Vondra nikdy za nic nemůže!*O tom, jak budeme vychovávat své děti, chce rozhodovat stát*Chcete si vydělat skoro čtvrt milionu? Nechte své dítě dělat, co chce, dokud se nezraní. Pak se suďte!*Dobeš tvrdí, že studenti VŠ jsou parazité, sám ale parazitoval.


Vondra v kauze ProMoPro obviněn nebude, případ končí

Jen tak pro zajímavost: čekal někdo, že by Alexandr Vondra, který coby vicepremiér pro evropské záležitosti zodpovídal za zakázky spojené s předsednictvím EU, byl nakonec obviněn za stamilionové tunely? Pokud ano, pak dotyčného vítám v naší republice.

Jak se Vondra z obvinění vyvlékl? Policie údajně nesehnala dostatek důkazů, prokazujících jeho vinu. Zajímavé. Za lecjaký trestný čin, včetně těch nejvážnějších, jsou bez uzardění vynášeny rozsudky i na základě pouhých nepřímých důkazů. Fakt, že byl Vondra člověkem zodpovědným za zakázky, ale k jeho obvinění nestačí? Dobře, snad bych i souhlasil nad přimhouřením oka, kdyby šlo o nějaké „drobné“ v řádech jednotek či desítek tisíc, ale tady kamsi zmizely stovky milionů!

Potvrzuje se, že na malé ryby si policie a soudy vždy dokážou dobře posvítit, ale velké ryby nechávají být. A hlavně: Alexandru Vondrovi patrně projde úplně vše. Vsadím se, že i kdyby přímo před televizními kamerami v přímém přenosu znásilnil malé dítě, nenajde se proti němu dostatek důkazů.


Výchovná facka malému dítěti? Bude zakázána

Pořád ještě nemáte dost tendencí politiků ovládat pokud možno každičký moment našich životů? Nebojte se – možná již brzy nám politici nařídí, jak máme vychovávat své děti! Oni to přeci vědí lépe, než kdokoli jiný, a především sami jsou ukázkou dobré výchovy – nelžou, nekradou, nepodvádějí, některým občas i prosvitne svatozář. „Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková plánuje zákonem zakázat tělesné tresty pro děti mladší pěti let. Češi přitom obecně považují pohlavky, facky či naplácání na zadek za běžné formy výchovy.“

Teď ale vážněji: opravdu mě štve neustále rostoucí chuť vměšovat se do čistě soukromých záležitostí. To, jak si kdo vychová své děti, je každého věc! Státu je do toho velké prd. Už za první republiky nebylo, soudě alespoň dle literatury, nic neobvyklého, že dítě dostalo od tatínka výprask řemenem. Pohlavek proti tomu byl a je takovým „výchovným pošťouchnutím,“ kterým rodič dítěti důrazně sděluje, že dělá či udělalo něco, co dělat nemá.

Porevoluční snaha o povýšení práv dítěte, pokud možno až nad práva rodičů, přispěla pouze k tomu, že drtivá většina dnešních dětí jsou nevychovaní a drzí fakani.

Mimochodem 38letá slečna Monika Šimůnková je jistě tou nejkompetentnější osobou, která má co mluvit do toho, jak mají lidé vychovávat děti – sama nemá ani jedno. Překvapuje vás to? Není to nic neobvyklého – v naší zemi například ministra zdravotnictví dělala dáma, která vystudovala architekturu, nebo ministra dopravy pan Stráský, jež svou kvalifikaci pro výkon funkce viděl v tom, že si jako malý hrál s vláčky. Proč by o výchově dětí nemohla rozhodovat paní, která sama nevychovala ani jedno?

Ještě zajímavější je, že výchovné fyzické tresty vlastních dětí chce zakázat členka vlády, jejíž ministr financí mlátí na ulici cizí lidi a označuje to jako „výchovné facky.“ Inu, Quod licet jovi non licet bovi! (Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi).


Chlapec, který se zranil na eskalátoru, dostane 220 tisíc korun

Připomeňme si událost ze srpna roku 2009: po eskalátorech, vedoucích do stanice metra Můstek, běhal nezvedený fracek Denis Gaidoš – přesně takový, který by potřeboval výchovně pořádně proplesknout. Otec počínání haranta nijak neusměrňoval – patrně jej již tehdy vychovával podle představ paní Šimůnkové, tedy že dítě smí naprosto všechno. Harantova cesta skončila ve spodní části eskalátoru, kde se mu zasekla noha a následně přišel o tři prsty. Normální člověk by to považoval za daň tomu, že dítě dělalo, co nemělo, a rodiče naopak nedělali to, co dělat měli. V Týdnovinách z té doby jsem psal: „Opět je na něm (míněno na tomto případu) vidět, jakým způsobem uvažují někteří dnešní rodičové: ne, že by uznali, že nezvládli svou funkci a neuhlídali své dítě, nebo snad že by přijali jako fakt, že jejich dítě dělalo bordel a vymstilo se mu to. Oni jsou dokonalí, jejich dítě je ztělesněním dokonalosti a za všechno může eskalátor, potažmo Dopravní podnik. Přijmout osobní zodpovědnost, to by chtělo alespoň kousek slušnosti, jenže ta se v naší společnosti už několik let nenosí.

Připomeňme si ještě tehdejší souvislosti: „tatínek se také oháněl trestními oznámeními tvrdíc, že jeho syn stál vzorně na eskalátoru a ten mu znenadání sežral nohu. Dopravní podnik hlavního města měl ale štěstí – jeho kamery zaznamenaly dotyčného, kterak své dítě absolutně nehlídal a to živelně běhalo po jezdících schodech a řádilo tak dlouho, než došlo k neštěstí. Tatínek, kterému bylo do tohoto okamžiku všechno jedno, se najednou před novináři proměnil ve skoro nejvzornějšího otce pod sluncem.“

Jenže co nakonec byly Dopravnímu podniku platné záznamy z kamer, jasně ukazující, že chyba v žádném případě nebyla na jeho straně? Protože chlapeček měl správné jméno, správnou barvu pleti a v čele DPP seděla prozatímní generální ředitelka Magdaléna Češková, která došla k závěru, že „došlo k vážnému zranění dítěte,“ obdrží jeho rodiče jako odměnu za to, jak nezvládají svého potomka, krásných 220 tisíc korun. Ostatně: proč by paní ředitelka nesouhlasila – těch skoro čtvrt milionu stejně neplatí ze své kapsy, ale z peněženek daňových poplatníků.

Já to nechápu: neměl naopak platit rodič, který prokazatelně zanedbal výchovu svého dítěte? Výjezd hasičů, záchranné služby s lékařem, poškozeni eskalátoru při vyprošťování, následná péče v nemocnici – to vše jen proto, že rodič kašlal na to, co dělá jeho potomek! Kdo ví, zda byl pan Gaidoš alespoň řádným daňovým poplatníkem….

Co dodat? Pravděpodobně to, že doba, kdy rodiče byli zodpovědní za chování svých dětí, je definitivně pryč.


Ministr Dobeš se rozjel: Studenti parazitují na pracujících

Ministr školství Josef Dobeš (VV) mi tak trochu připomíná někdejšího předsedu ČSSD a premiéra Vladimíra Špidlu. Oba na mne působí dojmem, jako by přiletěli z jiné planety. Pojďme si projít několik výňatků z jeho rozhovoru pro Parlamentní listy.

Dobeš: „Především si myslím, že školné je správné z principu“

Ano, odkazovat se na princip, je klasika. A argument, jako stehno.

Dobeš: „Já systém bez školného považuji za sociální nespravedlnost. Protože paní u pokladny, kterou potkáváme v marketu, platí ze svých daní vysokoškoláky, kteří pak budou mít díky ní mnohem vyšší příjmy.“

Zjevně má pan ministr se Špidlou společný nejen původ, ale také pohled na svět. „Sociální nespravedlnost“ jako by vypadla z repertoáru sociálních demokratů. To ovšem není u „Véček“ nic neobvyklého.

Dobeš: „To je asociální, pan prezident říká parazitující, já s tím souhlasím.“

Tak se podíváme, jak neasociálně vystudoval pan ministr.

  • 1978 – 1982 Střední průmyslová škola strojní Brno-Sokolská – určitě si studium platil, že….,
  • tři a půl semestru na Univerzitě Karlově katolická teologická fakulta – studium ale nedokončil a opět ho jistě pěkně zaplatil,
  • 1989 – 1994 Masarykova univerzita v Brně, Filozofická fakulta získal titul Mgr. v oboru Klinická psychologie – také jistě placené.

Sečteno a podtrženo: po absolvování střední školy Josef Dobeš studoval celkem bezmála sedm (!!) let na vysoké škole úplně zadarmo, a dnes se nestydí tvrdit, že: „Ten asociální model, který dnes existuje, že máme nejdelší bezplatnou dobu studia v celé Evropě, sedm let, tedy tři plus jedna, dva plus jedna, a že to platí lidé ze svých daní, je nepřípustné.“ Zajímavé, že mu to v době jeho studií nepřípustné vůbec nepřipadalo. Co kdyby šel tedy pan ministr příkladem a doplatil školné, když se mu ze stávajícího systému, kterého s takovou chutí využil, ježí vlasy?

Moc se mi také líbilo konstatování, že: „Jednoznačně platí, že daňoví poplatníci mají právo kontrolovat, na co jejich peníze půjdou.“ Zdá se, že Dobeš začal předvolební kampaň 😛

Kategorie: Týdnoviny

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *