Televizní program kdykoli a kdekoli po ruce ve vašem mobilu. Vybírat přitom můžete z rovné stovky českých, slovenských i zahraničních televizí.

Aplikaci TV Program, kterou vám dnes představím, nepoužívám dlouho (v podstatě ji mám v mobilu jen několik hodin), proto možná nevystihnu veškeré její funkce, ani si nedovolím tvrdit, že je v daném segmentu nejlepší ze všech. Z těch, co jsem ale dosud otestoval, je ale určitě na špičce.

Po nainstalování a spuštění patrně zaznamenáte, že uživatelské prostředí komunikuje ve slovenštině, což pravděpodobně nebude problém. Úvodní obrazovka obsahuje ikonky pro vaše oblíbené stanice, kterých je ve výchozím případě devět, nicméně není problém si jejich počet zvýšit či snížit (Menu-Počet obľúbených staníc). Jednotliví zástupci se zobrazují v matici o třech sloupcích, takže pokud máte vybráno více než devět programů, zobrazí se po pravé straně posuvník. Stanice se do oblíbených přidávají typicky “iPhonovským” způsobem – nejprve si požadovanou stanici vyberete z nabídky Viac dlouhým podržením, v následujícím dialogu zvolíte Umiestniť medzi obľůbené a pak stisknete pozici, na kterou chcete ten který kanál umístit.

Program se stahuje na pět až sedm dnů dopředu a je schopen (samozřejmě po stažení aktuálních dat) fungovat i v offline režimu, což se hodí například v případě, kdy ho budete chtít aktualizovat jen přes domácí wifi. Automaticky se nový program stahuje jen tehdy, není-li již ten stávající aktuální.

TV Program-úvodní obrazovka

Zmíním hned dvě příjemné skutečnosti. První: autor programu si dal tu práci a všechny programy opatřil jejich logy. Druhá a ta hlavní: vybírat můžete celkem z rovné stovky pozemních, satelitních i kabelových televizních stanic, včetně českých a slovenských. Tak širokou nabídku nemá, alespoň co je mi známo, žádný papírový ani internetový TV program. Jmenovat zde jednotlivé stanice ale opravdu nebudu :).

TV Program-nabídka stanic je skutečně impozantní

Patrně nejčastější funkcí, kterou budete používat, je zobrazení aktuálního programu. Můžete si vybrat buď konkrétní stanici (jak z hlavní obrazovky, tak i kteroukoli z nabídky), nebo si nechat vypsat program všech oblíbených televizí najednou. Příjemné je grafické provedení: u již odvysílaných pořadů je čas zobrazen oranžovo-hnědou barvou, u právě probíhajících modrou (plus nechybí grafický ukazatel, znázorňující kolik pořadu již uběhlo) a u budoucích je časový údaj zelený. Dovolím si jednu malou výtku: v případě volby Všetky spolu se zobrazí pořady seřazené podle začátků vysílání ze všech oblíbených kanálů. Někomu to možná bude vyhovovat, mně ale vadí, že jsou mezi sebou zamíchané již odvysílané pořady s těmi, které právě běží a co se teprve budou vysílat. Osobně bych ocenil variantu, která je k vidění na některých set-top boxech či DVB televizích – totiž stručný přehled stanic, kde u každé bude právě vysílaný a následující pořad. Na druhou stranu pokud řešíte, na co se budete dívat večer, bude vám způsob zobrazení “vše v jednom” vyhovovat.

TV Program-přehled programů všech oblíbených stanic

V pravém horním rohu pak najdete roletkové menu pro výběr dne, který chcete vidět. Další plus si aplikace získala za možnost vyhledávat v programu právě zobrazené stanice (nebo stanic), díky čemuž lehce dohledáte, kdy běží váš oblíbený pořad. Vyhledává se ale jen v názvech pořadů, nikoli v jejich popiscích a je nutné správně zadávat diakritiku.

Po kliknutí na vybraný pořad se zobrazí podrobnější informace, podržením pak přidáte upozornění, které se zobrazí v nastavitelném intervalu před začátkem vysílání. Upozornění je realizováno formou ikonky v systémové informační liště a vybraným zvukem. Je tedy logické, že nějaká část aplikace běží permanentně na pozadí, což jsem ale v praxi nezaznamenal nikterak negativně. K seznamu nastavených notifikací se dostanete přes klávesu Menu, kde je pak můžete prohlížet a případně odebírat. Možná by nebylo marné svázat seznam notifikací s kalendářem Google tak, aby uživatel viděl naplánované pořady i zde.

TV Program-podrobný popis zvoleného pořadu TV Program-správa notifikací

Celkově vzato: aplikace dělá to, co bych od ní očekával, byť vidím poměrně dost prostoru pro její další vylepšování. Jednoznačně však mohu konstatovat, že dokonale nahradí papírový televizní program a úspěšně zastoupí i internetové aplikace tohoto typu. Uplatnění najde především v okamžiku, kdy řešíte otázku, na co se budete dívat večer, ale také jako připomínač vybraných pořadů. Za sebe tedy mohu TV Program s klidným svědomím doporučit.

Informace o programu

Testovaná verze: 1.263
Cena: zdarma (můžete ale přímo z aplikace přispět autorovi přes PayPal)
Autor: Daniel Novák
Web autora: http://danielnovak.blogspot.com/
Web programu: není mi znám
Velikost aplikace v telefonu: 532 kB (bez dat)
QR kód:

TV Program-QR kód

Kategorie: Android

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *