V týdnu od 31. července do 6. srpna jsme byli spolu s manželkou na dovolené na Slovensku. Najezdili jsme celkem 1666 kilometrů, posbírali 183 keší a navštívili celou řadu zajímavých míst. Pořídil jsem stovky fotek a ty nejzajímavější jsem se rozhodl publikovat na našem blogu formou fotoreportu. V pátek 4. srpna byly našim cílem Košice. Ač jsem od tohoto města vůbec nic nečekal, odjížděl jsem doslova nadšený.

Kolem 19:30 jsme se přesunuli do centra a vydali se lovit kešky ve Staré Městě. Žil jsem v představě, že Košice jsou průmyslové město, podobně jako Ostrava, kde žiji už 16 let, a tudíž jsem čekal plus mínus podobné centrum. Musím konstatovat, že z toho, co jsem viděl, mi spadla brada. Tohle byla opravdová nádhera!

Spousta pěkných historických budov, fontány, tekoucí voda v korýtku osvěžující vzduch, velmi příjemná atmosféra historického centra. A k tomu zahrádky nejrůznějších podniků plné lidí, kteří zde trávili páteční večer. Vše v naprostém klidu, pohodě, jako v nějakém středomořském letovisku. Tady by se Ostrava se Stodolní plnou ožralců a cikánů mohla učit!

Jsem rodilý Pražák a na centrum svého rodného města jsem náležitě hrdý. Považuji ho za etalon krásné historické části. Jsem také patriot a v mém pohledu se jen tak nějaké město Praze nevyrovná. Možná slovinská Lublaň či italské Benátky. Od centra Košic jsem původně nečekal nic, ale odjížděl jsem s pocitem, že jsem viděl něco opravdu mimořádně pěkného a působivého.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *