V současné době existuje pouze devět zemí, ve kterých si uživatelé mohou stahovat placené aplikace z Android Marketu. Proslýchá se ale, že během příštích “několika týdnů” přibudou další země, nicméně není ještě jisté, kolik ani které to budou.

O záměru rozšířit nabídku placených aplikací svědčí e-mail, zaslaný registrovaným vývojářům, jež na Android Marketu prezentují své programy. Píše se v něm: “Během několika příštích týdnů budeme přidávat podporu placených programů pro další země. Pokud chcete publikovat své placené aplikace ve všech nových lokalitách, nemusíte dělat nic. Jestliže ale máte v úmyslu cílit pouze na vybrané země, aktualizujte, prosím, nabídku u svých aplikací.”

To je dobrá zpráva především pro vývojáře, žijící v zemích, kde placené aplikace zatím nejsou podporovány, stejně jako pro uživatele, jimž se významně rozšíří nabídka programů. Připomeňme, že platit v Android Marketu je možné přes osvědčený platební systém PayPal. Nezbývá než doufat, že mezi nově podporovanými zeměmi bude i ta naše. Neoficiální zprávy tvrdí, že tomu tak skutečně bude.

Průběh nákupu placené aplikace si můžete prohlédnout na videu.

Zdroj: Droid-Life.com.

Kategorie: Android

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *