrtek jsme ve článku Dočkáme se v Česku placených aplikací z Android Marketu? informovali o záměru rozšířit seznam podporovaných zemí, ve kterých si uživatelé budou moci kupovat placený software, nicméně nebylo jisté kolik zemí to bude, ani zda mezi ně patří Česko.

Nyní už máme jasno: nakupovat v Android Marketu bude možné z celkem 32 zemí a Česká republika v tomto seznamu nechybí. Kromě ní přibyly Argentina, Belgie, Brazílie, Dánsko, Finsko, Hongkong, Indie, Irsko, Izrael, Mexiko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rusko, Singapur, Švédsko a Tchaj-wan. Našincům by tak měly být k dispozici všechny placené aplikace, jejichž autoři výslovně neuvedli, že Česko podporovat nechtějí.

Samozřejmě je otázka, jak na tuto novinku zareagují čeští vývojáři, kteří si za svou práci dosud nechávali platit dobrovolnými příspěvky přes PayPal. Dá se očekávat, že některé aplikace se dříve či později přesunou ze “zadarmových” do placených.

Zdroj: Android Developers.

Kategorie: Android

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *