Tak jsem se včera díval na pořad 168 hodin, kde jsem se dozvěděl, jak chudáci poslanci pracovali do 23 hodin, aby mohli odjet na parlamentní prázdniny.

Přiznám se, že práce poslance by se mi asi hodně líbila. Jak po stránce platové, tak i obsahové. Nejvíce bych ale ocenil pracovní dobu. Nepřišel jsi na jednání? Nic se neděje! Absentérů je ve Sněmovně nepočítaně. Za absolutně nejlepší bonus ale považuji parlamentní prázdniny. Pochopím například to, že učitelé mají prázdniny: během školního roku prakticky nemají šanci vybírat dovolenou (ona je leckdy velkým problémem i nemocenská) a co by také dělali ve škole, kde nejsou studenti? Budiž i divadelním prázdninám – ono přeci jen vystupovat v těch největších vedrech pod světly hřejících reflektorů taky není žádný med. Navíc divadelníci, alespoň co je mi známo, v době prázdnin mají menší platy (nemají prémie za odehraná představení).

Proč by ale měli mít prázdniny – a to dokonce tříměsíční – naši poslanci, to mi hlava prostě nebere! Navíc bych se i skoro vsadil, že pobírají stejný plat, jako když sedí v Parlamentu. Ostatně právě poslanci berou jako jediní vyvolení stejný plat i v období nemoci, kdežto obyčejný občan dostával díky pošahané vládě ODS ještě tento měsíc v prvních dnech nemoci 0,00 Kč.

Zkuste si představit, jak by se na vás asi díval průměrný český podnik, kdybyste coby uchazeč o zaměstnání, kromě vysokého platu, požadovali ještě tři měsíce placené dovolené v létě. Proč byste měli sedět v těch vedrech v kanceláři, když se můžete válet doma, nebo u vody? Je vám asi jasné, že byste byli v lepším případě za podivína či blázna. U našich poslanců je to jedna z dalších výhod, která je řadí do kategorie nadlidí. Budu rád, když uslyším byť jen jediný rozumný argument, který by mi vysvětlil, proč by poslanci měli mít prázdniny!

Kategorie: Komentáře

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *