Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Škoda Octavia opravdu není závoďák!

Škoda Octavia opravdu není závoďák!

16.2.2009 | Karel Kilián

Už koncem září jsem ve článku Jak se jezdí v Evropě popisoval cestu po chorvatské dálnici, kde nás předjížděly (leckdy i nepovolenou rychlostí) "jen oktávky s českými SPZ." Ostatně chování (přesněji řečeno "prasení") některých řidičů vozů Škoda Octavia je do nebe volající - jako by zapomněli, že řídí vozidlo nižší střední třídy a ne Audi A4, či jiné dospělé auto. Podobný jev často zaznamenávám i u majitelů kolečkových motorizovaných nákupních tašek s označením Fiat Punto, kteří patrně v omámení z toho, že mají italské auto, žijí v představě, že jezdí ve Ferrari. Stalo se mi například, že mi to řidička Punta poslala přímo před čumák, když jsem se chystal v levém pruhu předjet kamion. Marná snaha jejího vozítka o akceleraci si vyžádala z mé strany celkem značné snížení rychlosti a kdybych nepředvídal už při pohledu na její přibližovadlo problém v podobě "neočekávatelného chování," nemuselo to skončit dobře.

Dnes byly na Ostravsku opravdu veselé zimní podmínky - pod neustále padajícím sněhem byla silnice leckdy namrzlá, což vyžadovalo poměrně značnou míru soustředění a opatrnosti. Po okreskách jsem se přiměřenou jízdou dostal až na zdejší kousek dálnice D47. Po nájezdu jsem ještě předjel levým pruhem vozidlo, šinoucí se 70 km/h a usoudil, že levý pruh, skládající se z několikacentimetrové vrstvy sněhu a namrzající břečky, není to pravé ořechové. Poslušně jsem se tedy zařadil do pruhu pravého, podstatně čistějšího a rychlostí kolem 80-90 km/h pokračoval směr Ostrava.

Za tunelem u Klimkovic koukám do zpětného zrcátka, kde vidím řítící se škodu Octavii v zasněženém levém pruhu, pohybující se rychlostí cca. 110-120 km/h. Nahlas jsem okomentoval toto počínání jako "hodně odvážné v těchto podmínkách" a nechal se "vydrtit." Ujeli jsme asi tři kilometry, když auta, jedoucí před námi, začala pouštět "výstražné blinkry." Zbystřil jsem a co jsem neviděl: onen závodník, který nám to všem tak pěkně nandal ve svém chrocht-šáde-té-dé-ý vyletěl mimo vozovku, zadkem napřed. Podle poškození se ještě před tímto výletem seznámil předkem vozidla se středovými svodidly. Přitom se jedná o prakticky rovný úsek s mírnou (opravdu velmi mírnou) zatáčkou. Kdo to v těchto místech zná, ten ví, že je zde můstek, díky kterému cca. 50 metrový úsek promrzá a je vhodné alespoň sundat nohu z plynu. Řidičem kupodivu nebylo mladé, postpubertální hovado, ale poněkud postarší pán. Nevím, zda spěchal, nebo jestli důvodem jeho jízdy stylem "všem vám ukážu, jak jezdí mistři světa" bylo něco jiného, každopádně nakonec ho to stálo nejen spoustu času, který patrně následně věnoval vyproštění a odtažení svého vozidla, ale i peníze za opravu škod na autě a patrně na svodidlech. Inu, Škoda Octavia opravdu není žádný závoďák :). Snad se z toho tento "amatérský závodník" dostatečně poučil. Můžeme děkovat Bohu, že nesebral sebou někoho nevinného. Kéž by se takto samovolně eliminovali i další samozvaní "mistři světa" se svými "závoďáky."


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: Sety
Sety Postřeh
Karel K. To: Lone Star
Lone Star 2 Karel
Karel K. To: Lone Star
Lone Star 2 Karel
Karel K. To: Lone Star
Lone Star Závodník?
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2019
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist