Převod v podstatě z jakéhokoli programu do formátu PDF (Adobe Acrobat) dnes již prakticky není problém. Stačí si nainstalovat tzv. “virtuální tiskárnu,” na které “vytisknete” požadovaný dokument a výsledek tohoto “tisku” se uloží do PDF. V tomto směru považuji za nejlepší PDFCreator , který vyniká především nulovou cenou, kvalitou konverze a schopností spojit více dokumentů do jednoho.


Co ale dělat v případě, kdy potřebujete opačný postup – tedy máte dokument ve formátu PDF a chcete v něm provádět úpravy? Ještě donedávna to byl problém, vyplývající již ze samé podstaty zmíněného formátu, který je primárně určen k zobrazení obsahu, nikoli k jeho úpravám. Buď jste si mohli za nemalé peníze koupit Adobe Acrobat, nebo zkusit štěstí s některou z OCR (optické rozpoznávání textů) aplikací. První možnost byla finančně dosti drahá, druhá pak nepřinášela požadované výsledky – zpravidla došlo k rozhození celé sazby, grafiky atd., což učinilo výsledný dokument nepoužitelným.Na Internetu existuje služba Convert PDF to Word , která je online, je zdarma a především: umí převod PDF na DOC velice kvalitně! Ovládání je jednoduché: na úvodní stránce tlačítkem Vybrat najdete soubor, který chcete převést a následně stisknete tlačítko Convert and Download. Pak musíte několik vteřin počkat, než se zobrazí dialog pro uložení převedeného souboru.


S čím je nutné počítat: s konverzí PDF na DOC budete úspěšní především u jednodušších dokumentů. Pokud budete zkoušet převod PDFek s náročnou sazbou (já např. zkoušel časopis DP Praha), nejspíše neuspějete. Ostatně není se čemu divit, protože Word sám o sobě náročnější sazbu dokumentů neumí. Co se týká českých znaků – asi v polovině případů byly převedeny korektně, nicméně ne vždy se zadaří podle představ.


V každém případě ale službu Convert PDFto Word doporučuji vyzkoušet a přidat do Oblíbených. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit! 🙂

Kategorie: Z Internetu

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *