Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Počítače > Vyměňte humpolácký vzhled Windows XP za něco hezčího!

Vyměňte humpolácký vzhled Windows XP za něco hezčího!

6.4.2005 | Karel Kilián
Jsem spokojeným uživatelem Windows 2000 Professional. Proto jsem před několika lety dychtivě očekával, s jakými novinkami přijde Microsoft v mnohokrát opěvovaných a soustavně odkládaných Windows XP. Výsledek byl ale pro mne velikým zklamáním. Funkčně Windows XP odpovídají vylepšeným Windows 2000 s několika novými vlastnostmi a s výrazně nižší rychlostí odezvy. Co mě ale naprosto dostalo, bylo avizované "nové uživatelské rozhraní," z něhož dodnes dostávám záchvaty šílenství pokaždé, když vidím zelený kopeček s modrou oblohou. Humpolácké tlačítko Start, na ploše jen ikona Koše (asi je důležitější, než ikona Tento počítač, nebo Dokumenty), zbytečně tlusté horní lišty a (opět) humpolácká tlačítka pro minimalizaci, maximalizaci a otevření okna. Ano, můžete namítnout, že je vše možné přestavět do stylu velice podobnému Windows 2000 a že stejně tak není problém dát si na plochu ikony dle libosti... Jenže to neodpovídá na otázku: proč Microsoft udělal základní uživatelské rozhraní svého vlajkového systému tak nemožně ošklivé?

Ano, jsem konzervativní člověk a nemám moc rád velké změny a výstřednosti, proto jsem se s "omalovánkami" (jak se Windows XP také přezdívá) nikdy nesmířil. Mám rád decentní, účelné a seriózně vypadající uživatelské rozhraní a to měly staré verze Windows propracované takřka k dokonalosti.

Nicméně kdesi uvnitř mne spí i jakási touha po estetičnu, nebo jak to nazvat... ...a tak se stalo, že jsem se jednoho dne "zamiloval." Uvozovky jsou v tomto případě na místě, neb jsem se nechal unést uživatelským rozhraním. Když jsem poprvé spatřil vodově-skleněný interface Aqua operačního systému MacOS, musel jsem žasnout nad tím, jak se vývojářům Apple podařilo sladit vizuální i praktickou stránku. I dnes považuji toto uživatelské prostředí za nejkrásnější a srovnám-li jej se základním vzhledem Windows XP, mám dojem opravdu propastného rozdílu (a v případě Microsoftu i odfláknuté práce).

Nedávno jsem si vzpomněl na své někdejší experimentování s programem WindowBlinds, což je jeden z nejlepších programů na úpravu vzhledu operačního systému. Navštívil jsem tedy stránky společnosti Stardock, která tuto aplikaci vyvíjí. Zmiňovaný program dospěl již do verze 4.5.1 a v základní verzi je k dispozici zdarma.

Po stažení (pro zájemce je k dispozici zde) stačí spustit instalátor, spočívající v odklikání několika tlačítek Next a můžete "skinovat." V základní instalaci najdete celou řadu skinů, nicméně mnou vytoužená Aqua mezi nimi chyběla. Nenašel jsem ji ani na stránkách výrobce, takže jsem zkusil Google a našel jsem! :). Nejen "aquácké" rozhraní, ale desítky dalších, jsou volně ke stažení na http://pcdesktops.emuunlim.com/wb31-35.shtml.

Nahrání a aplikace nového "kabátku" je poměrně triviální záležitostí. Takže od dnešního dopoledne se těším z mnohem hezčích Windows alá Aqua MacOS :) Ostatně posuďte sami na obrázku: nevypadají ta "Wokna" v tomto stylu nádherně?


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
res předmět
Karel K. To: s.c.o.o.b.y.
s.c.o.o.b.y. Aston
Karel K. To: tap
tap tune up
Karel K. To: Web...
Webmaster Fuj!!!
Karel K. To: Tom.PC
PC jeste neco
PC snad reklama stardocku
Dick Mad OS mají chybi vždy...
Karel K. to: nejchytřejší
nejchytrější si debil
Karel K. To: Santy
Santy Sním, či bdím?
Karel K. Ale vím
mates boze?!slysis to...?
asadssd asdfasf
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 21.10.2017
Dnes má svátek Brigita
původ jména je keltský a znamená: silná, mocná
Nové komantáře
Svatba v Řecku, tak trochu jiná záležitost
Kamča 10.4.2017 14:43
řecko je krásná destinace na svatby. :-) my jsme t...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
TOPlist