Výsledek hlasování v nedělní partii s Topolánkem může děsit, vzdor oprávněným pochybám o jeho vypovídající hodnotě. Jednoduché spočítání počtu přerušení plynulého toku klapání Topolánkových slov, jeho neustále opakujících se stereotypních sdělení, v porovnání s počtem přerušení v případě partie s Paroubkem, lze považovat za jasnou, zřetelnou ukázku vyváženosti a objektivity, nikoli pouze u tohoto nedělního pořadu.


Co nového nám téměř nepřerušované bublání Topolánkových slov asi tak sdělilo? Troufám si tvrdit, že téměř nic. Stále jen to stejné. Kolem dokola a dokola omílané přetěžké poškození republiky, takřka ve všech ohledech, plynoucí z vyslovení nedůvěry jeho vysoce důvěryhodné vládě. Jak jinak, než že bez udání jakéhokoli konkrétního hmatatelného doložení. Výčet jednoznačných úspěchů jeho předsedování EU rovněž nelze doložit nijakým konkrétnem. Ukrajinská doložka při “plynové” krizi, stejně jako ojedinělé, rádoby hrdinské přiznání o tom, že není Mírou Dušínem, (důsledek trapně bojácného váhání u kauzy Čunek), to vše sebezáchovné Topolánkovo vědomí i podvědomí totálně vymazává. A tak tu máme zpátky našeho Topolánka, který lže, jako když Míra Dušín mluví pravdu.


Za opětovné povšimnutí snad stojí, jak zjevně nesmělé, opatrňoučké připomínky moderátora, jsou hravě odbývány odpověďmi na jedno brdo: – ale to všechno bylo jinak – ale to máte špatné informace. A pan moderátor nic. Jakoby se bál Dušínovské facky, či čeho.


Něco nového, míním zatím ještě tisíckrát neopakovaného, jsem přeci jen zaznamenal. A sice, pro mne osobně šokující sdělení, že chudí (míněno zřejmě dík jeho vládě) nemusí platit vůbec žádné daně. Skutečně ohromující. Ten člověk vůbec neví, která bije. Ten člověk nemá ponětí o existenci nesčetných normálních zaměstnanců, kterým jsou určené položky, včetně daní, strhávány z jejich superhrubých mezd. Bohužel, zaměstnanci takové skutečnosti vůbec neberou na vědomí. Neuvědomují si, že Topolánkové nehovoří k nim, ani o nich. Topolánkové hovoří k podnikatelům a k osobám samostatně výdělečně činným. V souvislosti s tím, že nemusí platit žádné daně, hovoří k lidem a o lidech, kteří si mohou dát do nákladů zakoupení nových věcí, například nového typu auta, dostanou se do ztráty a nemají z čeho ty daně platit. Ano, to jsou zřejmě ti Topolánkovi chudí, co nemusí platit daně. Co ještě dodat?


Jak zmiňuji úvodem. Těch 60% pro Topolánka vypovídající hodnotu nemá, nicméně děsí.


Luděk Prokop

28.6.2009

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *