Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Android > WidgetLocker: Přizpůsobte si odemykací obrazovku dle představ

WidgetLocker: Přizpůsobte si odemykací obrazovku dle představ

11.10.2011 | Karel Kilián

Díky WidgetLockeru poznáte jinou filozofii odemykací obrazovky a pochopíte, že nemusí být jen statická s minimimem funkcí, ale že naopak může sloužit pro práci s widgety a dalšími programy.

Zámek obrazovky je jednou z důležitých součástí uživatelského rozhraní, neboť nám umožňuje sledovat některé informace bez nutnosti odemknutí telefonu. Výchozí odemykací obrazovky ale obvykle nabízejí jen základní funkce, leckdy jsou fádní, jako by Google a výrobci byli přesvědčeni, že funkcí je dostatek a průměrný uživatel by si s nimi měl vystačit.

Ale co když budeme chtít víc? Jedním z typických rysů operačního systému Android je vysoká míra přizpůsobení, takže proč by to se zámkem obrazovky mělo být jinak? Právě odemykací obrazovka je přitom jednou z oblastí, která je na změnu doslova zralá.

Přesně pro tyto účely slouží aplikace WidgetLocker. V jedné větě: WidgetLocker nahradí systémovou odemykací obrazovku svou vlastní, kterou si můžete nastavit takřka jak chcete. Díky této úpravě získáte větší funkčnost: budete si například moci přidat nová "šoupátka," otevírající téměř jakoukoli aplikaci. Pokud byste rádi měli některé funkce vždy po ruce, bez toho, aniž byste je po odemknutí telefonu museli hledat na všech plochách, či v seznamu nainstalovaných programů, pak je tato alternativní odemykací obrazovka neocenitelným pomocníkem.

WidgetLocker nahradí systémovou odemykací obrazovku svou vlastní, kterou si můžete nastavit takřka jak chcete
WidgetLocker nahradí systémovou odemykací obrazovku svou vlastní, kterou si můžete nastavit takřka jak chcete

Program dospěl v únoru tohoto roku k verzi 2.0, která přinesla řadu vylepšení, a do dnešních dnů autor vydal ještě další tři aktualizace (2.0.1, 2.0.2 a 2.1.0). Nejzásadnějšími změnami přitom bylo vylepšení výkonu a podpora témat. Zatímco starší verze uměly odemykat telefon jen pomocí horizontálního posuvníku, dnes je výběr mnohem širší - není problém nastavit mobil, aby se odemykal podobně jako Motorola, HTC Sense, MIUI, či iPhone. S novými způsoby odemykání přišly také nové ikony, jakož i uživatelsky definovatelná oznámení realizovaná skrze ADWNotifier.

Odemykat telefon můžete třeba ve stylu Motorola, HTC Sense, MIUI, či iPhone
Odemykat telefon můžete třeba ve stylu Motorola, HTC Sense, MIUI, či iPhone

Nicméně to ani zdaleka není vše. Nastavit, definovat a podrobně konfigurovat lze každou jednotlivou součást zámku obrazovky, včetně digitálních hodin a informaci o stavu baterie. Můžete také přidat další posuvníky (maximálně pět párů; víc se jich na displej nevejde), kterým lze přiřadit různé funkce telefonu.

Posuvníkům lze přiřadit různé funkce telefonu
Posuvníkům lze přiřadit různé funkce telefonu
Výchozí nabídka funkcí posuvníku
Výchozí nabídka funkcí posuvníku

Výhody tohoto jsou jasné: v první řadě je to úspora času. Například budete moci otevřít aplikaci fotoaparátu, aniž byste předtím museli odemknout displej, takže už nikdy nezmeškáte ten správný moment k pořízení snímku. Stejně tak lze skrze "šoupátka" otevírat aplikace, jako je hudba, SMS zprávy, e-mail a další - tímto způsobem můžete spouštět jakýkoli nainstalovaný program. Kromě toho lze přímo na posuvníky umístit další informace - například počet přijatých SMS či zmeškaných volání.

Modifikovatelné posuvníky jsou ale jen jednou z výhod, které WidgetLocker přináší. Na odemykací obrazovku si můžete vytáhnout prakticky jakýkoli widget (s výjimkou widgetů HTC). To možná vyvolá otázku: jaký má smysl zámek obrazovky, pokud na odemykací obrazovku umístíte interaktivní widgety? Naštěstí vývojáři tento problém vyřešili poměrně chytře: v nastavení je možné vypnout interakci s prvky na obrazovce. Například můžete mít aktivní widget Twitteru s aktualizovanými příspěvky, který ale nebude reagovat na tapnutí otevřením celé aplikace. Pomocí widgetů tak zůstanete v obraze, aniž byste museli opakovaně odemykat telefon.

Dalším plusem je možnost nadefinovat si jinou klávesu k probuzení displeje. Pokud tedy například výrobce nastavil na tuto funkci tlačítko pro zapnutí, neprakticky umístěné až na horní hraně telefonu (a ještě "lépe" k levé straně), WidgetLocker vám dovolí nastavit pro tuto funkci jiná nebo další tlačítka.

WidgetLocker nabízí široké možnosti nastavení
WidgetLocker nabízí široké možnosti nastavení
WidgetLocker nabízí široké možnosti nastavení
WidgetLocker nabízí široké možnosti nastavení

Jedinou výraznější výtku tak budeme mít ke stahování dalších témat, které není integrováno do aplikace, ale otevírá se ve webovém prohlížeči. V tomto směru jsou přeci jen mnohé aplikace o krok dál a nabízejí galerii skinů v rámci svého prostředí.

Naopak velkou pochvalu si WidgetLocker zaslouží za kompletní lokalizaci do češtiny, díky které ho mohou vyzkoušet i jazykově méně zdatní uživatelé.

Cena 1,99 USD (cca 37 Kč) není, vzhledem k možnostem, jež aplikace nabízí, vůbec vysoká. Ostatně posuďte sami z následujícího videa, co WidgetLocker umí.

QR
WidgetLocker - zámek obrazovky
TeslaCoil Software
Verze2.1.0 (24. 5. 2011)
Velikost2,3 MB
2.1+
QR
36,66 Kč
generuje SvetAndroida.cz

 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.7.2019
Dnes má svátek Luboš
původ jména je slovanský a znamená: mírumilovnost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist