Ač jsem se zpočátku snažil nevyužívat mnoho služeb Googlu z vlastního přesvědčení, že když je nebudu využívat, nestane se z Googla další Microsoft, poslední dobou k této společnosti inklinuji stále více. O tom, které služby využívám a proč, chystám v dohledné době samostatný článek.

Včera jsem začal s další službou, kterou je Google Calendar. Přešel jsem na ní poté, co Google uvolnil software Google Calendar Sync, umožňující synchronizaci webového Google Calendaru s Microsoft Outlookem. Software je zdarma, je jednoduchý a funguje přesně tak, jak jsem si představoval. Před uvedením této aplikace existovaly sice různé synchronizační programy třetích stran, ale buď byly placené, nebo nefungovaly podle mých požadavků.

Google Calendar Sync

Dosud jsem si veškeré schůzky a úkoly zapisoval do domácího MS Outlooku, který jsem synchronizoval se svým mobilem Samsung. Když jsem dostal nový úkol v terénu, zapsal jsem si ho do mobilu a večer stáhl do Outlooku. Naopak ráno jsem si natahoval kompletní kalendář z Outlooku zpět do mobilu.

Díky Google Calendar mám nyní propojený Outlook v práci i doma. Jednoduše si v práci zapíšu schůzku, nebo událost a do několika minut se mi tato objeví nejen ve webovém Google Calendaru, ale i v domácím Outlooku. Z něj pak snadno naimportuji všechny informace do svého mobilního telefonu.

Výhodou toho všeho je, že si nové úkoly mohu zapisovat jak v práci, nebo doma (do Outlooku), tak i kdekoli, kde je Internet (přes prohlížeč do webového Calendaru) a koneckonců i v terénu (do mobilu). Vzájemným synchronizováním pak mám kdekoli okamžitý přístup ke všemu, co jsem si naplánoval. Je to snadné, jednoduché a hlavně funkční.

Úkoly v MS Outlooku
Úkoly v Google Calendaru

Používáte-li doma i v práci Outlook a plánujete-li si v něm svůj čas, mohu toto řešení synchronizace vřele doporučit :).

Kategorie: Počítače

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *