Přijeďte si prohlédnout skleníky v historickém centru našeho hlavního města…

Každé město, každý stát se snaží přilákat co nejvíce turistů, kteří jsou pro ně důležitým finančním přínosem. Každá oblast láká jinými způsoby. Všeobecně se všechny předhánějí ve vzhledu a obsahu turistických průvodců, knih, map, …. Povětšinou zde najdete informace o památkách, parcích, zahradách a objektech, které byste měli vidět při své návštěvě onoho místa.

Hlavní město Praha zřejmě usoudilo, že už je to nudné a chtělo by to něčím “oživit”. Zvu vás na malou prohlídku historického centra.

Skleníky v centru Prahy

Administrativní budova na Pankráci – zde si můžete prohlížet zaměstnance jako rybičky v akváriu – větší podívaná než v Hradci Králové :-).

Skleníky v centru Prahy

I.P. Pavlova – hotel a administrativní budova – další akvária hned vedle historické budovy

Skleníky v centru Prahy

“Skleník” na Karlově náměstí. Až tu budete, prohlédněte si i park (založený v roce 1870) dokud tu je – s tím už také mají investoři své plány….

Skleníky v centru Prahy

Tančící dům – na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí se návrháři Vlado Milunić s Frankem O. Gehrym doslova vyřádili

Skleníky v centru Prahy

Národní třída – zrekonstruovaný obchodní dům historicky známý jako Máj, nyní “originálně” nazvaný My. Šedo-žlutá kostka se k architektuře budov v tomto místě skutečně “hodí”.

Skleníky v centru Prahy

Mezi Národní třídou a Národním divadlem si můžete prohlédnout další administrativní budovu.

Skleníky v centru Prahy

V ulici Na Příkopě zcela jistě upoutá vaši pozornost “cosi” přilepeného k původně nádherné historické budově.

Skleníky v centru Prahy

Nákupní galerie Myslbek doslova vtlačená mezi unikátní budovy v ulici na Příkopě také nemůže uniknout vaší pozornosti

A jako poslední dnes navštívíme Náměstí Republiky. Kousek od Prašné brány vás jistě “okouzlí” obchodní centrum Palladium.

Tak to je pro dnešek vše. No řekněte: není to pro vás dostatečně lákavá nabídka proč přijet navštívit Prahu? Toto asi jinde nenajdete! 🙂

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *