Stát se zbláznil a chtěl by dobrovolný příspěvek do státní kasy.*Jsme národem tupých ovcí?*Podivný nárůst cen benzínu.*17. listopad byl opět svátkem obušků.*Pravda ve stanovisku KSČM.
Pomozte snížit státní dluh, pošlete ministerstvu financí peníze


Tento článek mi zprvu připadal jako hodně špatný vtip. Podíval jsem se do kalendáře, ale 1. dubna bylo už před více než půl rokem. Takže je to asi myšleno vážně. Rád bych poznal někoho, kdo by skutečně přispěl na snížení státního dluhu. Pracující člověk je v této (samozřejmě nejen v této) zemi daněn od klobouku až po ponožky. Z platu odvádí daň z příjmu, povinné zdravotní a sociální pojištění, v obchodě zaplatí DPH, u benzínky ještě spotřební daň a více než polovinu času v podstatě pracuje na stát. To je docela drahý provoz, nemyslíte?


Kdo ale může za to, že se státní pokladna ocitá v červených číslech? V první řadě jsou to politici, které jsme si (prý) demokraticky zvolili a kteří by se měli starat krom jiného právě o stav státní pokladny. Realita je ale taková, že politikům jde v první řadě o vlastní prospěch. Stačí se podívat na každoroční “porcování medvěda,” což je v podstatě věnování našich peněz na aktivity spjatých s obcí toho kterého poslance. Ročně se takto vyhazovaly do vzduchu stamiliony korun. Opět musím dát za pravdu těm, kdož hlásají, že stát není dobrým hospodářem. Paralelně s tím mě ale napadá otázka, kdo nebo co by bylo lepším správcem našich peněz.


Chceme-li ušetřit nějaké peníze, měli by se naši politici podívat především na výdaje (zatím udělali opak – od roku 2010 navyšují příjmy). Platíme tisíce lidí, kteří nepracovali, pracovat nebudou a ani nechtějí. Přispíváme těm, jež si coby způsob obživy zvolili rození dětí, za které dostávají paušální dávky. Není tu páka, která by je alespoň minimálně tlačila k tomu, aby něco dělali – dokonce i sympatická snaha dokopat povaleče k práci pro město skončila ve většině případů fiaskem a rezignací. Dotyční tak dostávají peníze za to, že sedí doma u televize či Internetu. S tímto způsobem rozdávání nikdy nebudeme mít na to, abychom začali vyrovnávat stav státní kasy.


Možnost přispět na státní dluh je podle mne naprosto stejným přínosem, jako když vezmete peníze a vyhodíte je do kanálu. Proč přispívat někomu či něčemu, kdo z nás každý měsíc tahá povinné odvody v rámci tisíců až desetitisíců? Když už chci udělat něco pro svůj dobrý pocit, věnuji raději nějaké ty stokoruny psům z útulku – to jsou alespoň němé tváře, které nemohou za situaci, v níž se ocitly. Uměl bych si i představit, že bych přispěl nějakým drobným sponzoringem svému městu – za předpokladu, že by v jeho čele stáli lidé, kterým bych věřil (což ostravský primátor Kajnar opravdu není). Nalívat ale dobrovolně peníze do černé díry, kde zmizí, jako by se obrátily v prach a aniž by se ozvalo alespoň vděčné zabučení, opravdu nemíním.
Na Facebooku vznikla skupina za vyhlazení Romů, případ řeší policie


Na komunitní síti Facebook vznikla skupina s názvem “Za 1 fanouška o 1 cikána méně! Pojďme vyčistit ČR!” Samozřejmě to vyvolalo velké pozdvižení, medializaci a zájem policie, která prý chce vyšetřit nejen zakladatele skupiny, ale i do ní zapojené členy, kterých je více, než deset tisíc. Přitom nejde o nic jiného, než evidentní pubertální výkřik, ke kterému se ostatní připojili z nejrůznějších osobních důvodů. Jako by policie neměla na práci důležitější věci, než řešit jakousi skupinu na Internetu.
Jsme opravdu národem tupých ovcí?


Pavel Přeučil se poměrně často trefuje svými názory do černého. Tentokrát se ptá, zda jsou Češi skutečně národem tupých ovcí, když se nechají masírovat médii. Zajímavý je například poukaz na skutečnost, že Rakousko má 50 tisíc nemocných prasečí chřipkou, Německo 30 tisíc a Češi hlásí jen něco přes 400 případů. Připomíná mi to informování médií na Ukrajině, kde mezi počty nemocných hlášenými jednotlivými zdroji jsou rozdíly v celých řádech. My ale novinám, televizím a rozhlasu bezmezně věříme, stejně jako ty tupé ovce….
Nová dálnice bude zpoplatněna hned po otevření


Zanedlouho se snad konečně dočkáme otevření dálnice do Ostravy. Už se objevily informace, že by tento úsek, až na malý kus kde se pojede v polovičním profilu, měl být zpoplatněný. Já osobně zpoplatnění vítám, protože po otevření úseku Bravantice-Bohumín začalo po dálnici jezdit mnoho aut bez dálniční známky, leckteří třeba jen proto, aby si dálnici vyzkoušeli. Nepřipadalo mi fér, že za tankodrom Brno-Praha musím platit a za moderní úsek opravdové dálnice ne. Takže říkám rozhodné ano zpoplatnění D47čky :).
Benzín bude na Vánoce o pět korun dražší než loni


Zajímavě naše benzínové stanice kalkulují cenu benzínu. Zatímco v listopadu 2008 stál litr ropy v přepočtu 6,62 Kč, letos je to 8,47 Kč – tedy o 1,85 Kč/litr více. Přesto cena benzínu na čerpacích stanicích má být o pět korun vyšší než loni. Problém je, krom jiného, v tom, že pokud cena ropy roste, benzínky celkem pohotově reagují zvýšením cen, kdežto na pokles reagují jen velice pomalu a už nikdy se nevracejí k původním hodnotám. Výkyvy v uplynulých 365 dnech tedy sice v konečném součtu znamenají jen zdražení ropy o necelé dvě koruny, ale zákazník i díky tichému kartelu českých čerpacích stanic zaplatí rozdíl více než dvakrát větší.
17. listopad – svátek obušků a vodních děl


Autonomní nacionalisté přišli před výročím dvaceti let údajné demokracie u nás se zajímavým srovnáním. Zatímco dříve pro “podvratné živly” chodili StBáci víceméně decentně, tedy zazvonili, sbalili “živla,” naložili ho do Volhy a odvezli k výslechu, dnes policie takzvaným “extrémistům” vyráží dveře od bytu a používá nejrůznější metody zastrašování. To vše jen proto, že si někdo dovolí mít vlastní názor, rozcházející se s politikou vlády a režimu.


Nemyslím si, že by současná praxe stíhání “extrémistů” byla zrovna šťastná, neboť i kdyby se dotyční dopouštěli vážnějších trestných činů, než jsou projevy na demonstracích, nebo zpěv “závadných písní” v podnicích pro uzavřenou společnost, stále by měli mít právo na vlastní názor, byť je tento na hraně zákona. Zatýkáno by mělo být na základě trestných skutků či jejich přípravy, nikoli jen proto, že někdo má doma samolepky, jiný uspořádal koncert a další si dovolil promluvit na nějaké demonstraci.


Již jsem tu zmiňoval případ, kdy jako důkaz viny policie prezentovala domácí výzdobu, skládající se z fašistických artefaktů rozvěšených na zdech. V demokracii by snad měl mít každý právo na to vybavit si byt podle svého vkusu a třebas i přesvědčení – pokud se tím nedopustí například trestného činu šíření zakázané ideologie. Možná by nás mohli zavřít všechny, protože jistě nejsem sám, kdo si takové “doupě” představil, včetně fašistických symbolů.
Prezident udělil milost otci popálené Natálky a dalším 42 lidem


Prezidentské milosti jsou vždy jablkem sváru. Vzpomeňme na Václava Havla, který po svém uvedení do funkce v porevoluční euforii propustil z věznic stovky kriminálníků a způsobil tak rapidní nárůst trestné činnosti. Osobní zodpovědnost přitom prezident za svůj skutek nenese.


Vedle v tomto směru bohužel šlápl i Václav Klaus, když udělili milost otci popálené cikánské dívky z Vítkova. Díky až hysterické medializaci, kdy se naše televizní zpravodajství proměnily doslova v TV Roma, se celý případ dostal do podvědomí veřejnosti, včetně faktu, že otec byl recidivista, vyhýbající se nástupu trestu. Takových je v republice mnoho, ale pouze tento měl tu správnou barvu pleti a patřičnou podporu médií, díky čemuž dostal od prezidenta milost a přes své prokazatelně napáchané trestné činy může pobývat na svobodě a smát se jak zákonům, tak i naší justici.


Přesně toto jsou důvody negativního postoje veřejnosti vůči Cikánům. Proto vznikají na Facebooku skupiny s proticikánskou tématikou a proto mnoho občanů nemá Cikány rádo – protože je jim nadržováno, platí pro ně jiná pravidla a mají podporu až na nejvyšších místech. Nikdo nemůže chtít, abychom měli v oblibě někoho, pro koho platí jiná, volnější pravidla a zákony. Kdy už to naši mocní konečně pochopí a začnou se všemi jednat stejně? Chceme tady snad rovnost všech, nebo ne?
Pravicoví extremisté zablokovali Národní třídu a rvali se s policií


Listopadové oslavy radikálů – policie zadržela skoro padesát lidí


Holohlavci to u mne 17. listopadu vyhráli hlavně momentem, kdy nastoupili na loď s nápisem “Jedeme do ZOO,” která s nimi pak kroužila po Vltavě. To jsem považoval za skutečně povedený vtípek.


Bohužel podstatně méně vtipná mi připadala situace, kdy si členové Dělnické strany dovolili demonstrovat na Národní třídě. Ačkoli nám před dvaceti lety Václav Havel sliboval svobodu shromažďování, praxe je taková, že žádnou takovou svobodu nemáme. Pokud demonstraci nenahlásíte a vrchnost vám ji blahosklonně neschválí, demonstrovat prostě nesmíte. Pokud se i přesto shromáždíte, nastoupí policie a demonstraci rozežene. Nevidím rozdíl mezi dnešním a socialistickým pojetím.


Stejně tak jsem neviděl ani moc velký rozdíl v chování policie, která přišla demonstraci Dělnické strany rozpustit. Zazněla v podstatě stejná rétorika, jako před dvaceti lety a účastníkům hrozilo to samé, jako v roce 1989 – rozehnání obušky, vodní děla a zatýkání. Jen účastníci nebyli označováni jako podvratné živly, ale jako extremisté či radikálové. Před dvaceti lety postup policie nastartoval masové demonstrace za svobodu. Dnes s lidmi ale nehne, protože většina národa žije stylem “hlavně klid a nohy v teple a ať je v Lídlu levné pivo.”
Média oslavují Vítězný únor


Nejen titulek, ale i kraťoučký komentář Františka Coufala výstižně komentuje mediální dění kolem výročí sametové revoluce. Čtenář Britských listů pak konstatuje: “Vzdáleně mi to připomíná oslavy Vítězného února nebo vítězství VŘSR, ale s tím rozdílem, že tehdejší oslavy nebyly tak pompézní a rozsáhlé. Již chybí jen „Poučení z krizového vývoje“. V dobách za předchozího režimu mi něco takového bylo z duše protivné, netušil jsem však, že historie se bude opakovat a přijde něco mravně ještě odpudivějšího a pokleslejšího.”


Nedá se než souhlasit.
Stanovisko KSČM k 20. výročí událostí 17. listopadu


Stanovisko KSČM vyvolalo vlnu hysterie, včetně zaslepeného konstatování odborníka na všechno Michaela Kocába, který se nechal slyšet, že komunisty měli zakázat. Jak typické pro naší pseudodemokracii – jakmile si někdo dovolí kritizovat současnou politickou scénu, měl by být okamžitě zapovězen. Čím se toto, prosím vás, liší od praktik KSČ před rokem 1989? Odpovím si sám: vůbec ničím. Jen máme více nezaměstnaných, dluhy, zkorumpované politiky a hrajeme si tu na svobodu.


Rozhodně souhlasím s konstatováním, že Václav Havel a s ním spojená skupina tzv. “disentu” lidem lhala. Pravda a láska rozhodně nezvítězila nad lží a nenávistí, spíše přesně naopak. Demokracie je jen prázdným termínem, určeným ke krmení těch méně chápavých. Svobodu slova a právo shromažďovat se jsme ztratili stejně snadno, jako jsme je nabyli. Politici nám lžou před každými volbami a nikomu z nich nepřipadá hloupé, že po volbách na své sliby pravidelně zapomínají. Ti méně mentálně zdatní si pak dokonce dovolí říkat, že kdyby lidem měli prezentovat, co chtějí udělat, nikdy by volby nevyhráli. Zatímco politika před rokem 1989 smrděla pouze zatuchlinou, ta současná smrdí touhou po korytech, lží a korupcí nevídaných rozměrů.


Ve stanovisku KSČM je i celá řada dalších výtek, se kterými souhlasím – například s poukazem na zapojení se do NATO, díky kterému se naši vojáci zapojili do celé řady válečných konfliktů v nezávislých zemích.


Ti, kdož byli posledních dvacet let u kormidel, by skutečně měli složit účty, omluvit se a odejít.
Benda s kolegy prosadil zákaz odposlouchávat tuneláře či podvodníky


Tady máte krásnou ukázku, kam směřuje polistopadový vývoj a co dělají politici pro občany. Poslanec Benda chce prosadit změnu zákona, díky které by nemohli být odposlouchávání nejrůznější mafiáni a korupčníci. Vůbec mě nepřekvapuje, že s tímto krokem přichází právě poslanec ODS, tedy strany prorostlé mafiánskými praktikami doslova skrz naskrz (viz kauza Morava a tendence získat kompromitující materiály na poslance Tlustého). Poslanec Benda se postaral i o prosazení tzv. “náhubkového zákona,” díky kterému významně poklesla svoboda slova v naší zemi. Nutno konstatovat, že pan Benda v tom evidentně umí chodit a úspěšně pracuje na tom, aby média nemohla informovat o dění v této zemi a policie neměla šanci odhalovat zločiny. Asi i pověstná ruská mafie může jen závidět tak oddaného a svědomitě pracujícího člověka.
Komunistům rostou preference, tvrdí průzkum dvacet let po Listopadu


Proto je potřeba je zakázat, řekl by jistě nejen ministr Kocáb. V rámci demokracie by si občané této země měli vybírat jen mezi oranžovou socanskou mafií a modrou socanskou mafií. Červení sice lidem říkají, co chtějí slyšet, nebo přesněji že vyřeší to, co je trápí, ale nesmíme jim dát šanci ukázat, že by se o to skutečně postarali. Nechme raději národ žít v tom, že komunisté lžou stejně, jako všichni ostatní.


K čemu je institut svobodných voleb, když současní politici prokazatelně pracují na tom, aby voličům omezili výběr? Nemůžou přeci občanům nechat vyjádřit svou vůli, když by ta vůle byla v rozporu s jejich plány.
Ze zemí EU se nejvíce krade v Česku, ukázal průzkum


Dvacet let poté, co nám tu slibovali vítězství pravdy a lásky, jsme se dostali na špičku zemí, ve kterých se nejvíce krade. Nevypovídá to snad dostatečně o tom, kam naše společnost po “získání svobody” dospěla? Ale alespoň v něčem jsme prokazatelně první v Evropě….
Dánsko ustoupilo ultrapravici, desetinásobě zvýšilo odchodné pro imigranty


V Dánsku by se mi asi líbilo :). Zatímco u nás by Kocáb a jemu podobní vykřikovali hesla o diskriminaci, v Dánsku se na problémy s přistěhovalci dívají racionálně. Místo aby jim sypali ze státní pokladny podpory v nezaměstnanosti a další dávky, nabízejí jednorázový příspěvek ve výši 342 000 Kč těm, kdož se ze země vrátí domů. Podle mne je to férová nabídka výhodná v konečném důsledku pro obě strany.


Zajímavé je i to, že v této zemi může být ultrapravice u moci, zatímco u nás je jakékoli “ultra” potlačováno jak násilnou formou, tak i mediálním vymýváním mozků. U nás se prostě takto smýšlet nesmí a já nechápu proč, když tu prý máme demokracii. Možná bychom se od Dánů mohli přiučit něčemu užitečnému.

Kategorie: Týdnoviny

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *