TOP 09 nabízí ideální volební program pro příživníky.

„Nový bordel se starými kurvami“ – to je v mých očích politická strana TOP 09. Bohužel díky pozornosti médií získávají přeběhlíci především z KDU-ČSL značnou podporu veřejnosti. Tedy soudě alespoň dle předvolebních průzkumů. Jsem ale přesvědčený o tom, že TOP 09 nemůže volit nikdo, kdo alespoň zběžně sleduje její předvolební sliby a prohlášení.


Takřka typicky Kalouskovský je nynější obrat o 180 stupňů v otázce vyplácení porodného. To TOP 09 chtěla původně zrušit, jenže průzkumy mínění ukázaly, že většina občanů s takovým krokem nesouhlasí. Vytváření programu podle výsledků průzkumů bylo dosud doménou především Jiřího Paroubka a ČSSD. TOP 09 se vydala stejným směrem, když po zjištění, že poměrně značné procento občanů je proti rušení tohoto příspěvku, změnila zmíněný bod svého programu.


Bohužel to udělala tím nejhorším možným způsobem: porodné by místo dosavadních 13 tisíc mohlo být až 20 000 Kč. Ovšem s několika ALE.


Tím prvním ALE je fakt, že o výši porodného by rozhodovaly obce. Tedy jinými slovy: pokud máte kamarádku na magistrátě či obecním úřadě, máte v mnoha případech i větší šanci na plnou částku. Pokud jste ale obyčejný člověk s pozemskými kontakty, dostanete naprděno.


Druhé ALE je ještě zásadnější: porodné by měli dostávat jen sociálně potřební. Asi je všem, kdož sypou polovinu svého platu do státní kasy, jasné, kdo že jsou oni „sociálně potřební.“ Dovolím si tvrdit, že přinejmenším 90% z nich jsou lidé, kteří nikdy nepracovali, pracovat nechtějí a nebudou. TOP 09 tedy nabízí ideální volební program pro příživníky a naopak by měla touto tezí odradit všechny poctivě pracující. Vždyť snad žádný normálně a racionálně uvažující volič nemůže dát svůj hlas straně, která mu slibuje následující:  • Pracujete? Vyděláváte? Pak odvádíte peníze do státní kasy a nejste tedy sociálně potřební. Na porodné nemáte nárok.

  • Vyděláváte hodně? Pak odvádíte do rozpočtu ještě více než předchozí skupina. Tím spíše nárok na porodné mít nebudete! To máte za to, že jste bohatí! Svině jedny zazobané….

  • Nevyděláváte? Sedíte celé dny doma u televize či na Internetu? Práce vás nezajímá a nevidíte důvod, proč byste měli ráno vstávat „do rachoty,“ když celkem slušné peníze dostáváte od státu? (Přesnější by bylo říci „od předchozích dvou skupin“). Pak – protože jste „na dávkách“ – patříte mezi sociálně potřebné. Volte TOP 09 a tady máte 20 tisíc na miminko! Aha, vy máte těch dětí už třináct? Tak to máme skoro čtvrt milionu – hezky si je užijte!


Opravdu tohle voliči TOP 09 chtějí? Pokud ano, jsem zhnusen nejen stranou jako takovou, ale i jejich volbou. Nikdo se zdravým způsobem uvažování přeci nemůže podporovat takovou formu příživnictví a parazitování!

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *