Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Počítače > Deset doplňků, kterými můžete vylepšit své Chrome

Deset doplňků, kterými můžete vylepšit své Chrome

20.10.2010 | Karel Kilián

Kromě Opery, kterou používám jako výchozí prohlížeč, jsem začal používat také Chrome. Prohlížeč je to rychlý, příjemně se používá, ale k dokonalosti (zastupované v mém pohledu Operou) mu chybí celá řada věcí. Naštěstí je možné prakticky všechny nedostatky řešit instalací tzv. rozšíření. Dnes vám představím deset, které mi připadají nejužitečnější.

  • AdBlock - blokování reklam ve webových stránkách. Umí zablokovat reklamy ještě před jejich stažením, čímž snižuje datové přenosy a zvyšuje rychlost načítání stránek. K dispozici jsou specifické filtry pro různé země, mezi kterými nechybí ani Česko a umí také blokovat reklamní proužky v Youtube videích. Zatím musím konstatovat, že tento doplněk funguje bezvadně a všechny weby, jež jsem od jeho instalace navštívil, jsou prosté jakýchkoli reklam.
  • goo.gl URL Shortener - v souvislosti se spuštěním tzv. "zkracovací služby" goo.gl byl uvolněn také doplněk, s jehož pomocí můžete zkrátit adresu otevřené stránky jedním kliknutím. V nastavení pak najdete možnost zkopírování adresy do schránky a její odeslání e-mailem či do vybraných sociálních služeb. Jediná výtka se týká chybné interpretace českých znaků v názvu stránky při odeslání e-mailem a na Twitter.
  • Google Calendar Checker (by Google) - zobrazuje v nástrojové liště čas zbývající do nejbližší události naplánované v Kalendáři Google. Kliknutím otevře webovou stránku Kalendáře.
  • Google Mail Checker Plus - ukazuje v nástrojové liště počet nepřečtených zpráv ve schránce na GMailu. Kromě otevření vybrané zprávy nebo celé schránky umožňuje přímo z rozšíření označit mail hvězdičkou, jako přečtený, nahlásit nevyžádanou poštu a smazat zprávu. V nastavení najdete i české rozhraní a možnost výběru deseti různých sad ikon.
  • Gowalla Friends - zobrazuje počet posledních checkinů vašich přátel na Gowalle. Po rozkliknutí ukáže seznam posledních událostí.
  • Last.fm free music player - naprostá nezbytnost pro abonenty sociální služby Last.fm. Na webu si vyberete seznam skladeb, které chcete poslouchat (interpreta, své oblíbené skladby, ...) a přehrávač vám je přehraje, aniž byste museli nechávat otevřenou stránku Last.fm. Písničky můžete přehrávat v nahodilém pořadí, přeskakovat a označovat jako oblíbené.
  • Rozšíření Odběry RSS (od Googlu) - je to možná překvapivé, ale Chrome ani v dnes uvolněné sedmé verzi nativně nepodporuje práci s RSS kanály. To řeší právě toto rozšíření, jež na stránkách poskytujících RSS odběr nabídne dobře známou ikonu. Po kliknutí dostanete možnost volby, jak chcete kanál odebírat - na výběr je Google Reader, iGoogle, Bloglines, My Yahoo, případně si můžete nastavit vlastní webovou čtečku.
  • Send from Gmail (by Google) - chcete odesílat e-maily ze svého GMailu? Jednoduché řešení - nainstalujte si tento doplněk! Když kliknete na e-mailovou adresu ve webové stránce, neotevře se výchozí poštovní klient, ale GMail s předvyplněnou adresou příjemce. Po kliknutí na ikonu v panelu nástrojů je nabídnuto vytvoření nové zprávy v GMailu.
  • Speed Dial - těžce návyková věc z Opery: Rychlý přístup neboli tabulka s tlačítky pro nejčastěji navštěvované weby. Dovoluje nastavit až 9x9 náhledů, čímž patrně překonává všechny své konkurenty. Zástupce může reprezentovat jedno z nabízených log, libovolný obrázek, nebo náhled odkazované stránky, aktualizovaný v zadaném intervalu. Volitelně je také možné změnit barvu pozadí stránky, rozestupy zástupců a aktivovat několik přídavných prvků.
  • Unofficial Google Tasks - šikovný správce Úkolů Google. V liště zobrazuje počet nedokončených úkolů, kliknutím se pak dostanete k jejich správě. Podporuje prakticky vše, co můžete potřebovat, včetně vytváření, úpravy a mazání úkolů i jejich seznamů. Příznivcům produktů Apple pak bude vyhovovat ovládání, nikoli nepodobné iPhonu.

 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Hrdlodus Jiné doplňky
DEE Další použitelné
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 20.6.2019
Dnes má svátek Květa
původ jména je latinský a znamená: kvetoucí
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist