Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Pizzerie Chachar: šnek je náš rychlejší brácha!

Pizzerie Chachar: šnek je náš rychlejší brácha!

11.3.2009 | Karel Kilián

Když přijdeme pozdě domů a nechce se nám vyvařovat, s chutí využijeme nabídky některé z místních pizzerií. Ve Studénce to například byla dnes již nefungující Pizzerie Eden, jejíž pizzy byly druhé nejlepší, co jsme kdy jedli (na prvním místě byla další již neexistující pizzerka U černého koně v Berouně). V Ostravě jsme zpočátku využívali nabídky pizzerie Práce, nicméně časem jsme "přešli" k Chacharovi. Zejména jejich "giga ostré" Ďáblovo potěšení patří k zážitkům, na které se nezapomíná. Dovolím si být mírně nezdvořilý a budu konstatovat, že tento produkt ucítíte, kromě samotné konzumace, ještě jednou - druhý den, na opačném konci trávícího traktu.

Bohužel se budeme opět vracet k Práci, neboť "dodací lhůty" pizzerie Chachar začaly překonávat všechny meze. Zpočátku trvalo dodání kolem hodiny, což bylo tak akorát. Následně se dovážkové časy začaly protahovat na hodinu a půl a to i přesto, že obsluha, přijímající objednávku, přislíbila termín dodání "do hodinky." Poučili jsme se z toho a začali jsme oznámený čas dodání násobit koeficientem 1,5.

Jednou nám pizzu doručili až po více, než dvou hodinách. Kdo žije ve společné domácnosti s mužem, jistě si umí představit, jak vypadá hladový chlap. Dodávku jsem tehdy urgoval a bylo mi příslíbeno, že do nějakých 15 minut bude pizza dovezená. I stalo se. Přesto jsem se nemohl ubránit nepříjemným pocitům, zda jsem si nedovolil příliš, když jsem se ozval, že už docela dlouho čekám. Přeci jen film Hele kámo, kdo tu vaří? (Waiting) byl pro mne, co se týká stravovacích zařízení, poměrně velkým poučením. Kladl jsem si otázku, zda nebyla velká drzost popohánět obsluhu po dvou hodinách k větší aktivitě. Hláška ze zmíněného filmu "Neser se do lidí, co Ti připravují jídlo" je přeci jen dosti jednoznačná....

Naposledy jsem chybu s Chacharem udělali v sobotu. Už když jsme objednávali, počítali jsme se zpožděním - jíst jsme chtěli v devět, takže jsme objednávali v osm. Když se manželka zeptala, jak dlouho potrvá dodání, bylo jí sděleno, že "tak hodinku a půl." Ještě jsem zavtipkoval, že "hodinka a půl" krát koeficient 1,5 dává dvě a čtvrt hodiny. V půl desáté jsem už vyhlížel favorita, který rozváží pizzu, nicméně široko, daleko po něm nebylo ani vidu, ani slechu. V deset už jsem začal být hodně nervózní, protože být dvě hodiny naladěný na jídlo a nedostat ho, to je tou nejhrubší formou dráždění hladového medvěda. Manželka tedy zavolala do Chachara, kde jí řekli, že "jim spadl počítač." Přesto slečna na telefonu byla schopná přesně přečíst adresu i objednané zboží. Že by tam pracovala nějaká IT expertka, která vydolovala tyto informace přímo ze sektorů na disku? Pochybuji. Spíše se tam někdo neobtěžoval odnést naší objednávku do kuchyně. Termín dodávky se posunul o dalších "patnáct až dvacet minut." Není nad to jíst pizzu v jedenáct večer. Nastavil jsem tedy limit na 22:30 s tím, že pokud to do té doby nedodají, zavolám jim tentokrát já a pošlu je i s jejich pizzou do patřičných míst.

Ve 22:20 jsem se šel dát uklidňující cigaretu. Bohužel nějak nezabrala, takže jsem ve 22:29 naklusal do pokoje nabuzený a napruzený s tím, že teď jim tam zavolám a to, co jim řeknu, si za klobouk nedají. Na případné tvrzení, že objednávka je již na cestě, jsem se připravoval odpověď, v jejímž důsledku jsem si představoval pizza-mana, kterak si vsouvá papírové krabice i s obsahem mezi hýždě. Prostě jsem byl vytočený na maximální možnou míru. Naštěstí jen několik vteřin předtím zazvonil telefon s tím, že pizza je tady.

Každopádně čekat dvě a půl hodiny na objednávku, to mi připadá opravdu neúnosné. Za tu dobu by mi přivezli pizzu i z Brna. Bohužel, vzhledem k předchozím zkušenostem, musím říci, že přinejmenším u Chachara na Dubině (=podnik s názvem Šenk u kozla) nejde o nic neobvyklého. V naší rodině s touto firmou končíme. Pizzu sice měli dobrou, nicméně čekat takovou dobu, to opravdu nemíním!

PS: včera jsme již otestovali pizzerii Práce a dodací doba byla 31 minut. To je dost velký rozdíl.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
LAlf To: Al Capone
Al Capone To: LAlf
LAlf Al Capone
LAlf Pokračování
LAlf To: Všem
Karel K. To: Caliga
Caliga Měl jste pizzu odmítnout
Karel K. To: Lone Star
Lone Star 2 Karel
Karel K. To: Al Capone
Karel K. To: Lone Star
Al Capone To naštve
Lone Star pizzerie ve Studénce
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 22.7.2019
Dnes má svátek Magdaléna
původ jména je hebrejský a znamená: věž
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist