Včera jsem pro web pražského metra [1] třídil necelých 500 fotografií z Kyjeva, z nichž jsme pak s mou snoubenkou odpoledne vybrali něco přes dvě stovky nejlepších. Bylo to docela pracné, ale čekají mě ještě větší lahůdky: úprava vybraných snímků a především vytvoření přehledné www prezentace kyjevského metra. Doufám, že to všechno stihnu do příštího týdne (aktualizaci slibuji již od mého návratu z dovolené….).
Příští týden se navíc chystám na dvě akce: focení metra s Michalem Kutym [2] a velice se těším na čtvrteční koncert mé oblíbené kapely Terra Ignota [3].
Bohužel se příliš nedaří stagnujícímu projektu Online monitor metra [4], pro který tímto hledáme redaktory. Stačí mít mobil a jezdit (alespoň občas) metrem. Informace o spolupráci najdete zde [5].
Naopak benjamínek naší stáje – Cowparade 2004 [6] docela boduje. Máme celkem 205 snímků, což je společně s http://kravy.wz.cz [7] nejvíce na českém Internetu. Abychom to ale neměli jednoduché, objevily se nové exponáty a u třech z nich se nikde nedá najít, kde jsou umístěné. Kromě těchto nám chybí jedna, kterou umístili do veřejnosti nepřístupné části letiště a jedna (také nepřístupná) ve studiu TV Prima. Kromě toho se budeme muset vydat do Motola, na Klárov a pro dvě další kravky na letiště.
Velice milým zjištěním bylo zařazení mého blogu na PrávěDnes [8] do sekce Osobní blogy [9]. Co jsem zejména ocenil, že pro prezentaci na PraveDnes.cz není nutné generovat žádné speciální soubory, ale že si systém sám vytáhne nové články, včetně perexu. Proti z takového WebSpy.cz [10] se mi ani neobtěžovali odpovědět (a to jsem se namáhal se souborem podle jejich aktualizací). Alespoň by Computer Press mohl nějak oficiálně oznámit, že je tento projekt mrtvý.
🖨 Verze pro tisk [11]